banner banner banner banner

Готельєр, лікар і фінансовий аналітик: Найбагатші жінки Ради

112.ua склав рейтинг найбагатших жінок парламенту

Готельєр, лікар і фінансовий аналітик: Найбагатші жінки Ради
Одні з найкрасивіших, але поки не найбагатші - жіночий корпус Радикальної партії Фото з відкритих джерел

Інна Завоюра

Журналіст

112.ua склав рейтинг найбагатших жінок парламенту

У Верховній Раді України 8-го скликання найбільша кількість жінок-народних депутатів за всю історію незалежної України. Після позачергових виборів до Ради увійшли 47 народних обраниць, однак сьогодні в українському парламенті працює вже 51 жінка (12% від загального складу).

Для порівняння, у Верховній Раді попереднього скликання було 9,9% жінок (44 особи), а у ВР першого скликання - лише 2,3% (11 осіб).

Питання "зрівняння прав" не останнє в діяльності жінок-депутатів. І хоча український парламент стає більш збалансованим у гендерному плані, до світової практики нам ще далеко - в середньому у парламентах світу працюють 22% жінок, а в Європі цей показник досягає 25%. Однак українські жінки-депутати не відстають від чоловіків в іншому – в розмірі статків.

112.ua склав рейтинг найбагатших жінок парламенту. Офіційно найбагатших, які не посоромилися вказати в декларації свої мільйони.

Юлія Льовочкіна Фото з відкритих джерел

Першу позицію нашого "топу" віддаємо фракції "Опозиційний блок" та її члену Юлії Льовочкіній, в декларації якої записано 5,6 млн гривень доходів за 2014 рік, безліч автомобілів і вкладень на десятки мільйонів. У 2013 р. нардеп задекларувала відразу 39,2 млн грн прибутку.

Пані Льовочкіна - сестра народного обранця і колишнього глави АП Сергія Льовочкіна, екс-"регіоналка" - в 2014 році витратила більше, ніж заробила. Так, доходи Льовочкіної минулого року склали 5,6 млн гривень, з яких 5,3 млн гривень - дивіденди і відсотки. Однак у той же час нардеп встигла витратити майже 5,56 млн гривень на купівлю землі. Таким чином, екс-"регіоналка" володіє дев'ятьма ділянками загальною площею 45 тис. кв. м, двома будинками на 460 і 862 квадрати і двома квартирами на 63 квадратиа кожна.

Новини за темою

У Льовочкіної є цілих вісім автомобілів для комфортного пересування, серед яких два Mercedes, два Lexus, два Range Rover, один Bentley і одна Skoda Octavia. Два з них – Range Rover Та Lexus LX570 – куплені минулого року за 2,5 млн і 1,97 млн гривень відповідно.

На банківських рахунках у народної обраниці лежить 13,3 млн грн, з яких 10,7 млн у "Кліринговому домі", 2,6 млн в Ощадбанку і 6 тис. грн в "Ощадбанку Росії". Відзначається, що 9,4 мільйонів з цієї суми Льовочкіна поклала в банки в 2014 році. Крім того, нардеп має цінні папери банку "Кліринговий дім" на майже 30 млн грн, також є внески в статутні капітали підприємств на суму майже 50 млн грн - Tavistar investments limited, Terfel Ventures Limited, Volomatainvestments limited, Rasica investments, ТОВ "Інтрейд", ТОВ "ТОН", ТОВ "Ню Арт".

Юлія Володимирівна народилася в столиці в 1977 році. У віці 22 років закінчила університет Шевченка за спеціальністю юрист. На цій освіті Льовочкіна не зупинилася і відразу вступила до університету Манітоби, який знаходиться в Канаді. Юлія отримала ще одну спеціальність в сфері економіки, і трудову діяльність почала у віці 23 років. Протягом одного року працювала аналітиком в одній з найбільших західних філій кредитної компанії, після чого перейшла на посаду фінансового аналітика в іншу установу – "НРБ-Україна". На базі цього закладу у країні відкрили філію російського Ощадбанку.

Далі Льовочкіна часто змінює місця роботи: спочатку влаштовується головним аналітиком з фінансів у "ТАС-Інвестбанк", потім переходить на посаду голови відділу інвестицій у "Місто Банк". Через деякий час просувається по кар'єрних сходах і починає керувати відділом інвестиційного бізнесу. Потім в столиці несподівано приймає пропозицію очолити наглядову раду на комбінаті хлібопродуктів в Миколаєві. У 2007 році вирішує балотуватися до Верховної Ради. До того часу Льовочкіну вважають однією з найбільш забезпечених жінок України.

Друге місце віддамо члену парламентської фракції "Самопоміч", народному депутату Тетяні Остриковій. За 2014 р. у неї задекларовано понад 13 млн грн доходів, з яких 3 млн грн – дивіденди і відсотки, а 9,9 млн грн - дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав.

Тетяна Острікова Фото з відкритих джерел

Пані Острикова - український експерт у міжнародній торгівлі, митній справі, податкових питаннях і кримінальній справі, народний депутат України. Має в своєму розпорядженні автомобіль Сhevrolet Аveo (1498, 2006 року випуску) і люксову іномарку Infiniti FX-35 (3498, 2007 року випуску).

Крім того, у Тетяни Георгіївни є земля на 1,2 тис. кв. м, а також будинок площею 253,7 кв. м і квартира на 44,7 кв. м.

Примітно, що в 2013 році Острикова задекларувала лише 135 тис. гривень.

Новини за темою

Народилася Острикова в Західній Україні, в місті Рівне. Після закінчення університету в Києві працювала педагогом, пізніше займала посаду юриста в ряді компаній, пізніше - заступника генерального директора в компанії в галузі дистриб'юції IT і побутової техніки. Крім цього, з 2009 року очолила товариство з обмеженою відповідальністю "Юніко-Істейт".

У 2014 році на вибори до Верховної Ради України була включена у виборчий список (№ 19) політичної партії "Об'єднання "Самопоміч". Про походження своїх коштів депутат не повідомляла. Втім, і в скандальних хроніках ЗМІ не фігурувала. Можна припустити, що стан Острикова заробила в 2000-х, очолюючи два підприємства.

Тетяна Донець Фото з відкритих джерел

Третю сходинку нашого рейтингу займає чарівна блондинка з "Народного фронту" Тетяна Донець. Пані Донець за 2014 рік задекларувала 7,6 млн гривень, з яких 6,4 млн грн - дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав. Непоганий заробіток Донець був і в 2013 р. - 8 млн грн.

Донець вже не перший рік у політиці. Вона була депутатом Шевченківської райради Києва, з 2012 р. в парламенті представляла "Батьківщину". Також відома своїми стосунками з екс-нардепом Василем Горбалем. Народилася Тетяна в Дніпропетровську в родині Наталії Григорівни, депутата III скликання ВРУ від партії "Громада", і Анатолія Григоровича – засновника ТОВ "ДІМ-Інвест".

Родина Донець відома своїми зв'язками з опальним екс-прем'єром України Павлом Лазаренком. За словами самої Тетяни, батько Анатолій хрестив дочок Лазаренка. Як вивідали всюдисущі ЗМІ, крім цього, Донець представляв інтереси Лазаренка в компанії "Омега". Нібито перед арештом Лазаренко переписав на Наталю Донець деякі свої активи для зберігання. Зокрема, ріелторську компанію "Будинок", готель "Асторія" (там Тетяна Донець нібито працювала керуючою) і аграрне підприємство "Добробут". З часом через суди Наталія Донець зуміла переписати ці підприємства на себе, стверджують ЗМІ.

Новини за темою

Сьогодні Тетяна Донець, судячи з декларації, має п'ять квартир, площа яких варіюється від 132,8 кв. м до 360,7 кв. м. Крім того, народна обраниця має будинок на 405,4 кв. м і шість об'єктів нерухомості на 2,2 тис. кв. м. У порівнянні з попередніми роками, нерухомості у неї стало менше.

Тетяна їздить на дорогій іномарці PORSCHE CAYENNE (4510 куб. см, 2006 року випуску). У 2013 році Донець каталася по столичних дорогах і на Bentley Continental 2007 року випуску. На банківських рахунках зберігає близько 1,5 млн гривень.

За її словами, гарна зовнішність — не вирок якості законодавчої роботи.

Четверте місце серед найбагатших жінок парламенту займає народний депутат від "Блоку Петра Порошенка", відомий лікар, співачка і учасниця Революції гідності Ольга Богомолець. Вона в минулому році навіть в президенти мітила. За 2014 рік пані Богомолець заробила понад 7,2 млн гривень, з яких 3,7 млн грн дісталося їй у спадок, 1,7 млн грн Богомолець заробила на підприємницькій діяльності, а ще мільйон – від передачі майна в оренду.

Ольга Богомолець Фото з відкритих джерел

Та й в 2013 р. Богомолець отримала 3,3 млн грн доходу, що зовсім немало.

Згідно з декларацією, у володінні Богомолець знаходяться сім земельних ділянок (2 ділянки по 1,5 тис. кв. м, а також ділянки площею 1,736 тис. кв. м, 1,3 тис. кв. м і 500 м кв., ще дві – 478 кв. м і 962 кв. м); чотири житлових будинки, сім квартир, три гаражі і дев'ять одиниць "іншого нерухомого майна", площа яких варіюється від 36 кв. м до 1,950 кв. м.

Новини за темою

Звичайно ж, народний депутат з такими доходами не буде ходити на роботу пішки або їздити в метро - Богомолець належить три автомобілі: Daewoo Lanos 2004 року випуску, ВАЗ-21310 2004 р. випуску та Mersedes-Benz ML 2012 р. випуску.

Ольга пішла по стопах своїх батьків і у віці 22 років закінчила медінститут в столиці, потім пройшла ординатуру і виїхала до Америки, щоб навчатися в університеті Пенсільванії та інституті їм. Акермана. Отримавши прекрасну освіту, Богомолець приїхала до Києва і відкрила власну клініку лазерної медицини. Через багато років з маленького медичного закладу Ольга зробила Інститут дерматології, який є одним з найпрестижніших медичних установ Києва. У 2004 році стала консультувати президента Ющенка, який багато років страждав шкірними захворюваннями.

Ірина Луценко Фото з відкритих джерел

Топ-5 найбагатших жінок-нардепів, на нашу думку, замикають відразу дві народні обраниці - Ірина Луценко, дружина лідера парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Юрія Луценка, і Олена Кондратюк від парламентської фракції "Батьківщина", дружина керівника медіахолдингу Віктора Пінчука, гендиректора телевізійного каналу ICTV Олександра Богуцького.

За минулий рік у Ірини Луценко задекларовано 728,3 тис. грн доходу. Крім того, у Ірини Степанівни 3 млн грн лежить у банку. У 2013 р. Луценко записала в декларації 712 тис. грн доходів.

У володінні в Ірини Степанівни є земельна ділянка та житловий будинок на 203,9 кв. м у місті Дубне Рівненської області (звідки родом сама народна обраниця), а також квартира у Києві площею 186,9 кв. м. В гаражі стоїть Mersedes-Benz GL–550 2013 року випуску.

Новини за темою

Не так давно, у 2012 році, сукупний дохід пані Луценко був значно більшим. Перед тим як стати депутатом від "Батьківщини", Ірина Степанівна продала частку в ТОВ "Українські новітні телекомунікації", що принесло їй близько 20 млн грн. "Я продала свою телекомунікаційну компанію. А два менших бізнеси подарувала синові", - похвалилася тоді Луценко. Крім "Українських новітніх технологій", у ЗМІ писали, що Ірина Луценко є співвласницею ТОВ "Бізнес-центр "Лотос", ТОВ "Бел фам", ТОВ "Гейтвэй-Харків Сервіс ЛТД".

Свій статок пані Луценко не приховує. Немає нічого дивного, говорить сама Ірина, адже я займалася підприємництвом.

Пані Кондратюк минулого року отримала майже 2 млн грн доходів, з яких 174 тис. грн – зарплата, інші виплати та винагороди, а 1,8 млн грн – дивіденди і відсотки.

Олена Кондратюк Фото з відкритих джерел

У неї є земельна ділянка площею 5,4 тис. квадратів, і половина прав на квартиру (82,8 кв. м). Засобів пересування у народної обраниці немає. Однак члени сім'ї (дружина і дочка) мають два легкових автомобілі: Mazda CX-5 (2191 куб. см, disel, 128,8 кВт) і BMW універсал (2979 куб. см, 225 кВт, 465 см). Крім того, на банківських рахунках Кондратюк лежить 35 тис. гривень.

Олена Костянтинівна народилася в місті Львові 17 листопада 1970 року. Вищу освіту Кондратюк отримала у Львівському університеті ім. Франка. У товаристві з обмеженою відповідальністю "Піар-агентство "Радник" займала посаду директора. Про інші високі посади в біографії Кондратюк не згадується. Однак деякі ЗМІ пов'язують її появу в списках "Батьківщини" з ім'ям Віктора Пінчука (через чоловіка Олександра Богуцького, топ-менеджера на каналі бізнесмена). Примітно, що Кондратюк з 2007 року в парламенті, і весь цей час була з партією Тимошенко.

Інна Завоюра

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>