Останній ривок: Як Зеленський і Порошенко збираються перемагати у другому турі виборів президента

До другого туру виборів президента України залишилося два тижні. Вже більш менш зрозуміло, які стратегії для перемоги вибрали штаби Володимира Зеленського і Петра Порошенка. Останній хоч і відстає від конкурента, але боротися буде до останнього. Як саме? Давайте поглянемо, що з цього приводу говорять ті, хто безпосередньо причетний до виборчої кампанії.

Останній ривок: Як Зеленський і Порошенко збираються перемагати у другому турі виборів президента
Апостроф

Ярослав Конощук

Парламентський кореспондент

До другого туру виборів президента України залишилося два тижні. Вже більш менш зрозуміло, які стратегії для перемоги вибрали штаби Володимира Зеленського і Петра Порошенка. Останній хоч і відстає від конкурента, але боротися буде до останнього. Як саме? Давайте поглянемо, що з цього приводу говорять ті, хто безпосередньо причетний до виборчої кампанії.

Зеленський - через стадіон до перемоги

Результат першого туру шокував не тільки соцмережі, а й саму команду Зеленського. За словами джерел 112.ua у штабі лідера перегонів, "зелена" команда розраховувала, що розрив з чинним президентом Петром Порошенком буде в межах 5%.

Новини за темою

"Частина людей соромиться визнати, що підтримує владу", - пояснюють співрозмовники. Натомість офіційні результати голосування свідчать про те, що Зеленський випереджає Порошенка практично вдвічі (30,24% проти 15,95%). В абсолютних цифрах його підтримали трохи більше 5,7 млн виборців, що більше, ніж у чинного президента та Юлії Тимошенко разом узятих.

І резервів для зростання у лідера перегонів більш ніж достатньо. За даними дослідження групи "Рейтинг", Володимир Зеленський у другому турі може розраховувати на підтримку 15% виборців Анатолія Гриценка. А той уже фактично заявив про підтримку Зеленського. Крім того, у "зеленому" штабі можуть розраховувати на 19% виборців Юлії Тимошенко, по 16% виборців Олександра Вілкула та Юрія Бойка, а також майже п’яту частину виборців, яка підтримувала Ігоря Смешка. Також перелік прихильників Зеленського потенційно можуть поповнити частина прихильників Олега Ляшка та Руслана Кошулинського. Водночас 43% респондентів, за даними соціологів, не визначилися, кого підтримають.

За розрахунками джерел 112.ua у "зеленій команді", шоумен переможе чинного главу держави з перевагою приблизно в 20% - 58-62% проти 38-42%. Але прогнози прогнозами, а результат буде на табло Центрвиборчкому та паперовому протоколі про підсумки голосування самої ЦВК.

Новини за темою

За словами радника з політичних питань штабу Зе Дмитра Разумкова, стратегія кампанії Володимира Зеленського не буде відрізнятися від того, що було в першому турі. За словами джерел 112.ua у "Зе команді", планується зробити акцент на неймовірній корупції за чинної влади, іронізувати щодо тез про досягнення, на яких наголошує команда Порошенка, та продовжувати концертну діяльність.

Паралельно вирішується й інше завдання – мобілізація прихильників на другий тур. Не секрет, що коли в першому турі один з кандидатів суттєво випереджає конкурентів, частина його виборців вважає, що "справу зроблено" і на другий тур приходити не обов’язково.

Найбільшим викликом у кампанії Володимира Зеленського залишаються теледебати з Петром Порошенком. Сам кандидат заявив, що готовий до них, хоча раніше "зелені" не бачили необхідності в такій розмові. Спершу така заява видається дивною. У художнього керівника студії "Квартал 95" немає політичного досвіду, і за словами одного з учасників його зустрічі з бізнес-асоціаціями, претендент на посаду номер один дуже "плаває" в економічних питаннях. У принципі це було видно навіть з того шматка розмови, який потрапив у ЗМІ. До того ж Петро Порошенко небезпідставно вважається одним з найкращих ораторів в Україні, а отже, перемогти його буде непросто.

Проте команду переможця першого туру виборів це не лякає і, за словами джерел 112.ua у штабі кандидата, там вже готові до теледуелі й не збираються відмовлятися від неї. Саме тому минулий тиждень пройшов під знаком відеовикликів та аналізів перед дебатами.

"Не зрозуміло, чому всі непокояться через дебати і вважають, що ми програємо їх нокаутом. У нас є чим відповісти президенту. Швидше за все, будемо іронізувати над досягненнями, про які говорить влада", - зазначають наші співрозмовники.

Вони додають, що втікати від теледуелі під приводом "нема про що говорити" було б не вигідно для Зеленського, і тому було вирішено "перекинути м’яча" команді Порошенка, запропонувавши нетрадиційні умови батлу на стадіоні й з обов’язковим наркологічним тестом, а також підтримувати розмову про дебати на телебаченні та в інтернеті.

"Соціологія свідчить, що є надто великий запит суспільства на дебати (опитування Київського міжнародного інституту соціології та фонду "Демократичні ініціативи" показує, що 73% респондентів підтримують проведення теледебатів між учасниками другого туру виборів, - 112.ua). До того ж медійна розкрутка цієї теми допомогла зменшити вплив "чорнухи" проти нас… Нині в тренді саме теледуель, а не тези наших опонентів, що "Зеленський – реванш Москви", що це вкрай бажаний для Росії кандидат. Не говорять навіть про здешевлення цін на газ для населення (Кабмін ухвалив рішення про зниження ціни на газ на 17 копійок, - 112.ua)", - зазначають співрозмовники в "Зе команді", очікуючи, що кандидати, швидше за все, зустрінуться в обумовлений законодавством строк, тобто 19 квітня – за два дні до другого туру виборів. До речі, Порошенко кличе Зеленського на цю неділю, 14 квітня. У такому разі в команді чинного президента буде більше часу, щоб конвертувати результати дебатів у результат.

Порошенко - неможливе можливо

Новини за темою

Чинний президент України Петро Порошенко увійшов у фінальну частину президентської виборчої кампанії з відверто поганим результатом. Главу держави підтримали 15,95% виборців, які прийшли на дільниці. Він програв переможцю першого туру Володимиру Зеленському понад 2,5 млн голосів. Гірше, ніж Порошенко, до другого туру проходив тільки лідер Компартії України Петро Симоненко. У першому турі президентських виборів 1999 року Симоненко програв Леоніду Кучмі 3,7 млн голосів виборців. Резерви для зростання рейтингу в чинного глави держави тепер мінімальні. За даними соціологічного опитування групи "Рейтинг", глава держави у другому турі може розраховувати на трохи більше ніж десяту частину прихильників Анатолія Гриценка. Однак, зважаючи, що "чесний" кандидат не виключив об’єднання з Володимиром Зеленським, цей показник може змінитися. Крім того, за даними соціологів, у команді Порошенка можуть розраховувати на підтримку 4% прихильників екс-прем’єра Юлії Тимошенко, близько 10% - екс-голови СБУ Ігоря Смешка, 14% - екс-віце-спікера Руслана Кошулинського, а також 3% - Олега Ляшка, чого очевидно що недостатньо для перемоги. Команді Порошенка необхідно переконувати мільйони українців змінити свою думку. 

І глава держави ще 31 березня взявся за справу, витягнувши з шафи рецепти політтехнологів Леоніда Кучми 1999 року. І якщо 20 років тому українців закликали об’єднуватися проти "червоної загрози" (у другому турі з Леонідом Кучмою змагався Петро Симоненко, - 112.ua), то тепер теза трохи інша - "Коломойському ми не дамо жодного шансу".

"Доля вже так розпорядилася і у другому турі, і я не соромлюся це казати, звела мене з маріонеткою Коломойського. Коломойському ми не дамо жодного шансу. Тому я із завтрашнього дня розпочинаю боротьбу за перемогу у другому турі", - сказав Порошенко.

І, як і у випадку з екс-прем’єром Юлією Тимошенко, команда глави держави намагається прив’язати опонента до Росії. Блогери, яких вважають близькими до Адміністрації президента, нагадують про бізнес Зеленського в Росії, зазначають, що на його підтримку висловлювався Володимир Жириновський. У соцмережах зауважують, що Зеленського підтримують президент Росії Володимир Путін, екс-прем’єр Микола Азаров, очільник самопроголошеної "ДНР" Денис Пушилін. 

Однак "мінусування" конкурентів не означає автоматичне зростання кількості власних прихильників. У штабі Петра Олексійовича планують агітувати виборців "по-новому". Очікується, що найближчим часом буде представлено нові білборди та гасла, але і надалі на перемогу глави держави працюють тріада "армія, мова, віра", тези про невпинне економічне зростання за часів президентства Порошенка, а також перехоплена в екс-прем’єра Юлії Тимошенко теза про зниження цін на газ для населення. Кабмін уже опублікував постанову щодо можливості здешевлення вартості "блакитного палива". Правда, воно здешевшає тільки на кілька копійок, що виборець може й не оцінити. За словами джерел 112.ua у фракції "Блок Петра Порошенка", завданням-максимумом для команди президента є посилення підтримки на заході країни, в центрі та столиці.

Крім того, за словами джерел 112.ua у пропрезидентській фракції, в команді глави держави розраховують на підтримку заробітчан, які повернуться до України на Великдень.

У президентській команді налаштовані боротися до останнього. До другого туру, як писав 112.ua, Володимира Зеленського там вважали найкращим спаринг-партнером для чинного глави держави. Але розрив у першому турі виявився таким, що підсумкова перемога Порошенка опинилася під загрозою зриву. Там частково відігратися сподіваються завдяки теледебатам, хоча джерела 112.ua у фракції БПП визнають, що нівелювати перевагу в понад 2 млн голосів за підсумками першого туру буде вкрай складно, хіба що опоненти будуть припускатися явних помилок. Проблема для Порошенка навіть не стільки в популярності Зеленського, як в антирейтингу самого президента. Є багато людей, які не підтримують шоумена, але не готові голосувати і за Порошенка. Однак у БПП зазначають, що є всі можливості відігратися під час парламентської кампанії, коли виборець побачить Зеленського в дії та його рейтинг впаде.

Що ж, за два тижні побачимо, чи зможе Петро Порошенко повторити подвиг Леоніда Кучми, який, маючи на старті президентської кампанії 1999 року рейтинг у 6%, став, як відомо, вдруге главою держави.

Ярослав Конощук

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>