Між античністю і барами: Скільки треба грошей на вікенд в Афінах

Афіни пропонують практично необмежений вибір занять - тут можна і задовольнити свій інтелектуальний голод, і скупатися, і зануритися в нічне життя, та й просто приємно провести час. Рахуємо, скільки для цього потрібно грошей

Між античністю і барами: Скільки треба грошей на вікенд в Афінах
112.ua

Афіни пропонують практично необмежений вибір занять - тут можна і задовольнити свій інтелектуальний голод, і скупатися, і зануритися в нічне життя, та й просто приємно провести час. Рахуємо, скільки для цього потрібно грошей

Як дістатися

Оскільки Афіни розташовані в центральній Греції, влітку там дуже і дуже спекотно. Ідеальним часом для відвідин міста можна вважати травень – першу половину червня, а також вересень – першу половину жовтня. Звичайно, можна відвідати столицю Греції і в липні-серпні, але тоді треба бути готовим до спеки 35-40 градусів. Тому в ці місяці є сенс поїхати на північ Греції.

Дістатися до Афін можна, звісно ж, за допомогою авіаперельоту. Хороша ціна на квитки туди-назад у діапазоні 5200-5600 гривень, але ніхто не скасовував як привабливих акційних пропозицій, так і раптово дуже дорогих квитків.

Логічно було б летіти до Афін з найбільшою грецькою авіакомпанією Aegean Airlines, але, приміром, на кінець вересня – початок жовтня квитків дешевше 100 євро дуже мало. В основному, порядок цін має такий вигляд.

kyiveuromarathon

Як ми бачимо, по суботах і вівторках є рейси з Києва в Афіни, а по п'ятницях та понеділках з Афін до Києва. Втім, якщо добре пошукати, можна знайти на другу половину жовтня квитки Aegean Airlines від 162 євро туди-назад. Але з тими ж МАУ на початку жовтня можна вкластися навіть у 5300 грн (ціни актуальні, звісно ж, на момент написання статті).

kyiveuromarathon

Варто зауважити, що рейси за доступними цінами у Афіни пропонує також данська компанія Flexflight. Однак не варто спокушатися: хоча при купівлі квитків указується саме ця авіакомпанія, рейси здійснює її скандально відомий український партнер Bravo Airways.

У столиці Греції туристів вітає Афінський міжнародний аеропорт "Елефтеріос Венізелос", який розташований приблизно в 30 кілометрах від Афін. В аеропорту є хороший безкоштовний Wi-Fi, там же можна взяти карту або скачати досить корисний додаток Athens by GreekGuide.com, що пропонує список пам'яток, пляжів, барів та інших місць, які варто відвідати.

Новини за темою

Комфортно потрапити в місто можна автобусом, зупинка якого розташована біля 4 і 5-го виходів з аеропорту. До речі, своє знайомство з античністю можна розпочати просто в аеропорту: на другому поверсі організовано безкоштовний музей археологічних знахідок, виявлених на місці спорудження будівлі.

Квиток на автобус у місто можна придбати в касі поряд з автобусами, обійдеться він в 6 євро. Так, за допомогою автобуса X95 можна потрапити на Πλατεία Συντάγματος, тобто площу Синтагматос або площу Конституції. До речі, грецький алфавіт набагато важче сприймати, ніж може видатися на перший погляд. Після прибуття в місто на площі Конституції відразу ж можна глянути на парламент Греції. І спуститися в метро на станцію з однойменною назвою.

Википедия

Транспорт

Квиток на метро, який за сумісництвом є також квитком і на інші види міського транспорту (автобуси, тролейбуси, ISAP, тобто електрички, трамваї), можна придбати на станціях метро у віконці (майже як у Києві), у спеціальному автоматі там же або в кіоску на зупинці. В автоматах можна вибрати російську мову.

Звичайний квиток за 1,4 євро дає право на 90-хвилинну поїздку на будь-якому громадському транспорті. Час починає відраховуватися з моменту валідації квитка.

Квиток на всі види транспорту 112.ua

Також можна придбати таку картку і поповнювати її в тих же автоматах і кіосках.

Картка для проїзду 112.ua

За особистим спостереженням, в автобусах валідують квитки тільки туристи. Або в усіх місцевих є проїзні, або вони просто не переймаються щодо цього. До речі, будь-який контроль за тиждень активного користування громадським транспортом нам так і не зустрівся.

Проживання

На нашу думку, в Афінах найкраще винаймати квартиру. Так, популярний сервіс для оренди житла Airbnb демонструє, що в центрі міста можна легко знайти квартиру вартістю до 30 євро на добу. Можна, звісно, і зовсім вийти на діапазон 16-18 євро.

Airbnb

Пам'ятки й активності

Не хочеться повторювати банальності зі шкільних підручників, але Афіни відомі своєю багатовіковою історією. Греки цінують це, і тому античні знахідки в Афінах практично скрізь. Перед центральним банком – розкопки, в аеропорту – музей, а на деяких станціях метро – невеликі експозиції.

Розкопки на площі Kotzia Википедия

Площа Kotzia, де розташований Центральний банк Греції, мерія і розкопки 112.ua

Мерія 112.ua

Для нетривалого відвідування міста ідеально зосередити увагу на трьох відомих районах Афін – Монастіраки, Плака і Псирі. Якщо Монастіраки і Плака дозволять утамувати голод духовний, то Псирі – фізичний, бо ж бари і ресторани тут на кожному кроці. Втім, про все по порядку.

Монастіраки, Плака і Псири kyiveuromarathon

Пам'яткою Афін №1 є, звичайно ж, Афінський Акрополь. Це скелястий пагорб з пологою вершиною (300 м в довжину і 170 м в ширину), де розташовані давньогрецькі храми, присвячені богам.

Архітектурний комплекс Афінського Акрополя був побудований у так званий золотий вік Афін, коли при владі в полісі фактично перебував легендарний державний діяч Перікл.

Саме в цей час були побудовані Парфенон – храм Афіни Парфенос (447-438 до н. е.), Пропілеї – урочисті ворота, вхід на Акрополь (437–432 до н. е.), храм Ніки Аптерос (Безкрилої Перемоги) (між 449–420 до н. е.), храм Ерехтейон (421–406 до н. е.).

Парфенон 112.ua

Парфенон 112.ua

Эрехтейон 112.ua

Побудовою архітектурного комплексу керував скульптор Фідій. На жаль, після низки грабежів і руйнувань до нас дійшли лише руїни храмів, але навіть вони залишають незабутнє враження. Звісно ж, Афінський Акрополь внесено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Якщо повернутися до практичної сторони питання, то вхід на Афінський Акрополь обійдеться вам у 20 євро (пільговий – 10 євро). Можна придбати комплексний квиток за 30 євро (пільговий – 15 євро), який включає також відвідування Давньої Агори та її музею, Бібліотеки Адріана, музею Кераміка, Римської Агори, храму Зевса Олімпійського, а також розкопок Лікея.

Новини за темою

До Афінського Акрополю найзручніше йти від станцій метро Monastiraki або Acropolis. Однак маршрут від станції Monastiraki має низку переваг. По-перше, можна відвідати Блошиний ринок Монастіраки, де продається всяка всячина, починаючи від сувенірів (магніти, сандалі, статуетки тощо), закінчуючи різноманітними ретроречами. Крім того, піднімаючись на Афінський Акрополь від Monastiraki, можна також побачити руїни Бібліотеки Адріана, Римської агори (ринкової площі епохи римського панування) і Вежі вітрів (найдавнішої метеорологічної пам'ятки) звіддаля і вирішити, чи варто купувати комплексний квиток, щоб познайомитися з цими пам'ятками ближче.

Римська агора та Башта вітрів kyiveuromarathon

Слід пам'ятати, що, оскільки Афінський Акрополь є скелястим пагорбом, тіні на ньому не так вже й багато, а тому варто запланувати відвідування архітектурного комплексу на ранок (з 8:00 (відкриття) до 10-11:00), а також запастися водою та капелюхом. І так, туристів навіть в цей час буде дуже багато.

Недалеко від Афінського акрополя розташований Новий музей Акрополя, який також є сенс відвідати, навіть якщо ви не захоплюєтеся старожитностями. Музей побудований швейцарським архітектором Бернаром Чумі в стилі деконструктивізму.

Музей розташований ніби над розкопками стародавнього міста - його прозора підлога створює досить дискомфортне відчуття. Для тих, кому нудно роздивлятися експозицію, в музеї є зали з пізнавальними відео. Вхід обійдеться у 5 євро. 

Але якщо ви раптом віддаєте перевагу більш звичним музеям, то вам необхідно відвідати Національний археологічний музей. Однак для його огляду краще запастися часом і терпінням. Увійти можна за 10 євро.

Национальный археологический музей 112.ua

Недалеко від музею розташований шикарний міський парк – Марсове поле, де ростуть цілі алеї пальм.

Парк Марсове поле 112.ua

Якщо ви нагулялися в місті, можна згадати і про пляжі. Важливо розуміти, що всі вони за межами Афін, тому якщо ви зупинитеся в центрі, щоб дістатися до них, доведеться подолати чималу відстань. Так, наприклад, пляж Legraina розташований за 62 км від центру Афін, Agia Maria - за 27 км, Mavro Lithari - за 40 км, Agios Nikolaos - за 25 км, Kavouri - за 16 км і так далі. Крім того, часто пляжі платні.

Ми вибрали дикий пляж Limanakia у Вуліагмені, південному передмісті Афін. По-перше, він безкоштовний, по-друге, просто вражає своєю красою, адже це невелика бухта з кришталево чистою водою і скелястим узбережжям.

Пляж Limanakia в Вуліагмені 112.ua

Дорога від центру Афін забере близько півтори години. Дістатися до пляжу можна від станції Elliniko автобусом номер 122.

До речі, дорогою можна відвідати і легендарне мінеральне озеро Вуліагмені (називається так само, як і місто). Оскільки вода озера має підвищений вміст мінералів і мікроелементів, вона позитивно впливає на здоров'я. Власне тому купатися в озері можна тільки за гроші.

У пошуках нічних розваг необхідно відвідати район Газі на південному заході Афін, де розташовано безліч нічних диско-клубів, барів, а також вражаючий культурний центр "Технополіс" (колишній газовий завод), де постійно щось відбувається. Радимо опинитися в цьому районі вночі – атмосфера свята вас неодмінно потішить.

В цілому, через денну спеку місто оживає ближче до ночі. Тому навіть близько опівночі на вулицях і в різних кафе досить людно.

Харчування

Грецький салат, запечена фета, мусака – відвідати Афіни і не спробувати страви грецької кухні неможливо. Також просто неможливо не привезти з собою оливки, оливкову олію, спеції та грецький рахат-лукум.

Як і в багатьох туристів, у вас може виникнути бажання відвідати Центральний ринок Афін у пошуках вже згаданих гастрономічних сувенірів.

Центральний ринок Афін 112.ua

Однак тих, хто уявляє його собі на зразок ринку Бокерія в Барселоні, чекає жорстоке розчарування у вигляді м'ясних туш, сирої риби і противного запаху.

Центральний ринок Афін зсередини 112.ua

По-справжньому скупитися можна хіба що біля входу на ринок, де можна знайти спеції, оливки і грецький рахат-лукум. Останній буде в кілька разів дешевший, ніж у сувенірних крамницях.

Спеції 112.ua

Щодо закладів, то слід відразу ж згадати про кілька особливостей. Так, у всіх закладах є Wi-Fi, що не може не радувати туриста. Варто вам тільки сісти за столик, як офіціант винесе для вас склянку води або цілий глек. Випивка подається з невеликою закускою у вигляді поп-корну, горішків, чіпсів або всього разом.

Новини за темою

Грецький кавовий напій фраппе неймовірно освіжає, тому більшість греків, сидячи в кафе вечорами, п'ють саме його. Є сенс спробувати також грецьке пиво Alpha, місцеве вино та узо (традиційну грецьку горілку з додаванням анісу). У закладах можна палити, що більшість людей і робить.

Загалом їжа в афінських закладах не сильно засмутить українського туриста, який усе множить на 30. Так, можна знайти ситні страви за 5-7 євро і пиво за 3,5-4,5 євро. Поїсти і випити цілком реально за 10. З місць, які відвідали особисто ми, можна порадити такі.

Поїсти:

ΕΝ ΙΟΡΔΑΝΗ за адресою Ag. Anargiron 3

ΕΝ ΙΟΡΔΑΝΗ 112.ua

Nikitas за адресою Ag. Anargiron 19

Nikitas 112.ua

ΕΝ ΙΟΡΔΑΝΗ 112.ua

To Paradosiako за адресою Kolokotroni 59

To Paradosiako 112.ua

Kaliterimi за адресою Skouleniou 1

Kaliterimi 112.ua

Запечена фета з томатним соусом 112.ua

Випити:

Noel за адресою Kolokotroni 59B

Noel 112.ua

Drunk Sinatra за адресою Thiseos 16

Drunk Sinatra 112.ua

Booze Cooperativa за адресою Kolokotroni 57

Booze Cooperativa 112.ua

Fabrica de vino за адресою Emmanouil Benaki 3

Fabrica de vino 112.ua

Загальне враження

Якщо ви не фанат античної культури, то двох-трьох днів більше ніж достатньо для візиту до Афін. Якщо ж фанат – вам не вистачить і життя, щоб осягнути всю давньогрецьку спадщину цього міста. Однак незважаючи на велику кількість старожитностей, місто сучасне і свіже. Бари і кафе чудово сусідять з храмами.

Тепер щодо вартості. Якщо ми візьмемо середні квитки (5300 грн), середню квартиру на два дні (700 грн/доба, загалом 1400 грн), додамо сюди три прийоми їжі кожен день (1800 грн), один коктейль в барі (300 грн), культурне дозвілля на Афінському Акрополі і в музеї (750 грн), транспортні витрати (300 грн) і сувеніри (150 грн), то Афіни обійдуться нам рівно в 10 тисяч гривень. Сума, м'яко кажучи, немаленька. Але не будемо забувати, що значно зекономити можна на всіх цих підпунктах.

У підсумку можна сказати, що в Афінах реально досягти всіх своїх культурно-освітньо-розважальних цілей, а також насолодитися чудовим містом, що так гармонійно поєднує старовину і сучасність.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів