banner banner banner

Перевірка декларацій, вироки корупціонерам і мовний закон: Проект резолюції ПАРЄ щодо України

Парламентська асамблея Ради Європи в ході зимової сесії обговорить ситуацію в Україні. Цього разу у полі зору - доповідь "Функціонування демократичних інститутів в Україні", підготовлений комітетом з моніторингу Асамблеї. 112.ua розповідає ключові пункти доповіді ПАРЄ

Перевірка декларацій, вироки корупціонерам і мовний закон: Проект резолюції ПАРЄ щодо України
архів ПАСЕ

112.ua

Редакційний блог

Парламентська асамблея Ради Європи в ході зимової сесії обговорить ситуацію в Україні. Цього разу у полі зору - доповідь "Функціонування демократичних інститутів в Україні", підготовлений комітетом з моніторингу Асамблеї. 112.ua розповідає ключові пункти доповіді ПАРЄ

Доповідь буде винесено на розгляд у середу, 25 січня, після її обговорення буде проголосовано резолюцію.

Її автори зазначають, що влада заслуговує похвали за її прихильність до реформ, які відбуваються в складній політичній і економічній обстановці та у ході війни на Донбасі і незаконної анексії Криму. Однак підкреслюють, що відсутність прогресу в реалізації мінських домовленостей не повинно служити виправданням уповільнення реформ, спрямованих на консолідацію демократії в країні.

У ПАРЄ висловили занепокоєння з приводу розжарювання політичного дискурсу після подій на Євромайдані і війни на сході України, коли українські політичні сили звинувачують один одного в зраді або екстремізмі. Асамблея закликає всі політичні сили подолати розбіжності і ворожість і працювати разом для стабільності і консолідації країни. У ПАРЄ вказали на неприпустимість нападів на журналістів і закликали розслідувати такі випадки. У документі також наголошено, що розуміють позицію України щодо російських журналістів, але зазначають, що заборона в'їзду в Україну журналістам повинна застосовуватись тільки як крайній захід.

У ПАРЄ кажуть, що Україні вдалося досягти значного прогресу в реформуванні нормативно-правової бази і прийнятті нових законів, і зараз важливо, щоб ці законодавчі зміни були реалізовані і призвели до очікуваних змін, особливо це актуально для боротьби з тотальною корупцією в країні.

Доповідачі ПАРЄ вказують, що досі процес конституційної реформи був зосереджений на децентралізації та судовій системі. Але зміни також необхідні в інших областях, зокрема поділ повноважень між президентом, урядом і Верховною Радою з метою усунення системних недоліків. У цьому контексті в ПАРЄ також нагадують про свою рекомендацію прийняти новий єдиний Виборчий кодекс до наступних виборів.

При цьому в ПАРЄ в пункті про децентралізацію згадується виконання мінських угод.

"Асамблея висловлює надію на те, що прогрес у реалізації мінських угод усіма підписантами, зокрема Російською Федерацією, дозволить прийняти поправки (щодо децентралізації) в остаточному читанні найближчим часом", - йдеться в проекті.

Новини за темою

У ПАРЄ кажуть, що пункт статті 81 Конституції України, який передбачає дострокове припинення повноважень депутата у разі його невходження до складу депутатської фракції політичної партії, від якої він обирався, або виходу зі складу фракції, не відповідає європейським стандартам. Доповідачі зазначають, що в цю статтю повинні бути внесені зміни.

У сфері правосуддя вітають скасування загальних наглядових функцій Генпрокуратури України, що передбачено законом про зміни до Конституції в частині правосуддя. У ПАРЄ кажуть, що тепер потрібно ухвалити всі необхідні закони для його реалізації і, за необхідності, внести зміни до чинного законодавства, щоб забезпечити швидке здійснення даних конституційних поправок.

Новини за темою

В Асамблеї вказали на проблеми з правами людини, які були порушені у зв'язку з реалізацією закону про люстрацію, і настійно закликали парламент невідкладно прийняти поправки до цього закону, які були підготовлені у співпраці з Венеціанською комісією.

Темпи боротьби з корупцією в Україні є занадто повільними, кажуть доповідачі, і конкретних результатів поки що надто мало. Згідно з доповіддю, тривала відсутність прогресу в цій області, в тому числі обвинувальних вироків, потенційно може зменшити наслідки масштабної реформи і, в кінцевому рахунку, підриває довіру суспільства до політичної і судової системи в цілому. У ПАРЄ закликали владу активізувати боротьбу з корупцією і прискорити створення Спеціального антикорупційного суду.

У ПАРЄ вітають впровадження електронної системи декларування та закликали владу забезпечити, щоб Національне агентство з питань запобігання корупції отримало необхідні ресурси для проведення перевірок декларацій. Вітають також прийняття закону про громадянську службу і якнайшвидше прийняття всіх підзаконних актів.

Раду закликали знову включити до порядку денного законопроект про ратифікацію Конвенції Ради Європи (РЄ) про запобігання насильству стосовно жінок і домашнього насильства та боротьби із цими явищами (скорочена назва - Стамбульська конвенція) та забезпечити якнайшвидшу ратифікацію цього документа.

ПАРЄ вказує на те, що якщо Конституційний суд скасує "закон Колесніченка-Ківалова", влада повинна забезпечити, щоб надалі було збережено низький поріг для використання мов меншин.

Новини за темою

Член української делегації в ПАРЄ Олена Сотник каже, що зараз готуються поправки до цієї резолюції і особливо парламентаріїв турбує підпункт резолюції про спецстатус Донбасу.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>