Помер Ігор Єремєєв. Біографія

Один з найбільш непублічних бізнесменів 90-х рр. став помітною фігурою не тільки в бізнесі, а й в політиці на початку 2010. Проте 12 серпня Ігоря Єремєєва не стало - волею долі він помер через своє хобі...

Помер Ігор Єремєєв. Біографія
Фото з відкритих джерел

Сергій Звиглянич

Журналіст, 112.ua

Один з найбільш непублічних бізнесменів 90-х рр. став помітною фігурою не тільки в бізнесі, а й в політиці на початку 2010. Проте 12 серпня Ігоря Єремєєва не стало - волею долі він помер через своє хобі...

У Швейцарії помер народний депутат України Ігор Єремеєв. Він так і не зміг вийти з коми, у яку впав три тижні тому, коли отримав черепно-мозкову травму. Навіть транспортування в одну з клінік Цюріха не допомогло подолати страшну недугу – 12 серпня серце одного з найбагатших українців зупинилося. На Волині, де Єремєєв був чи не найвпливовішою людиною, вже говорять про закінчення певної епохи. 112.ua згадує факти з біографії політика, бізнесмена, мільйонера, мецената Ігоря Єремєєва.

Ігор Миронович Єремеєв народився 3 квітня 1968 року в селі Острожець Млинівського району Рівненської області. У 1985 році закінчив Острожецьку середню школу. З 1985 року навчався в Українському інституті інженерів водного господарства, нині – Національний університет водного господарства (м. Рівне), який закінчив у 1992 році за спеціальністю "Промислове та цивільне будівництво" з присвоєнням кваліфікації спеціаліста "інженер-будівельник".

Наприкінці вісімдесятих Єремєєв пройшов службу в Збройних силах СРСР. Після звільнення в запас у 1989 р. працював лаборантом Українського інституту інженерів водного господарства в Рівному.

Зародження бізнесу

У 1992 році, як зазначав у своїй автобіографії сам Єремєєв, він об'єднав групу товаришів по навчанню у ВНЗ і створив у рідному селі приватне підприємство "Континіум", ставши його директором. Однак цьому передували такі події.

У Рівненському інституті водного господарства Єремєєв познайомився зі Степаном Івахівим, якому зараз належить половина акцій групи "Континіум". На третьому курсі двоє товаришів вирішили зайнятися підприємництвом, заснувавши підприємство з пошиття шкіряних курток. В Одесі купували фурнітуру, у Рівному — шкіру, одяг шили у місцевих майстрів. Через деякий час студенти вирішили вийти з тіні. Проте сільрада Острожця відмовила у реєстрації приватного підприємства. Його Єремеєв та Івахів змогли зареєструвати тільки в 1992 році.

Однак торгівля одягом не приносила серйозного прибутку, і бізнесмени вирішили зайнятися ще і торгівлею продуктами харчування. У 1993 році до харчопрому додалася торгівля нафтопродуктами. "Я поїхав до Литви купувати каву. В офісі нашого партнера мені запропонували купити 2,5 тис. тонн бензину А-76", - згадував якось Єремєєв. Тоді в Україні був дефіцит палива. Першу партію бензину компанія Єремеєва продала "Луцькнафтопродукту". Однак, як зізнався Єремєєв, унаслідок курсових коливань прибутку отримати не вдалося. Однак бізнес Єремєєв продовжив. Купував паливо в Прибалтиці і продавав в Україні.

У 1995 році, коли обсяги продукції значно зросли, приватне підприємство було реорганізовано в товариство з обмеженою відповідальністю "Континіум" за місцем державної реєстрації в обласному центрі Волині – Луцьку. Очолив його, як генеральний директор, знову ж таки Ігор Єремєєв.

Ще в середині 90-х партнери створили СП "Західна нафтова група". Тоді ж з'явився бренд WOG, під яким сьогодні працюють понад 300 АЗС.

Паралельно з нафтовою групою виник Торговий дім "Західна молочна група", у який входить близько десятка молочних підприємств, що випускають товари під маркою "КОМО". ТОВ "ТД "Західна молочна група" входить у корпорацію "Континіум" й об'єднує підприємства з виробництва продукції з незбираного молока і сиру. Компанія реалізує продукцію під торговими марками "КОМО", "Гурманіка", "Молочна родина", Optimal.

Фото з відкритих джерел

У цей час Єремєєв намагався не встрявати в серйозні скандали, пов'язані з поділом майна. Він не ліз у бізнес важкої промисловості, через що його персона була відома небагатьом, особливо за межами Волині.

У 2000 році Єремеєв познайомився з великим західноукраїнським бізнесменом Петром Димінським. Якось Димінський зізнався, що навіть допомагав Єремеєву купувати активи. У 2000 р. Єремєєв і компанія стали власниками частини акцій НПК "Галичина". Пізніше "Континіум" придбав низку облгазів, Луцький картонно-рубероїдний завод, Липчаблок та Роздільський цегельний завод. Як пишуть ЗМІ, у цей час компанія пробувала застосовувати рейдерські прийоми. Наприклад, пакет ВАТ "ВКФ "Луцьккондитер", що належав трудовому колективу, у 2001 році, під час літньої відпустки генерального директора Марії Журавльової, був сконцентрований в одній з компаній "Континіуму".

До початку нового тисячоліття "Континіум" став помітною в Західній Україні бізнес-групою з активами в енергетичній, будівельній та аграрній галузях. За оцінками експертів, оборот групи у 2002 році становив від 2 млрд грн до 5 млрд грн. Сьогодні група компаній "Континіум", підприємства та представництва якого розташовані майже у всіх областях України, має загальноукраїнський бренд.

Відхід у політику

Єремєєв, однак, передав Димінському частину акцій НПК "Галичина". Не в останню чергу через те, що великим активом зацікавилися в Києві, а на підприємстві почалися податкові перевірки. Єремєєв і Димінський вирішили йти у Верховну Раду, щоб захистити бізнес. Львівський бізнесмен потрапив у парламент у складі "Нашої України", а Єремєєв пройшов у Раду по Маневицькому виборчому округу №23 в рідній Волинській області. ЗМІ стверджували, що допоміг молодому бізнесменові тодішній губернатор Волинської області Борис Климчук. У парламенті Єремєєв потрапив в Аграрну партію на запрошення Катерини Ващук. Лідером партії був Володимир Литвин.

Фото з відкритих джерел

Єремєєв був членом комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Саме в цій сфері лежали інтереси бізнесмена-депутата. За підсумками четвертого скликання ВР Єремєєв підготував 35 законопроектів, став помітним членом Аграрної партії і навіть завів дружбу з Литвином (став його заступником у партії).

На парламентських виборах 2006 року Єремєєв очолив виборчий штаб "Народного блоку" Литвина. У виборчому списку отримав 7 місце, проте партія не змогла подолати виборчий бар'єр і в Раду не потрапила. Напередодні виборів Єремеєв продав свій найвідоміший актив — нафтопереробний завод "Галичина" групі "Приват" (сума угоди 80 млн дол.), як говорили, для фінансування виборів. Згідно з іншими джерелами — для придбання акцій Херсонського нафтопереробного заводу. Його бізнесмен викупив у 2007 році.

Під час перебування при владі "помаранчевої" команди Єремєєв активно займався бізнесом. Переслідування його активів припинилося. За інформацією відкритих джерел, тоді групі "Континіум" належали 10% роздрібного ринку нафтопродуктів України, більше 10% молочного ринку. Єремєєв почав позбуватися від непрофільних активів: продав Луцький картонно-рубероїдний комбінат, "Луцьккондитер", облгази.

Фото з відкритих джерел

Однак після приходу в крісло президента Віктора Януковича Єремєєв знову забажав стати депутатом. На виборах 28 жовтня 2012 року знову обраний у парламент по рідному Маневицкому виборчому округу №23, набравши майже половину голосів виборців. Працював у комітеті з питань податкової та митної політики. У парламенті він залишився позафракційним, не вступивши у фракцію Партії регіонів.

Під час Євромайдану ім'я Єремєєва спливло в списку тих, хто голосував за "диктаторські закони 16 січня". Однак сам нардеп запевняв, що участі у голосуванні взагалі не брав. Упродовж тижня він подав заяву з проханням вважати результатом його голосування - "не голосував" та взяв участь у підготовці законопроекту про скасування згаданих законів. Депутат часто з'являвся на Майдані під час революції.

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

< div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=454180174752828&id=100004825488022" data-width="500">

УмерИгорьЕремеев.Жаль. Хорошийчеловек. Я снимговорил вразгарреволюции,когдаслучайновстретил вналоговой. Он м...

Posted by Олександр Кірш on 12 серпня 2015 р.

Після зміни влади в 2014 році Єремеєв став засновником депутатської групи "Суверенна європейська Україна", у яку увійшло 37 депутатів. На позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року Ігор Єремеєв переміг на одномандатному виборчому окрузі №23 (все там же, з центром у Маневичах) як самовисуванець, набравши 40,4%.

Фото з відкритих джерел

27 листопада 2014 року став керівником депутатської групи "Воля народу" чисельністю 20 осіб. Став членом Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції і людей з інвалідністю. Єремєєв активно допомагав бійцям АТО, особливо 51-й бригаді, де служили його земляки.

Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

< div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/alex.mochanov/posts/1632878523629926:0" data-width="500">

На WOGеспустилифлаги. ИгорьЕремеев невыжил. Невыкарабкался.Так и невышел изкомы. Хоронитьбудутдома.Соболезно...

Posted by Олексій Мочанов on 12 серпня 2015 р.

< div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/mykolakn/posts/10205726850864718" data-width="500">

Деякіолігархизалишалисягромадянами. ЯбачивІгоряЄремеєва набарикадахМайдану зкоктейлеммолотова. Вінїздив нафр...

Posted by Микола Княжицький on 12 серпня 2015 р.

Єремєєва називали одним із найбагатших українців. У 2008 році журнал "Кореспондент" оцінив статки Ігоря Єремєєва в 454 млн дол. У рейтингу журналу "Новий час" та інвестиційної компанії Dragon Capital у ТОП-100 найбагатших українців за 2014 рік Ігор Єремєєв посів 56 місце зі статком у 133 млн доларів. Інші рейтинги підтверджують зменшення стану бізнесмена за останні роки. Наприклад, у 2015 році, за даними "Фокуса", активи Єремєєва оцінювалися в 95 млн доларів. Сам він задекларував за 2014 рік 24 млн грн доходу. У минулому році Єремеєв посварився з Ігорем Коломойським - через нафту.

Новини за темою

Новини за темою

Коломойський заявив, що конфлікт навколо "Укртранснафти" пов'язаний з нардепом Єремєєвим

< div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=890143034400928&id=100002157183088" data-width="500">

Мыбылинепримиримымиоппонентами.Дляменябылинеприемлемыегометодыведениябизнеса иполитическойборьбы.Но япо...

Posted by Borys Filatov on 12 серпня 2015 р.

Політик захоплювався кінним спортом. Логотип для мережі АЗС — "Мустанг" — розробив сам. Єремєєв любив фотографувати. Навіть публікував знімки в журналі National Geographic та організовував власні фотовиставки.

Фото з відкритих джерел

26 липня 2015 року Ігор Єремєєв отримав серйозну травму голови в результаті падіння з коня під час кінної прогулянки, впав у кому і був шпиталізований у реанімацію Київського інституту нейрохірургії. Пізніше його відправили на лікування в одну з швейцарських клінік у Цюріху. Проте 12 серпня серце бізнесмена і політика Ігоря Єремєєва зупинилося...

Фото з відкритих джерел

Зараз сім'я розглядає варіанти, де поховати Єремєєва. Очевидно, це буде Луцьк – батьківщина політика. У нього залишилися дружина, син Роман і дочка Софія.

Редакція 112.ua висловлює співчуття родині Ігоря Єремєєва.

Сергій Звиглянич

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>