Не в грошах щастя: Незвичайна власність у деклараціях депутатів

Народні обранці похвалилися старовиною і мізками. А ми вибрали трохи незвичайного з їхніх декларацій

Не в грошах щастя: Незвичайна власність у деклараціях депутатів
Фото з відкритих джерел

Народні обранці похвалилися старовиною і мізками. А ми вибрали трохи незвичайного з їхніх декларацій

Після першої хвилі електронного декларування, здавалося, черговими описами майна і доходів депутатів мало кого здивуєш. Однак ми знайшли чимало цікавого на підтвердження мудрості "не в грошах щастя" і навіть не в їх кількості. А в чому? Представляємо 11 задекларованих речей, які варті окремої рубрики.

Новини за темою

№1 Заморська щедрість

Народний депутат Ігор Кононенко (фракція БПП) лідирує, оскільки він показав широту розмаху. Жителі Сейшельських островів, якби парламентарій балотувався в тамтешньому окрузі, однозначно обрали б його: в 2016 році він заплатив за оренду приміщення Почесного консульства Республіки Сейшельські острови в Україні 135 тис. грн. Варто відзначити, що в декларації парламентарія за 2016 рік також вказані чималі суми на благодійність, сумарно близько 700 тис. грн. І якщо врахувати, що рядок "благодійність" є далеко не у кожного депутата Верховної Ради, баланс на користь Ігоря Кононенка. Може собі дозволити, адже кількість нулів у декларації зашкалює.

№2 Жива цінність

Ви думаєте, багатство – це гроші, нерухомість, акції, облігації та коштовності? Зламати стереотип взявся народний депутат Євген Геллер (група "Відродження"). Він задекларував живу цінність. На ім'я його дружини оформлені три коня вестфальської породи. Продовжуючи тему живності, народний депутат Юрій Береза (фракція "Народний фронт") задекларував у власності дружини недобудовану стайню.

Кінь вестфальської породи Фото з відкритих джерел

№3 Шкіряне вмістилище

На роботу можна ходити і з торбинкою, але з портфелем солідніше. Народний депутат Олександр Грановський (фракція БПП) задекларував два портфелі сумарно майже за 44 тис. грн (ТМ Chopard). Отримує третє місце, так як ціна портфеля свідчить про працьовитість.

З ними може змагатися хіба що сумка подружжя Ігоря Кононенка зі шкіри страуса за 126 000 грн.

№4 Е-мобіль

Заїхати в майбутнє на морально застарілій техніці можна, але краще просувати щось новеньке. Народний депутат (БПП) Гліб Загорій задекларував електромобіль TESLA 2015 року випуску. "Ленд Ровер" і "Мерседес" на її тлі здаються зовсім не модними.

TESLA 2015 Фото з відкритих джерел

№5 Щаслива монета

Народний депутат Віталій Хомутиннік (група "Відродження") задекларував монету Євро-2012. Чи то в пам'ять про чемпіонат, чи то тому, що монета виконана з дорогоцінних металів, і на одному з популярних сайтів оголошень її можна придбати за 180 грн. Але подарункові монети зі срібла в комплекті 5 шт. коштують близько 11 тис. грн. Яка монета у декларанта, невідомо. Швидше за все, цінність її для парламентарія полягає в символі.

№6 Бібліотека

Народний депутат Володимир Литвин (група "Воля народу") задекларував цілісний об'єкт – бібліотеку обсягом 4500 томів. За кількістю від нього вдесятеро відстає Сергій Власенко. Зате його бібліотека – колекція юридичних та історичних книг 18-19 століть. Олександр Вілкул також вказав у своїй декларації цікаву бібліотеку, але в ній, крім книг (217 позицій) антикварні документи, в тому числі, фінансові, - акції 18-19 століть.

Щоб розмістити таке багате сховище мудрості, депутатам потрібні меблі. Ірина Луценко (БПП) декларує книжкові шафи на 27 секцій свого чоловіка Юрія Луценка.

№7 Ціна медицини

Можливо, до реформи системи охорони здоров'я має сенс залучити голову фракції БПП. Артур Герасимов не з чуток знає, скільки коштують медичні послуги, оскільки задекларував витрати на пологи в сумі 119 тис. грн. Де ж вони народжували за таку суму?

№8 Старий кінь. Залізний

Народний депутат Олександр Біловол ("Відродження") вказав найстаріший автомобіль – ГАЗ 213, якому через два роки стукне півстоліття (випущений в 1969 році). Але нас по-доброму здивував парламентарій Олександр Бригинець (БПП) за вірність вітчизняному автопрому, - в його декларації значаться дві машинки ЗАЗ 110557 і ЗАЗ 110207 2005 і 2001 років випуску. Втім, для представницьких виїздів Олександр Бригинець орендує Медседес С 200, знову-таки, у віці, 1996 року випуску.

Фото з відкритих джерел

№9 Душа співає

Електронну декларацію Ольги Богомолець (БПП) хочеться перечитувати і перечитувати. Чого там тільки немає! Срібні портсигари, печатки родові, герб, ікони роду Богомольців, книги, музей "Душа України" та історико-культурний комплекс в Радомишлі і сторожка там же. Нас вразили авторські права на музику більш ніж до 100 пісень.

№10 Небо під крилом

Літати корисно не тільки уві сні і не завжди виключно думками. Корисно мати і літальний апарат. Народний депутат Євген Балицький (фракція "Опозиційний блок"), як свідчить декларація, міг би злетіти в будь-який момент: у власності його дружини 5 літаків і ще один – на іноземну юридичну особу.

№11 Кубушки майбутнього

Дмитро Білоцерковець (БПП) задекларував цифрову криптовалюту Біткоін. І не один, а відразу 398 біткоінів, що за нинішнім курсом в гривневому еквіваленті приблизно 12,5 млн грн (460 тис. дол.).

Фото з відкритих джерел

Не увійшли у наш ТОП, але зацікавили настільки, що ми не можемо не згадати, і інші речі.

Реріх у допомогу

Українським парламентаріям дорікають у тому, що вони мало думають про високе, загрузли в дріб'язкових розбірках і т. п. Якщо спостерігати за сварками в ефірах і соцмережах, дійсно, складається таке враження. Але електронні декларації дають зовсім іншу картину. Народні депутати настільки цінують високе і духовне, що витрачають на нього чималі кошти.

Так, нас вразила декларація Дмитра Андрієвського (БПП). У його переліку близько 64 картин, 15 скульптур і 7 фотографій. Читаючи його декларацію, відчуваєш себе в музеї: тут і Айвазовський "Човен у відкритому морі", і Кустодієв (ескіз до "Гуляння на масляній"), Кандинський, Рєпін, Реріх і багато інших. У Ольги Богомолець картин більше – у декларації зазначено кількість - 121. Є й родинні листи, а також родові коштовності. Олександр Бригинець задекларував твори мистецтва свого авторства, а також створені друзями.

Допомога кишеню не тягне

Вражають і розміри допомоги народним депутатам. Значить, даремно кажуть, що вони ледарі і інше, якщо люди їх поважають, цінують по справах і дарують такі презенти? Як свідчить декларація Наталії Агафонової (БПП), у 2016 році парламентарій отримала два дорогі подарунки: один оцінений в 511 922 грн, другий в 1 705 173 грн. Євген Балицький отримав безвідсоткову поворотну грошову допомогу від дружини в сумі 1 500 000 грн. Березенко Сергій (БПП) отримав подарунок, який оцінений в 1 350 000 грн. А Олександра Біловола ("Відродження") обдарували на суму 3 726 231 грн. Його дружині у вигляді подарунка дісталося 4 147 300 грн. А Людмила Денисова ("Народний фронт") отримала позику в сумі 12 000 000 грн.

Є і зворотна сторона, коли депутат позичає тим, хто цього потребує. Олександр Грановський, наприклад, позичив 2 000 000 грн.

Мізки в ціні

Депутати охоче декларують плоди інтелектуальної діяльності. Авторські права на книгу задекларувала Надія Савченко (позафракційна), оцінивши такі в 30 000 грн. Олександр Біловол зазначив 25 патентів на корисні винаходи, список розроблених нею способів діагностики і лікування призвела до декларації Ольга Богомолець. Володимир Ар'єв (БПП) задекларував авторські права на документальні фільми й цикли "Закрита зона", "Таємниця Чорного моря", "Керченська трагедія", "Донецька мафія" та інші.

По дрібниці

Найбільш помітні дивіденди в 2016 році отримав позафракційний Віктор Іванович Балога – 15 000 000 грн. У дружини лідера фракції "Народний фронт" Максима Бурбака 14 іномарок, швидше за все, комерційного призначення, і 1 причіп. Співголова фракції "Опозиційний блок" Олександр Вілкул володіє 12 нежитловими приміщеннями, які, в основному, використовує як офіси громадських організацій або приймальні депутата. Віталій Хомутиннік задекларував кардиган. Шубами і кожушками не здивуєш, помічати жилети та кардигани поки що екзотично. Нарешті, у Ігоря Кононенка і дружини є набір кухонний з натурального дерева з вбудованою технікою вартістю 1 200 000 грн. Віталій Хомутиннік задекларував басейн, клімат-обладнання та килим.

Народний депутат (фракція БПП) Іван Вінник залишається, мабуть, найбільшим боржником: сумарно за різними зобов'язаннями йому належить повернути близько 400 млн грн (борги, які у нього намагаються відсудити кредитори).

І, нарешті, сама коротка декларація у лідера фракції РПЛ Олега Ляшка. Згідно з нею, він має в своєму розпорядженні 82 079 грн відсотків від вкладу в "Ощадбанку".

Лілія Брудницька

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів