112.ua
Ось уже кілька років обіцянка надання Україні безвізового режиму з Європейським Союзом залишається в списку "невиконаних". І відповідно, в 2017 році влада знову пообіцяла, що українці зможуть їздити без віз. Ось як бачить ситуацію прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Очевидно, що він буде введений у 2017 році, але яку дату називати - будемо чекати відповіді від європейських чиновників", - сказав глава уряду.

Не менш часто обіцяна - пенсійна реформа. І суттєвих змін чекають саме цього року. Гройсман говорить, що система пенсійного забезпечення в Україні є несправедливою і більш того, вона продукує бідність.

"Пенсійна система сьогодні вимагає реальної зміни, реформи. І ми теж запропонуємо українському суспільству такі зміни. Але ці зміни будуть, я вважаю, об'єктивно правильними і такими, що принесуть і впевненість, і забезпеченість українським громадянам", - сказав він.

Прем'єр зазначив, що це буде системне реформування пенсійної системи, яке буде супроводжуватися підняттям пенсій, а дефіцит Пенсійного фонду буде зменшено.

Петро Порошенко
Пресс-служба президента

Обіцянку економічного зростання в новому році можна назвати традиційною. На ньому наголошує президент України Петро Порошенко.

"Основним своїм завданням на наступний рік я бачу створення відповідних політичних умов для того, щоб зафіксувати розпочате економічне зростання і поглибити його, а також поглибити реформи", - заявив Порошенко.

А міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів називає конкретні цифри.

"На 2017 рік ми прогнозуємо зростання ВВП у розмірі 3%. Ми говоримо, що є передумови для такого зростання. Навіть для більшого зростання. Зростання йде у всіх напрямках економічної діяльності", - сказав він.

Новини за темою: НАЗК з 1 січня підняло розмір прожиткового мінімуму для заповнення декларацій у 2017 році

Крім того, міністр обіцяв, що Україна до 2017 року підніметься на 15-20 сходинок у рейтингу Світового банку Doing Business.

"Офісом ефективного реагування ми розробили комплексний законопроект, який разом з існуючими змінами дасть Україні піднятися на наступний рік на 15-20 позицій у рейтингу", - сказав Кубів.

Глава Національного банку Валерія Гонтарева прогнозує, що в січні-лютому 2017 року в бюджет надійде четвертий транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ) за програмою розширеного фінансування EFF.

"Сподіваємося, що на початку наступного року побачимо засідання директорів, і транш надійде до нас на початку наступного року – в січні-лютому", – сказала вона.

Павло Розенко
Пресс-служба Кабмина

Після нещодавнього підвищення мінімальної зарплати українцям вже зараз натякають, що може бути ще краще. Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко каже, що підвищення соцстандартів у 2017 році залежить від успішності легалізації ринку праці.

"Протягом бюджетного року будемо шукати можливості для подальшого збільшення соціальних стандартів, пенсій, заробітних плат тощо. Але це залежить від того, наскільки ми зможемо ефективно виконати завдання щодо 3200 грн, наскільки ми зможемо легалізувати ринок праці, легалізувати заробітну плату та отримати додаткові кошти до Пенсійного фонду, до державного бюджету України", - сказав він.

Новини за темою: Гройсман: У 2017 р. уряд зробить все, щоб українці відчули позитивні зміни

Українцям також обіцяють кращі дороги. Міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявляє, що крім доріг планується також ремонтувати і мости.

"Ми плануємо відремонтувати мінімум 2-2,5 тис. км і близько 80 мостів", - сказав він.

Тарас Кутовий
ресс-служба Минагрополитики

Держава не буде виробляти спирт після 2017 року. Міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий впевнений, що вже зовсім скоро відбудеться приватизація "Укрспирту".

"В кінці 2017 року закінчується етап виробництва спирту державою. Це будуть робити виключно приватні власники. І цим ми стимулюємо покупців брати участь у приватизації", - сказав він.

Генеральний прокурор Юрій Луценко пообіцяв знищити радянську модель у ГПУ і створити Державне бюро розслідувань.

"Слідство має піти з Генеральної прокуратури до ДБР. Це покінчить із всевладдям ГПУ, залишивши за нею нормальні функції процесуального керівництва та підтримання обвинувачення в судах. Якщо ми створимо ДБР у січні, воно запрацює в наступному листопаді. Сподіваюся. Тоді ми зможемо до кінця року отримати дієздатну структуру, яка забере звідси слідство. І нарешті, радянську модель, коли слідчий і прокурор змовляються в одному кабінеті, буде знищено", - сказав він.

З судової теми очікується ще одна зміна. Заступник глави Адміністрації президента Олексій Філатов каже, що новий Верховний суд буде сформовано навесні 2017-го.

"Верховний суд повинен бути сформований до кінця березня 2017 року і почати функціонувати в той же термін. Вимоги до кандидатів досить високі. Навіть подати документи - досить непроста справа. Мова йде і про повне декларування свого майна, також декларації доброчесності, декларації родинних зв'язків", - сказав Філатов.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запевняє, що цього року будуть ліквідовані всі Міжрайонні реєстраційно-екзаменаційні відділи Державної інспекції безпеки дорожнього руху (МРЕВ), а замість них будуть сучасні сервісні центри.

"Ми розраховуємо, що ми завершимо процес оновлення сервісних центрів та запровадження нової системи вже до весни наступного року (2017, - ред.)", - сказав міністр.

Новини за темою: Світовий банк зберіг прогноз зростання ВВП України на 2% у 2017 році

Міністр фінансів Олександр Данилюк
Фото з відкритих джерел

Мінфін теж починає "війну". Міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомив, що податкова міліція буде ліквідована, натомість буде створено Фінансову поліцію.

"Податкова міліція однозначно повинна бути ліквідована. Ми планували зробити це разом зі створенням нової не силової, а дійсно ефективної аналітичної Фінансової поліції", - сказав він.

На екологічному терені теж відбудуться зміни. Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак обіцяв, що замість Державної екологічної інспекції створять Державну природоохоронну службу.

"Я буду пропонувати членам Кабінету міністрів набрати в реформований орган - Державну природоохоронну службу нових людей і не проводити ніяких переатестацій. Це повинні бути виключно нові люди, які отримають нову мотивацію, нову підготовку, нову функцію. Звичайно, прийняття цього рішення залежить від політичної волі моїх колег з уряду",- сказав він.

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун
"РИА Новости"

У МОЗ, крім обіцянок провести реформу системи охорони здоров'я, кажуть і про довгоочікувану добудову клініки "Охматдит". В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що вже влітку 2017-го може відкритися один з корпусів.

Новини за темою: Мій прогноз на 2017 рік - криза буде поглиблюватися

"Ми змінили стратегію, і тепер будемо вести будівництво за чергами. Насамперед, ми хочемо завершити будівництво діагностичного корпусу "D" і плануємо зробити це в квітні, щоб відкрити корпус вже влітку, можливо, вже в липні. У корпусі вже є фундамент, підвал, а в підвалі вже встановлено дороге обладнання", - повідомила вона.

І ще з цікавого. У цьому році Міністерство юстиції має намір впровадити зміни, які передбачають відкриття магазинів у в'язницях.

"Цього року ми будемо маленькі магазинчики запускати. Зараз з (торговими, - ред.) мережами ведемо переговори. У поточному році ми почнемо реалізовувати запуск магазинчиків (пенітенціарної) системи", - сказав заступник міністра юстиції Денис Чернишов.

112.ua

Окремий блок - це окуповані території. Ось, наприклад, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій ТУка каже, що звільняти Донбас від бойовиків почнуть цієї осені.

"З приводу повернення Донбасу у мене є чітке враження, що ми будемо мати можливість приблизно восени, мабуть, розпочати реальний процес повернення цих територій. Швидше за все - невійськовим способом, і я на це дуже сподіваюся", - сказав він.

А от голова Верховної Ради Андрій Парубій обіцяє домогтися введення візового режиму з Росією.

"Я сподіваюся, що в наступному році ми зможемо домовитися про введення віз з Росією. Це питання залишається під моєю особистою опікою. Я буду на ньому наполягати, щоб він знайшов підтримку у сесійній залі", - сказав Парубій.