Рік при владі: Успіхи та прорахунки мера Кличка

5 червня 2014 року новообраний мер Києва Віталій Кличко у Київраді приніс присягу і офіційно вступив у повноваження. 112.ua згадує успіхи та прорахунки мера Кличка. І, звичайно ж, яскраві цитати мера...

Рік при владі: Успіхи та прорахунки мера Кличка
пресс-служба КГГА

5 червня 2014 року новообраний мер Києва Віталій Кличко у Київраді приніс присягу і офіційно вступив у повноваження. 112.ua згадує успіхи та прорахунки мера Кличка. І, звичайно ж, яскраві цитати мера...

Невідомо, чи вивчив Віталій Кличко за минулий рік, скільки станцій метрополітену в Києві. А можливо, взагалі залишив намір хоча б у загальних рисах розібратися в міському господарстві. Зрештою, не знання допомогли йому з гігантським відривом виграти рік тому вибори міського голови Києва. Тоді, згідно з офіційними даними Київської міської виборчої комісії, на позачергових виборах 25 травня 2014 року кандидатуру Кличка підтримали 765 тисяч, або 56,7%, київських виборців. Його найближчі конкуренти серйозно відстали – народний депутат Леся Оробець отримала 114 тисяч, або 8,46%, голосів, а чинний на той момент глава Київської міської державної адміністрації Володимир Бондаренко – 107 тисяч голосів (8%).

Боротьба з барикадами

Мер без союзної більшості у міській раді – це весільний генерал. Але вибори до Київради стали великим успіхом для співвласників політичного проекту Віталія Кличка – станом на сьогоднішній день фракція партії "УДАР-Солідарність" є найбільшою і нараховує 77 з 120 депутатів Київради. Тобто будь-яка ініціатива Кличка і його соратників гарантовано може пройти через зал. Було б бажання.

Мер і голова міської адміністрації в одній особі – чиновник, відповідальний за життя багатомільйонного мегаполісу. Тому підсумки роботи мера і глави адміністрації Кличка за минулий рік – це перелік подій, показників і скандалів, що ілюструють, як змінилося життя в Києві. Тобто вартість квартплати і комунальних тарифів, ціна проїзду в транспорті, будівництво нових станцій метро, розв'язок і трас, рівень злочинності, загальна вартість життя в мегаполісі, в кінці кінців.

112.ua

Першим помітним досягненням мера Кличка стала "зачистка" залишків барикад і наметів Майдану. Ліквідацію залишків Майдану проводили в декілька серій. 7 серпня 2014 року на Хрещатику розгорілася справжня "битва народів" між жителями Майдану і комунальниками за участю батальйонів - жителі містечка відбивалися від комунальників і бійців батальйонів "Київ-1" і "Київ-2" в кращих традиціях масових заворушень. "Сьогоднішні заворушення на Майдані – неприпустимі. Правоохоронці повинні забезпечити безпеку киян, щоб центр міста не остаточно перетворився в анклав злочинності", – написав Кличко на своїй сторінці в Facebook. Увечері того ж дня київський мер заявив, що комунальники знайшли на місці табору на Майдані гранатомет і російські паспорти. Але не уточнив, чи пов'язані якось паспорти РФ з гранатометом. Інші чиновники і політики обізвали майданівців, що залишилися, агентами ФСБ, Кремля і особисто Путіна, які планували організувати заворушення, захоплення адміністративних будівель та інші безчинства в столиці України. Але через кілька днів вдалося Кличку умовити незадоволених, тому ліквідація останніх барикад і прибирання шин проводилися в мирному форматі "суботника".

Facebook Кличко - мер

Ще одна заявка на успіх – це бюджет Києва на 2015 рік. Дохідна частина в розмірі 22 мільярдів 215 мільйонів 212 тисяч гривень при зіставленні з видатковою у вигляді 20 мільярдів 301 мільйона 459 тисяч гривень означає, що бюджет столиці на 2015 рік заплановано з профіцитом у без малого 2 мільярди гривень. Хоча говорити про справжній успіх можна буде лише в кінці року, коли стане зрозуміло, чи вдалося міській адміністрації і Київраді дійсно виконати бюджет з прибутком, тому що в українських реаліях плани та реальні економічні показники часто не тільки ніяк не пов'язані, але ще і можуть прямо суперечити один одному. Тим більше, в умовах економічної кризи, що охопила Україну за минулий рік.

Віталій Кличко з Вікторією Нуланд Facebook Кличко - мер

Ще київська влада намагається демонструвати відкритість у своїй роботі. Перевірено – будь-який бажаючий може спокійно і без зайвих бюрократичних формальностей пройти в будівлю на Хрещатику, де розташовуються Київська міська адміністрація і Київрада.

Facebook Кличко - мер

Новини за темою

Правда, незважаючи на всі розмови про відкритість, за минулий рік КМДА так і не сформувала склад Громадської ради при міській владі, хоча при О. Попову такий формат взаємодії між адміністрацією і громадськими організаціями існував. На сьогоднішній день міські чиновники нарешті подужали підвести підсумки року плідної роботи на цьому терені і затвердити склад Ініціативної групи з підготовки та проведення установчих зборів – найсвіжіший наказ Департаменту громадських комунікацій був затверджений 25 травня 2015 року. А там і місцеві вибори в жовтні нинішнього року, після чого можна буде з чистою совістю починати все спочатку.

Реальні справи

Якщо ж говорити про реформи, то не спостерігається ні реформ, ні навіть ідей. За минулий рік новий мер і його проект "Удар" не представили жодного проекту щодо децентралізації повноважень Кабінету міністрів на користь столичної влади. За рік роботи Кличка чиновники КМДА та керівники партії "Удар" не запропонували жодних ідей в частині реформи місцевого самоврядування на рівні столиці і районів Києва. Як і в часи голови КМДА Олександра Попова, в Києві сьогодні не існує місцевого самоврядування на рівні районів, тобто відсутня така ланка між киянами і владою, як районний депутат і районна рада.

Facebook Кличко - мер

Директор центру проектних досліджень "Рівень життя" Ігор Ляшенко у своїй статті для "Дзеркала тижня" підкреслює: "На сьогоднішній день Київ — єдине у світі велике місто (трьохмільйонна столиця великої держави), в якому два рівні управління, а низовий рівень (райадміністрації) обслуговує по 350 тис. городян. У світі переважна більшість аналогічних Києву міст мають як мінімум трирівневу систему управління". Згідно з висновками Ігоря Ляшенка, найбільш близький до народу депутат – мажоритарник Київради – за фактом представляє інтереси до 50 тисяч громадян. Правда, в ході депутатських слухань у Київраді 25 травня цього року секретар міськради Олексій Рєзніков заявив, що районні ради в тому вигляді, в якому вони існували до 2010 року – це спадок "радянщини", і в такому вигляді вони киянам не потрібні.

"Крім того, потрібно переглядати їхні повноваження і функції, тому що є речі, які категорично не можна віддавати в райони. Наприклад, контроль за містобудуванням – генплан в місті один... Нам потрібно створювати нові районні ради", - резюмував він. Правда, так і не сказав, коли з'являться не слова, а які-небудь законодавчі ініціативи в частині створення нових районних рад та їхніх повноважень. Формально Київрада цього тижня постановила – райрадам бути. Але в якому вигляді і коли – питання за сімома печатками.

Новини за темою

Facebook Кличко - мер

При новому мерові Києва періодично стрясають будівельні скандали. Зіткнення місцевих жителів та активістів з охоронцями через будівництво торгово-розважального центру біля метро "Осокорки" тривають вже півроку. Будівельний проект належить Сергію Котвицькому (депутат Київради, фракція "УДАР-Солідарність"). Ще одна "гаряча точка" - проект житлово-офісного центру, найсправжнісінького "міста в місті" - в забороненій водоохоронній зоні на вулиці Микільсько-Слобідській (метро "Лівобережна"). Будівельний проект реалізує фірма Максима Микитася, ще одного депутата фракції "УДАР-Солідарність". Хоча, справедливості заради, будівельні скандали супроводжували всіх мерів Києва - і Олександра Омельченка, і Леоніда Черновецького, і главу міської адміністрації Олександра Попова. Так що можна сказати, що все залишилося по-старому...

Новини за темою

Facebook Кличко - мер

Якщо ж говорити про рівень життя, то в часи мера і голови КМДА Кличка зросла вартість проїзду – середня поїздка в маршрутці подорожчала з 2-2,5 до 3,5-5 гривень, а поїздка в метро – з 2 до 4 гривень, квиток на комунальний автобус/трамвай/тролейбус – з 1,5 до 3 гривень. Зрозуміло, що Київ не оминула і хвиля підвищення тарифів на ЖКГ, що охопила всю Україну. Починаючи з 1 квітня, в Києві, як і в інших містах України, були підвищені тарифи на електроенергію, газ і опалення. Але тут треба розставити крапки над i: рішення підвищити тарифи приймали Кабінет міністрів на чолі з прем'єром Арсенієм Яценюком і Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг на чолі з в. о. керівника Дмитром Вовком – київська влада вплинути на таке рішення не може. Зате тариф на квартплату – єдиний, що залежить від міської влади. І адміністрація Києва на чолі з Кличком може поставити собі в заслугу, що квартплата в столиці не зросла.

Facebook Кличко - мер

Нарешті, окрема тема – вал злочинності і небезпечних хвороб, хоча поки що владі вдається приховувати неприємну статистику.

І, нарешті, один з показників життєдіяльності мегаполісу – це інфраструктура. За минулий рік міська влада не вводила в експлуатацію жодної нової станції метро – остання станція "Теремки" (ділянка "Іподром - Теремки") була підключена до системи і запущена 6 листопада 2013 року. Навесні 2015 року стало відомо, що здача об'єкта комбінованого Подільського мостового переходу (траса мосту присутня на всіх генеральних планах розвитку Києва за останні 40 років) зсунута на невизначений термін, хоча на старому запалі робоча бригада ще змонтувала у 2014 році арки мосту через Дніпро.

Facebook Кличко - мер

Одне з болючих питань будь-якого мегаполісу – житлове будівництво. За підрахунками Головного управління статистики міста Києва, в січні-березні 2015 року в експлуатацію надійшли нові 215 100 тисяч квадратних метрів житла, а це на 18,2% більше, ніж за січень-березень 2014 року (182 тисячі квадратних метрів). Кількість недобудов склала 735 об'єктів.

Що стосується міського бюджету, то, за даними міської статистики, на 21 травня 2015 року загальний фонд отримав 8 мільярдів 810 мільйонів 124 тисячі 974 гривні (на 133 мільйони з копійками менше запланованого). Це відчутний прогрес у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року – тоді доходи загального фонду становили 4 мільярди 217 мільйонів 130 тисяч 50 гривень. Хоча, якщо порівнювати в еквіваленті гривня-долар чи гривня-євро, то доходи загального фонду істотно знизилися. Зате з доходами спеціального фонду біда – якщо на 21 травня 2014 року вони склали 2 мільярди 718 мільйонів 997 тисяч 500 гривень, то тепер тільки 414 мільйонів 929 тисяч 818 гривень – приблизно в 6 разів менше.

Якщо вірити ЗМІ, міська влада стверджує, що створили в 2014 році 3,5 тисячі нових місць у дитячих садках. "За останні півроку ми провели аудит мережі дитсадків у Києві і з'ясували, що понад 100 дитячих садів використовуються не за призначенням! Ми почали повертати їх місту. Вже 7 таких будівель повернуті міській громаді", - свідчить пряма цитата київського градоначальника. У той же час, за словами самого Віталія Кличка, електронна черга станом на грудень 2014 року склала близько 12 тисяч дітей, що очікують свого місця в дитячому саду.

Facebook Кличко - мер

Якщо судити з відкритих джерел, то за минулий рік в Києві відкрили 3 дитячих садки плюс повноцінно запрацював ДНЗ №795 у Деснянському районі (раніше протягом декількох років малюки відвідували садок в режимі короткотривалого перебування до 4 годин). Якщо вірити словам мера, то сьогодні попит на місця в дитячих садках на 200% перевищує існуючі можливості. Що стосується 2015 року, то київська влада оголосила про плани відкрити не менше двох нових дитячих дошкільних закладів. Такими темпами проблема навряд чи вирішиться навіть до кінця наступної каденції мера Кличка...

Facebook Кличко - мер

Найвідоміші цитати Віталія Кличка за рік на посаді мера:

1) "Щоб вода стала гарячою, її треба підігріти".

2) "А сьогодні у завтрашній день не всі можуть дивитися... вірніше, можуть дивитися не лише всі, мало хто може це робити".

3) "Далі гордо робити увагу, що нічого не відбувається. Далі можуть бути подальші дії. І стосовно не лише України".

4) "Хочу звернути увагу всіх. Зустрічався з багатьма міліціонерами, які загинули, з людьми, демонстрантами, які загинули. І всі запитують..."

5) "Якщо людина одягнула форму СС, тобто чітко... він пофарбував себе в ті кольори, в які він пофарбував себе".

Facebook Кличко - мер

6) "Просив би також усіх киян точно так само ... з особливим... складовою звернутися до проблеми теплозбереження, підготовки до землі".

7) "У мене є 2 заступники, 4 з яких вже місяць лежать в Кабінеті міністрів, яких призначити неможливо. Не знаю чому".

Новини за темою

Зазначимо, згідно із законом, Віталія Кличка і його партію чекають осінні вибори. Сам мер заявив, що буде балотуватися повторно.

Сергій Слободчук, спеціально для 112.ua

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>