"Переможне" побоїще: Коломойський доклав руку до зміни керівництва поліції в Дніпрі?

За інформацією джерел 112.ua, близьких до олігарха, в екс-керівника Дніпропетровської обласної державної адміністрації була дуже непроста розмова з главою МВС Арсеном Аваковим у зв'язку з інцидентом у Дніпрі

"Переможне" побоїще: Коломойський доклав руку до зміни керівництва поліції в Дніпрі?

Ігор Римський

Журналіст

За інформацією джерел 112.ua, близьких до олігарха, в екс-керівника Дніпропетровської обласної державної адміністрації була дуже непроста розмова з главою МВС Арсеном Аваковим у зв'язку з інцидентом у Дніпрі

В Україні святкування Дня Перемоги пройшли зі скандалами. День, який наближали, як могли, не обійшовся без інцидентів і провокацій з політичним підтекстом. І якщо в столиці все пройшло в цілому майже мирно, то в Дніпрі, Одесі та Запоріжжі не обійшлося без провокацій проти учасників АТО. У Дніпрі все закінчилося зміною керівництва поліції. 112.ua розбирався в першопричинах інцидентів і наслідках.

У Києві терпимо...

9 травня, як і планувалося, в центрі Києва і ще в низці інших міст пройшла хода, яка, за офіційними даними, організована київською організацією ветеранів під назвою "Ніхто не забутий, ніщо не забуте" і політично підтримувана партією "Опозиційний блок". Учасники акції, серед іншого, несли перед собою портрети загиблих фронтовиків. Не обійшлося і без інцидентів. Так, група молодих людей у центрі столиці висловила невдоволення тим, що в колоні несли портрет маршала Георгія Жукова. Портрет незабаром прибрали. Зустрічався в колоні і портрет Йосипа Сталіна.

Крім того, по ходу руху колони від станції метро "Арсенальна" у її бік полетіла димова шашка, а на алеї Слави сталася бійка за участю радикалів. І все це не дивлячись на те, що на відміну від минулого року, досить показово заблокували в офісі кілька десятків націоналістів з ОУН і більш того, судячи з оприлюдненого в інтернеті відео, штурмували його із застосуванням спецзасобів. Офіційно спікер МВС Артем Шевченко пояснив дії правоохоронців необхідністю затримати правопорушників, які кидали в учасників акції "Ніхто не забутий, ніщо не забуте" різні предмети. Хоча, не дивлячись на дії поліції, сутичок уникнути не вдалося. Варто відзначити, що затриманих відпустили вже через кілька годин, деяких – з травмами.

Новини за темою

В цілому хода в столиці пройшла без серйозних подій, і результатом для "Опозиційного блоку" стали пасивні вісти.

...У регіонах агресивно

Однак якщо в Києві все пройшло відносно мирно, то в низці інших міст не обійшлося без провокацій. Так, у Дніпрі в День Перемоги під час акції "Марш перемоги", організованої народним депутатом Олександром Вілкулом, особи спортивної статури побили ветеранів АТО. У результаті конфлікту, за медичною допомогою звернулося 8 учасників масових заходів. В основному у потерпілих травми голови та інші менш значні пошкодження. Варто відзначити, що ще 28 травня члени громадської ради при управлінні СБУ в Дніпропетровській області заявили про можливі провокації. Конфлікт не пройшов повз увагу екс-голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігоря Коломойського. За інформацією джерел 112.ua, близьких до олігарха, в екс-керівника Дніпропетровської обласної державної адміністрації була дуже непроста розмова з главою МВС Арсеном Аваковим у зв'язку з інцидентом у Дніпрі.

Новини за темою

"Коломойський зажадав від Авакова невідкладно розібратися з інцидентом у Дніпрі, пригрозивши в іншому випадку йому відставкою", - відзначають наші співрозмовники. Варто зазначити, що кадрова реакція Міністерства внутрішніх справ була досить оперативною. Зі своїх посад були звільнені керівник Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області Ігор Репешко і головний поліцейський Дніпра Андрій Бідило.

Новини за темою

Побоїщем ледь не завершився й інцидент в Одесі. Хоча ще до 9 травня у ЗМІ була інформація про можливі інциденти. Під час акції "Безсмертний полк" біля пам'ятника невідомому матросу сталося зіткнення між радикалами та учасниками акції. В результаті інциденту затримано 15 осіб. Не обійшлося без провокацій і в Миколаєві, і Запоріжжі.

Гроші російські і гроші українські

Президент України Петро Порошенко у ході свого виступу 9 травня натякнув на російський слід у провокаціях у Києві, заявивши, що акція "Безсмертний полк" придумана в Москві і є спекуляцією на почуттях людей

І, як з'ясувалося, інциденти не були самодіяльністю. За інформацією джерел 112.ua, близьких до одного з українських олігархів, у них був як зовнішній, так і внутрішній стимул.

"В Україну зайшли на половину російські та на половину українські гроші і трошки простимулювали провокації", - пояснюють наші співрозмовники, при цьому відзначаючи, що у правоохоронців були всі можливості уникнути інцидентів.

Новини за темою

На питання про те, чому в Києві ситуація пройшла відносно спокійно, співрозмовники пояснили, що столиця не була головною метою.

"Головними цілями були промислові центри - Дніпропетровськ, Запоріжжя та Одеса... Інциденти якраз збіглися з візитом міністра закордонних справ Павла Клімкіна до США і переговорами держсекретаря Рекса Тіллерсона зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим. Завданням цієї та подібних акцій є дискредитація влади. І тепер під час міжнародних переговорів той же Лавров може говорити: ну а як Україна може забезпечити виконання домовленостей? До того ж у нашому випадку надзусиль для дискредитації влади не потрібно. Вона нерідко дискредитує себе сама", - пояснюють співрозмовники, не виключаючи нових провокацій до знакових дат.

Ігор Римський

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...