Передвиборча стабільність: Чому нині не варто розраховувати на нові обличчя в Кабміні

У "Блоці Петра Порошенка" поговорили про урядові кадри. Поговорили, однак, за інформацією учасників зборів фракції 1 жовтня, далі розмов не пішло. Крихкий баланс у Кабінеті міністрів може зберегтися до президентських виборів. Групи впливу воліють не робити різких рухів до весни

Передвиборча стабільність: Чому нині не варто розраховувати на нові обличчя в Кабміні
Пресс-служба Кабинета министров

Ярослав Конощук

Парламентський кореспондент

У "Блоці Петра Порошенка" поговорили про урядові кадри. Поговорили, однак, за інформацією учасників зборів фракції 1 жовтня, далі розмов не пішло. Крихкий баланс у Кабінеті міністрів може зберегтися до президентських виборів. Групи впливу воліють не робити різких рухів до весни

Вже давно не секрет, що народний депутат Олександр Третьяков є одним із головних ініціаторів створення міністерства у справах ветеранів. На засіданні фракції БПП він знову порушив це питання. "Він заявив, що є близько 700 тис. ветеранів АТО, і ними ніхто не опікується", - переказують розмову депутати, присутні на засіданні фракції.

Проте, як і раніше, категорично проти виступив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, який відзначив, що "немає необхідності створювати нові міністерства".

На початку березня 2018 року уряд після відповідного звернення з боку парламенту почав створювати міністерство у справах ветеранів. Втім, далі процедурного рішення не пішло, незважаючи на те що, за словами джерел 112.ua у фракції БПП, Третьяков погрожував виходом з коаліції у разі якщо це відомство не буде створено. Втім, Гройсман і далі відмовлявся вносити подання на посаду глави міністерства. Керівник уряду попросив коаліцію внести узгоджену кандидатуру на посаду міністра у справах ветеранів, а зі свого боку пообіцяв невідкладно подати її на розгляд сесійної зали парламенту. Фракція БПП внесла на цю посаду кандидатуру Ірини Фриз і навіть намагалася поставити питання на голосування в сесійній залі. Проте, як і очікувалося, всі спроби отримати позитивний результат були марними.

Новини за темою

На засіданні фракції БПП за участю прем'єр-міністра Володимира Гройсмана 1 жовтня, за словами джерел 112.ua у складі пропрезидентської політичної сили, Третьяков знову закликав керівника уряду внести кандидатуру на посаду міністра ветеранів, як це передбачено законодавством, і натякнув на саботаж з боку партнерів по коаліції із фракції "Народного фронту" в цьому питанні.

Крім того, за словами наших співрозмовників, Третьяков визнав, що нове відомство навряд чи з'явиться до кінця року. Варто відзначити, що в проекті бюджету на 2019 рік, поданому урядом у вересні, не передбачено видатків на міністерство ветеранів.

"Гройсман сказав, що з повагою ставиться до кандидатури Ірини Фриз, однак йому потрібна узгоджена кандидатура від коаліції на крісло міністра, оскільки в іншому разі не буде результативного голосування. А після створення міністерства, запевнив Гройсман, у бюджеті буде виділено під нього рядок", - розповідають джерела 112.ua.

Таку обіцянку Гройсман може собі дозволити, бо, як прем'єр, знає, що ніякого узгодженого голосування в Раді не буде.

"Нове міністерство очолить людина Порошенка. Гройсман не хоче розширення кількості людей глави держави в Кабміні, а ми підтримуємо прем'єра", - відзначають наші співрозмовники в "Народному фронті". А без НФ це питання БПП не вирішити.

Не обійшли увагою народні обранці й інші кадрові питання. Зокрема, частина впливових депутатів від БПП порушила питання необхідності призначення міністра охорони здоров'я без приставки в. о. Критичні стріли летіли на адресу в. о. міністра Уляни Супрун. Варто нагадати, що вона вже понад рік перебуває на посаді виконувачки обов'язків.

"Супрун ставили серед іншого недофінансування програми, що стосується онкохворих дітей, а також неефективне управління галуззю, зокрема через закупівлю ліків у міжнародних організацій, результатом чого є борги по зарплатах перед медпрацівниками і від'їзд кадрів на роботу за кордон", - розповідають наші співрозмовники.

Гройсмана просили внести до парламенту кандидатуру нового міністра охорони здоров'я. Своєю чергою сам керівник уряду дав зрозуміти, що Уляна Супрун поки залишиться на посаді в. о. міністра охорони здоров'я. До того ж, заведено вважати, що Уляні Супрун протегує посольство США. Однак наступного року ситуація потенційно може змінитися, оскільки спливає термін дії закону, що передбачає закупівлю ліків у міжнародних організацій.

У Міністерстві аграрної політики все йде до того, що близький до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана Максим Мартинюк керуватиме відомством як в. о. керівника. Як раніше писав 112.ua, обговорювалося можливість призначити віце-прем'єром з питань аграрної політики Тараса Кутового, проте останній відмовився від цієї посади. Що ж стосується призначення нового керівника відомства, то хоча прем'єр, за словами джерел 112.ua у складі "Блоку Петра Порошенка", й запропонував шукати рішення, яке дозволить заповнити вакансії, на практиці немає консенсусу щодо зміни статусу-кво у відомстві. Серед іншого через страх, "що вся конструкція впаде, як картковий будиночок".

Схожа ситуація і в Міністерстві інформаційної політики. На запитання автора цих рядків щодо можливості призначення нового керівника та задоволення заяви нинішнього міністра Юрія Стеця про відставку джерела 112.ua у фракціях БПП і "Народного фронту" відзначили, що в таких змінах нині немає необхідності.

Ярослав Конощук

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів