Новий "рульовий" розвідки. Хто такий Василь Бурба
Ім'я нового керівника розвідки фігурує в низці матеріалів про розгін Майдану
28.05 | 34.01 |
Ім'я нового керівника розвідки фігурує в низці матеріалів про розгін Майдану
Ім'я нового керівника розвідки фігурує в низці матеріалів про розгін Майдану
Головне управління розвідки Міноборони отримало нового начальника. Указом президента України від 15 жовтня 2016 ним призначено Василя Бурбу.
В офіційному повідомленні президента йдеться, що Василю Бурбі 38 років, він закінчив Національну академію Служби безпеки України за спеціальністю юрист. Довгий час працював у Службі безпеки, є учасником бойових дій (АТО).
"Немає ніякого сумніву, що це призначення дасть новий імпульс діяльності військової розвідки України", - зазначив Порошенко.
Більш докладної біографії Бурби в мережі знайти не вдалося, недаремно ж він розвідник. Зате багато ресурсів проводили "розкопки" в минулому військового.
У лютому 2014 року голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль оприлюднив частину планів "Хвиля" і "Бумеранг". За словами Москаля, цей план становив собою покрокову інструкцію із силового розгону Майдану, із зазначенням конкретних відповідальних за реалізацію кожного з пунктів плану.
Бурба у той час обіймав посаду начальника другого управління Главку "К" СБУ і, згідно з опублікованими документами, відповідав за блокування доріг на в'їздах у Київ та забезпечення безперебійного пересування спецтранспорту силовиків у центрі столиці. Також Бурба повинен був забезпечити необхідну кількість нарядів Держслужби з питань надзвичайних ситуацій у ході операції із зачистки Майдану.
Народний депутат України Єгор Соболєв, дізнавшись про призначення, направив депутатський запит президенту і міністру оборони з приводу причетності Бурби до розгону Майдану в 2014 році.
У грудні 2013 року видання "ОРД" опублікувало статтю про підготовку СБУ до зачистки Майдану. Бурба в ній був представлений як довірена особа тодішнього керівника управління "К" Валерія Балахонова, що відповідає за "роботу" з бізнесом. Уже в 2015-му цей же сайт написав про спроби екс-співробітників СБУ часів Януковича та Якименка повернутися на службу. Журналісти стверджували, що Бурба в ті часи виконував особливі доручення Балахонова щодо роботи з правоохоронними органами, прокуратурою, МО, ДержНС і суддями, а також працював з джерелами фінансування "Антимайдану".
Журналіст Володимир Бойко у своєму Facebook прямо звинуватив Бурбу в причетності до підпалу автомобілів "Автомайдану" і стеженні за активістами.
Однак не варто думати, що персону Бурби оточує суцільний негатив. Так, є публікації про його успішну діяльність у зоні АТО. Їх опублікував сайт "Інформаційний спротив".
Вказується, що Бурба перебував на Донбасі з травня 2014 року і координував роботу всіх оперативних груп контррозвідки СБУ в зоні АТО. За успішні дії із припинення діяльності російських диверсантів у зоні АТО був нагороджений відомчими нагородами СБУ, зокрема іменною зброєю.
Разом з Валерієм Кондратюком у 2015 році він перевівся до Головного управління розвідки МОУ, а пізніше був призначений заступником начальника ГУР МОУ.
За успішне проведення низки агентурно-розвідувальних операцій проти російських окупантів на тимчасово окупованих територіях Сходу України в квітні 2016 року Бурба був нагороджений орденом Богдана Хмельницького другого ступеня, а в серпні йому було присвоєно військове звання генерал-майора.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть кнопку "повідомити про помилку", щоб повідомити про це редакцію