Поїхали відстоювати інтереси України: Що світові ЗМІ написали про візит Медведчука і Бойка до Москви

Переговори делегації політичної партії "Опозиційна платформа - За життя" на чолі з головою політради Віктором Медведчуком з головою "Газпрому" Олексієм Міллером та прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим у Москві 22 березня широко обговорювалися не тільки в Україні, але і в зарубіжних ЗМІ. Для цього є кілька причин. На тлі складних відносин України і Росії пошук Медведчуком діалогу між країнами дає надію на досягнення миру на Донбасі. До того ж газове питання дуже важливе не тільки для Києва і Москви, але і для Європи, яка потребує надійного транзиту російського газу в ЄС. 112.ua подивився, що за кордоном писали про візит делегації політичної партії "Опозиційна платформа - За життя" до Москви.

Поїхали відстоювати інтереси України: Що світові ЗМІ написали про візит Медведчука і Бойка до Москви
Sputnik

Переговори делегації політичної партії "Опозиційна платформа - За життя" на чолі з головою політради Віктором Медведчуком з головою "Газпрому" Олексієм Міллером та прем'єр-міністром РФ Дмитром Медведєвим у Москві 22 березня широко обговорювалися не тільки в Україні, але і в зарубіжних ЗМІ. Для цього є кілька причин. На тлі складних відносин України і Росії пошук Медведчуком діалогу між країнами дає надію на досягнення миру на Донбасі. До того ж газове питання дуже важливе не тільки для Києва і Москви, але і для Європи, яка потребує надійного транзиту російського газу в ЄС. 112.ua подивився, що за кордоном писали про візит делегації політичної партії "Опозиційна платформа - За життя" до Москви.

Associated Press

Кандидат у президенти України зустрівся з прем'єр-міністром Росії в Москві

112.ua

Юрій Бойко, рідкісний відкрито проросійський кандидат, який відстає від коміка, колишнього прем'єра та нинішнього президента в опитуваннях громадської думки напередодні президентських виборів в Україні 31 березня, поїхав до Москви на зустріч з прем'єр-міністром Росії, щоб обговорити газові питання, пише журналіст AP.

Бойко сказав, що хотів би, щоб Україна відновила закупівлі газу в Росії, що повинно знизити рахунки за комунальні послуги, які стрімко зростають, для українців.

Цей візит для українських політиків рідкісний, оскільки будь-які зв'язки з Росією в основному вважаються токсичними через анексію Росією Кримського півострова в 2014 році та її постійну підтримку сепаратистів у смертельному конфлікт на сході України.

Зазначимо, що цей матеріал було передруковано низкою видань, зокрема: MSN St. Louis Post-Dispatch, Daily Mail, Richmond Times-Dispatch, Northern Star і низкою інших ЗМІ.

Agence France-Presse

На українських виборах дехто закликає до близьких зв'язків з головним ворогом – Росією

112.ua

Матеріал охоплює не тільки тему візиту, а також і виборчі перегони в Україні. Переговори Медведчука і Бойка в Москві було присвячено важливості відновлення співпраці, в тому числі в газовій сфері, вони відбулися за участю голови енергетичного гіганта "Газпром" Олексія Міллера і прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва.

Український економіст Євгенія Горобей розповідає AFP, що буде голосувати за проросійського кандидата на президентських виборах. "Що зараз найголовніше? Зупинити війну, - сказала AFP Горобей, яка живе в Києві. - Я буду голосувати за Юрія Бойка". За її словами, колишній чиновник часів Віктора Януковича, на відміну від нинішньої еліти, буде шукати шляхи припинення конфлікту, який забрав із 2014 року близько 13 000 життів.

Цей матеріал було передруковано в новинних розділах популярного порталу Yahoo, а також провідним американським консервативним сайтом Breitbart, порталом MSN, а також виданнями Гани, Індії, Пакистану, Канади, Люксембургу.

Atlantic Council

Справжній російський кандидат в українських президентських перегонах

112.ua

Відомий експерт Андерс Ослунд пише: "22 березня, за дев'ять днів до президентських виборів в Україні, проросійський кандидат у президенти України Юрій Бойко поїхав до Москви на зустріч з прем'єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим без попереднього повідомлення.

Бойко, колишній міністр енергетики при президенті Вікторі Януковичі, поїхав не один. Він поїхав разом з реальним лідером проросійської "Опозиційної платформи - За життя" Віктором Медведчуком, найближчим другом і представником президента Росії Володимира Путіна в Україні… Всі учасники зустрічі дали зрозуміти, що українці проявили ініціативу.

Медведчук говорив протягом дванадцяти хвилин, показуючи, що він – начальник, а Бойко – його підлеглий. Його промова була жорстоким засудженням того, що український уряд зробив за останні п'ять років. Суть довгої промови Медведчука була в тому, що Росія й Україна повинні відновити добрі відносини.

Медведчук повернувся до своєї старої ідеї, коли ще був дуже впливовим керівником апарату президента України Леоніда Кучми, та закликав створити газовий консорціум між Росією й Україною. Міллер погодився. Він заявив, що "Газпром" готовий продовжити контракт на транзит газу, хоча це не має сенсу з урахуванням введення в дію нових газогонів".

Russland.news

Медведєв обговорює газове співробітництво між Росією й Україною з Бойком та Медведчуком

112.ua

Діловий підрозділ німецької електронної газети Russland.news, яка позиціонує себе як найбільше незалежне видання про Росію, пише про переговори Медведєва, Міллера, Медведчука і Бойка в Горках з точки зору російського уряду. Так, Медведєв вважає нинішню ситуацію в Україні "похмурою" і зазначає, що це пов'язано з діями нинішньої влади в Києві. Проблеми співробітництва Москви і Києва в економічній сфері, в тому числі у сфері газопостачання, Медведєв вважає, "вкрай гострими". Фактично дані економічної динаміки в Україні повинні були б "змусити кожну людину, яка претендує на владу в цій країні, задуматися про це".

Frankfurter Allgemeine Zeitung

У Москви ще є час

112.ua

Провідна німецька газета "Франкфуртер Альгемайне" пише, що візит українських парламентарів до Москви незадовго до виборів викликає серйозну критику в Києві. Російські ЗМІ, однак, говорять про можливе "відродження" співробітництва.

Москва досі обмежувалася українською президентською виборчою кампанією, щоб зобразити сусідню країну через кремлівські ЗМІ зубожілою, безперспективною і фашистською. З п'ятниці вона стала більш конструктивною. Прем'єр-міністр Дмитро Медведєв прийняв кандидата Юрія Бойка і його колегу по партії Віктора Медведчука. "Опозиційна платформа – За життя" - це єдина сила в Києві, з якою можна було "вести діалог", вважає канал "Росія 24". У Києві візит різко розкритикували.

Deutschlandfunk

Погані перспективи для Москви

112.ua

Сайт німецького громадського радіо Deutschlandfunk у матеріалі про вибори "Погані перспективи для Росії" пише, що "Міллер пообіцяв гостям, що можна буде знизити ціну на газ на чверть, якщо Україна готова купувати природний газ безпосередньо у російської державної компанії. Бойко і його соратник Віктор Медведчук підтвердили свою готовність зробити це. Але їм не вистачає політичної ваги і владних повноважень. Але вони можуть незабаром посилитися – пізніше, на українських парламентських виборах восени".

Prensa Latina

Критикована зустріч прем'єр-міністра Росії з українським кандидатом

112.ua

Кубинське державне агентство "Пренса Латіна" пише, що Київ піддав критиці зустріч, яка відбулася в Москві між прем'єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим і головою компанії "Газпром" Олексієм Міллером з кандидатом у президенти України Юрієм Бойком. Медведєв і Міллер поговорили з українським політиком Віктором Медведчуком про перспективи енергетичної співпраці між Москвою і Києвом.

Медведчук вважає, що в Україні повинні прийти до влади нові політики, це співпало з передвиборчою кампанією, в якій брало участь понад 40 кандидатів, які переважно виступили проти дружніх відносин з Росією.

Бойко - один з небагатьох кандидатів, який захищає зближення з Москвою, тим часом як нинішній президент України повторює обіцянки і заяви ультранаціоналістів, включаючи повернення Криму і Донбасу будь-якою ціною, пише видання.

World News Monitor

Кандидат у президенти України заявляє, що захищає інтереси України в Москві

112.ua

Австрійський сайт World News Monitor (WNM), заснований відомим журналістом Міхаелем Маєром, дав про зустрічі два матеріали, які є перекладом статей ТАСС.

У них говориться, що український політик Юрій Бойко, кандидат у президенти і засновник партії "Опозиційна платформа – За життя", не боїться переслідувань з боку українських правоохоронних органів після його візиту до Москви. У Москві він і голова Політради партії Віктор Медведчук провели переговори з прем'єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим та очільником "Газпрому" Олексієм Міллером.

"Ми не порушили жодного закону. Ми відстоювали інтереси України та її громадян. Я не боюся, що нас можуть звинуватити в причетності до якихось злочинів", - цитує прес-служба Бойка.

За словами політика, зустріч була необхідна, оскільки вона була присвячена практичним, економічним питанням, які накопичилися за останні п'ять років.

Другий матеріал під назвою "Президент України звинувачує опозицію в спробах зробити Україну "залежною від російського газу" розповідає про те, як Петро Порошенко розкритикував опозиційних політиків Юрія Бойка та Віктора Медведчука, членів партії "Опозиційна платформа - За життя", через їхній візит до Москви, де вони провели переговори з прем'єр-міністром Росії Дмитром Медведєвим.

Forsal

Російські ЗМІ про візит українського політика: це не допоможе йому на виборах

112.ua

Польський католицький сайт Forsal наводить у статті фрагменти з російської преси. "Візит, який здійснив до Москви український проросійський політик Юрій Бойко, не зможе дати йому високий рейтинг на виборах 31 березня", - вважають ЗМІ в Росії.

Водночас під час візиту Москва продемонструвала, що саме Бойко може домогтися вигідних економічних угод з Росією.

На зустрічі з Медведєвим Бойко і Медведчук підкреслили зростання цін на газ в Україні і заявили про свою готовність співпрацювати з Росією. Вони висловили думку, що Україна повинна знову купувати газ у "Газпрому" і підтримати створення українсько-російського консорціуму, який буде контролювати транзит газу через Україну. Міллер оголосив, що "Газпром" готовий розглянути цю ідею.

Ośrodek Studiów Wschodnich im. Marka Karpia

Передвиборчий гамбіт: пропозиція "Газпрому" Україні

112.ua

"Центр східних досліджень", що знаходиться у Варшаві, у своїй статті пише, що прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв і голова "Газпрому" Олексій Міллер на зустрічі з проросійськими українськими політиками Віктором Медведчуком і Юрієм Бойком заявили про готовність підписати новий контракт на постачання газу до України і продовжити російсько-український транзитний контракт. Також було висловлено припущення про те, що "Газпром" може брати участь у міжнародному консорціумі з управління українською газопровідною системою.

На думку автора, Москва намагається показати українському суспільству, наскільки високі витрати наполегливої політики Києва щодо Росії, але вона готова нормалізувати відносини з Києвом, хоча і на своїх умовах.

La Vanguardia

Медведчук попереджає про небезпеку соціального вибуху в Україні

112.ua

Іспанське агентство ЕФЕ опублікувало матеріал, який передрукували барселонська "Ла Вангардія", а також баскське "Діаре Васко" і столична газета "Ель Конфіденсіаль".

Журналіст пише, що український політик Віктор Медведчук звинувачує проєвропейських лідерів, які прийшли до влади в Україні п'ять років тому, в перетворенні країни на "найбіднішу в Європі" і не виключає "соціального вибуху", якщо економічна ситуація не покращиться. Медведчук, якого українські націоналісти вважають "зрадником" і якому загрожують смертю за проросійську ідеологію, оцінює річний дохід середнього українця в 2560 доларів, тому він не виключає "соціального вибуху". Медведчук нагадує, що навіть зараз Росія, як і раніше, є основним торговельним партнером України, тому іншого шляху, окрім як нормалізації комерційних відносин з пострадянським простором в особі Євразійського економічного союзу, в України немає.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>