banner banner banner banner

Apple представила довгоочікувану iOS 14 з віджетами, як в Android: Чим "яблучні" дивували світ на WWDC 2020

Стартувала 31-ша Всесвітня конференція розробників Apple WWDC 2020, яка стала особливою не тільки завдяки незвичайному для купертинівців онлайн-формату, але й завдяки давно очікуваним анонсам для всіх фанатів Apple новинок. На заході прозвучали головні анонси нових та оновлення нинішніх продуктів, зокрема йшлося про iOS 14 та перехід комп'ютерів серії Mac на процесори власної розробки Apple Silicon. Детальніше – у матеріалі 112.ua

Apple представила довгоочікувану iOS 14 з віджетами, як в Android: Чим "яблучні" дивували світ на WWDC 2020
112.ua

Ірина Шостак

Журналістка

Стартувала 31-ша Всесвітня конференція розробників Apple WWDC 2020, яка стала особливою не тільки завдяки незвичайному для купертинівців онлайн-формату, але й завдяки давно очікуваним анонсам для всіх фанатів Apple новинок. На заході прозвучали головні анонси нових та оновлення нинішніх продуктів, зокрема йшлося про iOS 14 та перехід комп'ютерів серії Mac на процесори власної розробки Apple Silicon. Детальніше – у матеріалі 112.ua

22 червня 2020 року — особливий день для кожного зі справжніх фанатів Apple. Саме учора стартувала 31-ша Всесвітня конференція розробників на платформі Apple WWDC (Worldwide Developers Conference), в організацію якої вперше в історії компанії внесла свої корективи пандемія Covid-19. Таким чином, купертинівці були змушені відмовитися від традиційного збору розробників, журналістів і гостей, зібравши всіх охочих біля екранів смартфонів, ПК і комп'ютерів.

Новини за темою

Відкрив конференцію генеральний директор компанії Apple Тім Кук, який у вступному слові не тільки привітав всіх, хто захотів розділити один із головних технозаходів року разом із компанією, але й через недавні події порушив тему расизму і толерантності, вчергове наголосивши, що всі ми люди і всі ми рівні. Далі відбувся основна пленарна доповідь, де й прозвучали головні новинки 2020 року. Різні спікери говорили про операційні системи iOS 14 iPadOS, вдосконалення AirPods, нововведення в Apple TV, нову систему для смарт-годинника, новою версією macOS і перехід на власні чіпи в PC і ноутбуках.

Нагадаємо, що на осінній презентації Apple представила серію нових iPhone 11, нове покоління AppleWatch і нову версію операційної системи iOs.

iOS 14 і чому її так відчайдушно всі чекали

В одному зі своїх відео про очікувані новинки від компанії Apple техноблогер із більш ніж 9-мільйонною аудиторією Wylsacom сказав:

"Хочеться, щоб у новій iOS 14 все стало красивим і зручним. Тому що торік я чекав цього в iOS 13, чого не сталося. І знаєте, що мені довелося зробити? Спалити свій айфон.... Це було сумно, адже айфон спалювати ніякого бажання у мене не було. Але це був мій протест. І цього року, Крейг Федерігі, Тім Кук, хлопці з Купертино, дайте мені зручний інтерфейс... Оновіть, вже час".

І так вважали багато хто, тому анонс операційної системи з її новими "плюшками", став чи не головною подією року для фанатів "яблучної" продукції. 

Розробники істотно оновили домашній екран: будь-яку з його сторінок тепер можна приховати, а щоб знайти потрібну програму, варто зайти в бібліотеку з вашими додатками AppLibrary (окремий екран, де будуть всі додатки, згруповані за типом, що візуально розвантажить робочий стіл).

AppLibrary Apple

Також додали режим "Картинка в картинці" (відкриті вікна можна налаштувати під потрібний розмір чи повністю згорнути, не вимикаючи запущене відео, а слухаючи його на тлі й працюючи в інших додатках), автономний перекладач  - переклад фраз різними мовами без підключення до інтернету (на старті буде підтримка 11 мов: англійської, китайської (мандаринської), французької, німецької, іспанської, італійської, японської, корейської, арабської, португальської та російської) і нове для продукції Apple рішення з віджетами.

Режим "Картинка в картинці" Apple

Говорячи про віджети, варто зазначити, що купертинівці не просто вписали їх у робочий стіл (тепер можна помістити на сторінку з додатками), але й додали у віджети штучний інтелект, створивши Smart Stack (показує додатки залежно від власних уподобань, звичок і розпорядку дня). Тобто за допомогою ШІ віджети будуть розуміти, що вам потрібно в цей момент, міняючись у відповідності з вашими звичками: вранці показуватимуть новини або погоду, а вдень - список справ.

Вдосконалили і Siri. Крім оновлення її можливостей (навчилася відправляти голосові повідомлення), розробники нарешті змінили інтерфейс помічника, який раніше займав весь екран. Тепер Siri компактна (невеликий "кулька" внизу екрану) і на прості запитання вона відповідатиме в невеликих віконцях у вигляді повідомлення, що спливає.

Інтерфейс помічника Siri Apple

Далі йшлося про фірмовий додаток iMessage, і хоч в Україні цей додаток не такий популярний, варто зазначити, що з'явилася можливість обмінюватися голосовими повідомленнями, з'явилася функція розпізнавання голосу в тексті, розробники також оновили мемодзі (анімовані емодзі), додали групи і можливість закріплювати важливі чати. 

Одним із найбільш цікавих нововведень можна сміливо вважати AppClips - можливість взаємодіяти з додатками, коли вам потрібно. Це міні-версії додатків (будуть важити менш ніж 10 МБ), які не потребують завантаження на телефон і можуть швидко викликати, а пізніше й видалятися зі смартфона (замість додатка відкривається сторінка в браузері). Наприклад, замість того щоб завантажувати додаток для оплати оренди велосипеда або самоката, можна за допомогою QR-коду, візуального коду AppClips запустити додаток NFC і все оплатити. При цьому не треба реєструватися або вводити дані карти. iPhone сам використовує дані Apple ID і Apple Pay.

У картах з'явилася функція "Знайти цікаве місце" (такий собі путівник, адже карти підкажуть, що можна побачити в тому чи іншому місті). Також варто зазначити, що картки стали більше "екологічними": з'явилася можливість прокласти маршрут для велосипеда (про це говорила дівчина у візку, для того щоб наголосити: пропонуватимуть маршрути без сходинок).

Спікер про карти нової операційної системи Apple

А для власників електрокарів карти плануватимуть маршрут таким чином, щоб була можливість заїхати на електрозаправку. Оновлені "Карти" будуть доступні в США, Канаді, Великій Британії та Ірландії.

Торкнулися й технології CarPlay, що наближає майбутнє, але поки лише з BMW. Це означає, що власники новеньких BMW зможуть відкрити свій автомобіль за допомогою смартфона і функції NFC (використовується спеціальний захисний чіп U1). Для цього потрібно покласти iPhone на панель з бездротовою зарядкою і можна заводити авто. NFC-ключем від авто можна буде навіть поділитися через iMessage. Чи стане ця функція доступна для власників інших авто, поки невідомо.

Відкрити машину за допомогою смартфона Apple

Реліз iOS 14 відбудеться восени цього року. За програмою Apple Developer нова ОС стане доступна для завантаження вже сьогодні. Публічну бета-версію компанія збирається випустити в липні. Для її встановлення потрібен iPhone не старше моделі 6S.

iPadOS

Перше, що варто зазначити, з'явилася позначка "Розроблено для iPad": так позначатимуть додатки, створені спеціально для "яблучного" планшета (з урахуванням всіх його особливостей). 

На планшетній операційній системі також не обійшлося без віджетів та переліку новинок вже озвучених у контексті iOS 14. Зокрема, покращилася робота Siri, з'явився додаток App Clips, оновилися "Карти", а дзвінки в месенджері тепер не виводяться на весь екран.

Вдосконалили й пошук: дозволяє шукати все одразу (і запити, і документи, і файли, і на пристрої, і в мережі).

Головною фішкою iPad, яка і виводить його на новий рівень, стало прокачування можливостей за допомогою фірмового стилуса Apple Pencil. Тепер можна робити рукописні замітки, які будуть одразу розпізнаватися (на презентації було продемонстровано алгоритм, що розпізнає навіть китайські ієрогліфи), але текст залишається рукописним. Таким чином, можна навіть записати номер телефону від руки і зробити дзвінок лише натиснувши на нього. Примітно, що текст буде розпізнаватися в будь-якому вікні, навіть у рядку браузера. 

Можливість розпізнавання тексту за допомогою фірмового стилуса Apple

Також за допомогою стилуса можна малювати. Фігури будуть автоматично коригуватися (криву лінію буде замінено рівною).

watchOS

Не обійшлося й без анонсу операційної системи для розумного годинника watchOS 7.

Інтерфейс розумних годин з новою операційною системою watchOS 7 Apple

Оновлення приносить такі зміни: 

  • трекінг сну, за допомогою якого користувач може сам задати час відходу до сну і ранкового будильника (режим Wind Down взаємодіятиме з iPhone, відкладаючи повідомлення, коли настає час приготування до сну). Також можна буде ставити цілі;

Трекер сну Apple

Новини за темою

  • нові види активності (наприклад, танці). Додаток Activity перейменували у Fitness;
  • можливість створювати власні циферблати, розміщуючи на них потрібні лічильники і сторонні програми (циферблатами можна ділитися за допомогою функції Face Sharing або за посиланням у соціальних мережах);
  • Siri зможе здійснювати мовні переклади просто на годиннику без підключення до смартфону;
  • годинники попереджатимуть, коли перевищено рекомендований ВООЗ максимальний час використання навушників протягом тижня;
  • буде підтримуватися функція CarKey.

Також варто зазначити щодо власного магазину додатків (20 тис. додатків) і спеціальний бонус, навіяний коронавірусом:    годинник буде відстежувати час, коли ви миєте руки (20 секунд).

Операційна системи для розумних годин watchOS 7 Apple

Для розробників watchOS 7 доступна з 23 червня, а відкриту бета-версію Apple опублікує в липні. 7-ма версія системи не підтримується розумним годинником першого і другого покоління.

macOS

Наступна версія операційної системи macOS дістала назву Big Sur (область узбережжя Каліфорнії). За словами розробників, саме ця версія настільної ОС піддалася найбільшим змінам від моменту появи macOS X.

Версія операційної системи macOS Big Sur Apple

Перше, що варто зазначити, - дизайн. Саме дизайну було відведено велику частину спічу. Всі системні додатки було оновлено (наприклад, редизайну зазнали Mail, Photos, Notes і iWork). Розробники створили повноцінний центр управління (де можна змінити яскравість, увімкнути режим "Не турбувати"), а також новий центр повідомлень, який уміє групувати пов'язані повідомлення. За аналогією з iOS 14 з'явилися віджети — системи стають уніфікованими.

Версія операційної системи macOS Big Sur
Версія операційної системи macOS Big Sur Apple
Версія операційної системи macOS Big Sur
Версія операційної системи macOS Big Sur Apple
Версія операційної системи macOS Big Sur
Версія операційної системи macOS Big Sur Apple

Компанія також представила нову функцію пошуку для Messages (функція прямої відповіді на репліку співрозмовника, а також групові оновлення в дусі iOS), нову версію Maps for Mac, яка запозичує функції з картографічного аналога для iOS, і ряд нових додатків Catalyst.

Чимало уваги було приділено й презентації нових можливостей веб-браузера Safari, який, за словами самих купертинівців, став на 50% швидше, ніж лідер ринку в особі Chrome. Нова версія Safari має регульовану стартову сторінку, вбудовану функцію автоматичного перекладу (може перекладати цілі веб-сторінки сімома мовами, серед них і російська, підтримує розширення, створені для інших браузерів, і спеціальний магазин доповнень. 

Власний процесор компанії Apple 

Під час конференції було офіційно оголошено про переведення комп'ютерів серії Mac із процесорів Intel на процесори власного розроблення під назвою Apple Silicon. Глава компанії Тім Кук назвав цю подію "історичною для платформи Mac".

Процесори власної розробки під назвою Apple Silicon Apple

Розробники запевняють, що їхні процесори є  більш продуктивними, при цьому споживають менше енергії, за допомогою чого буде збільшено автономність роботи пристроїв. Старі додатки та ігри будуть сумісні з новим процесором за допомогою технології Rosetta 2 (раніше стару версію цього емулятора використовували для плавного переходу з процесорів PowerPC на чіпи Intel). На презентації Apple показала запущені на новій платформі додатки Lightroom і Photoshop, продемонструвавши плавність роботи інтерфейсу при запущеному файлі Photoshop PSD об'ємом 5 Гбайт.

Запуск програми Photoshop на новій платформі Apple

Також варто зазначити, що Apple збирається адаптувати свої програми для підтримки нової платформи. Над цим вже працює Microsoft. Відмінна риса нових ARM-процесорів Apple  полягатиме в їхні рідній підтримці iOS- і iPadOS - додатків системою macOS у майбутньому (для розробників буде простіше писати й оптимізувати програми під всю екосистему продуктів Apple).

Перший комп'ютер Mac на основі власної процесорної платформи компанія збирається представити до кінця цього року. Процес повного переходу обіцяють закінчити протягом 2 років.

Для розробників додатків під нову платформу купертинівці підготували програму Універсальний App Quick Start Program для "швидкого переходу", а також спеціальний Developer Transition Kit — апаратний комплект розробки. 

Участь у Developer Program платна — $500. Записатися можна на офіційному сайті компанії.

Інші "плюшки" від Apple

AirPods. Навушники самі навчилися перемикатися між гаджетами, об'єднаними за допомогою iCloud. Також було додано просторове звучання за допомогою відстежування рухів голови (працює з 5.1, 7.1-звуком, а також Dolby Atmos). 

Просторове звучання в AirPods Apple

Apple TV. Підтримується технологія "картинка в картинці" (користувач може продовжувати дивитися телевізор, займаючись фітнесом), ігровий контролер Xbox Adaptive Controller і кілька користувачів. Apple TV також працює з пристроями HomeKit через інтерфейс Control Center.

Функціонал Apple TV Apple

Новини за темою

Поліпшення платформи розумного будинку HomeKit. З'явилися сценарії (можна задати увімкнення світла, коли ви приходите додому), функція "Адаптивне світло" (вранці та вдень використовуватиметься більш холодне світло, а вечорами - тепле), Siri зможе розпізнавати гостей за допомогою розумного дверного дзвінка.

Приватність. Задля підвищення безпеки та приватності тепер користувачам повідомлятимуть типи даних (у кожного додатка картки будуть в App Store), які можуть збиратися, і відомості про те, чи передається ця інформація третім сторонам для цільової реклами та інших потреб. 

Ірина Шостак

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>