Різдвяний настрій: Чим європейські ярмарки відрізняються від українських

У Києві туристам доводиться регулярно маневрувати між автомобілями, а місця настільки мало, що прохід між рядами зазвичай утруднено, як у метро в годину пік

Різдвяний настрій: Чим європейські ярмарки відрізняються від українських
Різдвяний ярмарок у Дюссельдорфі 112.ua

У Києві туристам доводиться регулярно маневрувати між автомобілями, а місця настільки мало, що прохід між рядами зазвичай утруднено, як у метро в годину пік

У розпал свят в усіх великих українських містах проходять різдвяні ярмарки, де традиційно витає запах глінтвейну і смажених ковбасок. Навколо панують веселощі: люди зустрічаються великими компаніями, спілкуються з друзями і голосно розмовляють. Так виглядають середньостатистичні різдвяні ярмарки в країнах ЄС. Українські власті прагнуть відтворити традиції святкування на Софійській площі. Якими є особливості українських гулянь?

Головна ялинка країни на Софійській площі традиційно засяяла вогнями 19 грудня. Поруч з нею відкрилася традиційний різдвяний ярмарок, де можна купити різні солодощі і міцні напої. У країнах ЄС різдвяні намети встановлюють кількома тижнями раніше, а в середині грудня вони, як правило, вже повністю заповнені туристами і місцевими жителями. Які основні відмінності між ярмарками в Україні та країнах ЄС?

Не той розмах

Різдвяний ярмарок на Софійській площі дуже компактний: сцена, гірки, дитячі каруселі, місця для селфі та кілька десятків будиночків – це все, що вмістилося на декількох острівцях поруч з автомагістралями. Але керівництву країни сподобалося. Прем'єр Володимир Гройсман і мер Києва Віталій Кличко відвідали головну новорічну площу країни, де пили глінтвейн і були без охорони. "Ми з Віталієм скуштували різдвяний глінтвейн і навіть побули по той бік прилавка в ролі продавців", – написав Володимир Гройсман.

Наприклад, у Кельні, де проживає близько 1 млн осіб, для різдвяного ярмарку відвели відразу кілька великих площ. А рух транспорту обмежили. У Києві ж туристам доводиться регулярно маневрувати між автомобілями, а місця настільки мало, що прохід між рядами зазвичай утруднено, як у метро в годину пік. Знайти вільний столик, щоб перекусити, практично неможливо, і туристам доводиться приєднуватися до вже зайнятих майданчиків. Повністю перекрити всю Софійську площу, що дозволило б незначно вирішити проблему з дефіцитом місця, Київська адміністрація не наважується. У Кельні або Кракові таких труднощів не виникає: столиків вистачає і місцевим жителям, і туристам. Почасти це пов'язано з тим, що іноземці не намагаються втиснути всі об'єкти в одному місці. Карусель може розташовуватися на вулиці перед головною площею міста, а намети з їжею - на протилежному боці.

Ще одна особливість – посуд. На ярмарках багатьох німецьких міст глінтвейн або пиво наливають у чашки, заставна вартість яких становить 2,2-2,5 євро за одиницю. Але, судячи за кількістю посуду, кожен третій покупець залишає її собі як сувенір. Вартість глінтвейну становить 3 євро. Аналогічна ситуація – з пивними бокалами і чарками для міцних алкогольних напоїв. На Софійській площі за 40-45 грн можна придбати виключно глінтвейн у святковому паперовому стакані.

  • Різдвяний ярмарок у Дюссельдорфі
    Різдвяний ярмарок у Дюссельдорфі 112.ua
  • Різдвяний ярмарок у Дюссельдорфі
    Різдвяний ярмарок у Дюссельдорфі 112.ua
  • Різдвяний ярмарок у Дюссельдорфі
    Різдвяний ярмарок у Дюссельдорфі 112.ua

Високі ціни

Ціни на страви та напої в країнах ЄС, як і в Україні, досить високі. Наприклад, в Дюссельдорфі вартість сосиски становить 3 євро, печеної картоплі – 2,5 євро за порцію. Кілька келихів пива (об'єм 0,25 л), порція з двох ковбасок і картоплі обійдеться в 17,5 євро, що чимало навіть для німців. Тому вони не поспішають за добавкою, а великих черг до наметів немає. В Україні ціни теж немаленькі. Наприклад, плов коштує 45 грн, шурпа або лагман – 50 грн, два шматки курятини – 60 грн за порцію. Закуска, а також кілька келихів глінтвейну обійдуться в середньому в 200 грн. Це дорожче, ніж середній чек у середньостатистичному київському ресторані середньої руки.

Основна маса страв на київському ярмарку – сосиски-гриль, шашлик і печена картопля. Стандартна їжа, яку можна знайти в більшості країн Європи. У Німеччині, наприклад, упор зроблено на місцеві страви. Наприклад, популярними є деруни, які готують просто при покупцях і подають з яблучним джемом. За ними, як правило, і шикуються найдовші черги.

В Україні та країнах ЄС під час ярмарків активно продають національні сувеніри, посуд і дрібні вироби. У столиці можна знайти намети з національним одягом і взуттям, яка може мати велику популярність серед туристів. Родзинка кожного такого заходу – концерти народних колективів. Наприклад, у Києві 7 січня пройде фестиваль "Країна мрій", на якому співатимуть колядки.

Андрій Корнєєв 

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів