Печерський райсуд Києва зняв арешти з 13 гектарів колишніх земель агрокомбінату "Пуща-Водиця"

13 гектарів, проданих забудовнику житлового комплексу "Софіївський", імовірно, коштують понад 3 млн. Можна припустити, що якби цю землю повернули державі й продали на аукціоні, то ця сума надійшла б до бюджету. Але трапилось навпаки: сума осіла в кишенях "ділків"

Печерський райсуд Києва зняв арешти з 13 гектарів колишніх земель агрокомбінату "Пуща-Водиця"

13 гектарів, проданих забудовнику житлового комплексу "Софіївський", імовірно, коштують понад 3 млн. Можна припустити, що якби цю землю повернули державі й продали на аукціоні, то ця сума надійшла б до бюджету. Але трапилось навпаки: сума осіла в кишенях "ділків"

У жовтні 2013 року ГПУ порушила кримінальну справу № 12013110000001049 за фактом незаконного відчуження земельних ділянок агрокомбінату "Пуща-Водиця" у приватну власність з оформленням їх на підставних осіб. Про це свідчить ухвала Печерського районного суду Києва. За версією слідства, службові особи Мінагрополітики, Держземагентства, Київської ОДА, Києво-Святошинської РДА, завдали збитків державному підприємству на суму 370 млн грн.

Згідно відповіді ГПУ, досудове розслідування триває досі. Тобто вже четвертий рік.

Протягом цього часу відчужені за сумнівною схемою землі під Києвом продовжують обростати багатоповерхівками.

27 березня 2017 року ухвалою Печерського районного суду було знято арешти із земельних ділянок загальною площею 13 гектарів за позовом приватного адвоката Бербена Михайла Юрійовича. Йдеться про ті самі ділянки агрокомбінату "Пуща-Водиця", що фігурують у згаданому провадженні.

Ми попросили експерта оцінити видане судом рішення. "Станом на 27 березня 2017 року суд у своїй ухвалі про зняття арештів зазначає, що слідчий не звертався з цивільним позовом про скасування відповідних актів або інших нормативних документів. У судовій справі, в якій адвокат подавав на скасування арештів, слідчі не беруть участі. Це може свідчити про те, що або байдуже слідчим на цю справу, або вони навмисно вчиняють заходи для скасування цих арештів. Тобто є якась корупційна складова", - говорить юрист Дмитро Касьяненко.

Йдеться про такі земельні ділянки та їх власників на момент проведення судового засідання 17 березня 2017 року.

Кадастровий номер

Власник

3222486200:03:002:5108

Саражинський В. С.

3222486200:03:002:5106

Бондарчук Р. Л.

3222486200:03:002:5105

Бондарчук Ю. В.

3222486200:03:002:5104

Оксанич С. І.

3222486200:03:002:5107

Атаманчук В. Й.

3222486201:01:036:5008

Суханова К. Ю.

Ці землі на вказані прізвища було записано у 2013 році. Станом на 2014-й ім’я Суханова Катерина Юріївна носила лише одна жінка і проживала вона у Васильківському районі під Києвом. Народній прокуратурі вдалося відшукати її. Дівчина розповіла, що в агрокомбінаті "Пуща-Водиця" не працювала, а про земельну ділянку нічого не знає. Чи давала Катерина комусь довіреності – не повідомила. Можливо, не пам’ятає, адже події відбувалися майже чотири роки тому.

Саме тоді працівники агрокомбінату ходили з пікетами до урядового кварталу з вимогою розрахуватися з боргами по заробітній платі. Тоді у ЗМІ повідомляли, що керівництво державного підприємства обіцяло виділити людям паї, якщо ті звільняться. Втім, як згодом з’ясувалося, написані заяви за власним бажанням не наблизили моменту повернення боргу.

Нині новий власник земельних ділянок, Гавриляк Олег Миронович, згідно з витягом з Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Хлопець працює у фірмі ТОВ "УкрЖитлобуд-Інвест". Наразі посилання на його сторінку із зазначенням місця роботи доступне в архіві.

Засновник ТОВ "УкрЖитлобуд-Інвест" - громадянин Азербайджану Мамедов Фарамаз. Ця будівельна фірма вже встигла побудувати житловий комплекс "Софіївський", що неподалік потужностей агрокомбінату.

Хто ті особи, що продали ділянки забудовнику? Чи причетні до цього колишні високопосадовці або їхні пособники? Донедавна справу за фактом сумнівного відчуження земельних ділянок агрокомбінату "Пуща-Водиця" розслідувала СБУ. Але потім передала матеріали до Генеральної прокуратури.

У судовому засіданні від 1 серпня 2014 року за клопотанням слідчого СБ суд арештовує 20 гектарів відчужених земель агрокомбінату. У документі йдеться, що "ОСОБА_3 шляхом обману та зловживанням довірою спромоглася отримати нотаріально засвідчені довіреності на розпорядження згадуваними земельними ділянками на власний розсуд і почала їх продавати. Таким чином, ОСОБА_3 за вказаних вище обставин незаконно заволоділа чужим майном шляхом обману та зловживання довірою".

Хто ж ця загадкова "ОСОБА_3"? Ми отримали оригінал цього судового рішення і публікуємо цей документ.

З нього стало відомо, що йдеться про ті ж самі кадастрові номери, які було продано забудовнику. А ім’я "ОСОБА_3" - Дробіков Олександр Олександрович.

Незадовго до сумнівного відчуження земель з державної власності людина з таким же ім'ям і прізвищем була головою ініціативної групи колишніх працівників агрокомбінату "Пуща-Водиця", писало інформагентство Уніан.

Саме тих, хто звільнився задля отримання довгоочікуваного паю замість зарплати. На фото зі сторінки Дробікова, де він разом з працівниками державного агрокомбінату біля Адміністрації президента.

Служба безпеки знайшла довіреності на землю для будинку в с. Тарасівка під Києвом. На той момент у ньому проживав Дробіков, йдеться у судовому рішенні. Ось це приміщення.

Нині будинок коштує понад 12 млн грн. Втім, невідомо, чи на той момент це була власність Олександра Дробікова, чи він орендував житло.

Якщо йти логікою слідчих, 20 гектарів цієї землі коштують 5 150 000 грн. Отже, 13 гектарів, проданих забудовнику житлового комплексу "Софіївський", імовірно, коштують понад 3 млн. Можна припустити, що якби цю землю повернули державі і продали на аукціоні, то ця сума надійшла б до бюджету. Але трапилось навпаки: сума осіла в кишенях "ділків".

Деякі ЗМІ зазначають, що паї державного агрокомбінату отримувала дружина Дробікова Катерина та її брат Олександр Балатюк. Кожному виділили по два гектари на околиці Києва. При цьому працівниками "Пущі-Водиці" вони не були.  

Олександр Дробіков є керівником і співзасновником ГО "Воля громади". На вказаний у реєстрі номер телефону ніхто не відповідає. У соціальній мережі чоловік на наші повідомлення не відреагував. 

Схоже, інтересами держави знехтували, скориставшись довірою працівників агрокомбінату "Пуща-Водиця".  І все це за мовчазної згоди правоохоронних органів.

відео по темі

Новини партнерів

Загрузка...