banner banner banner banner

Мародери на крові: Як попередня влада розкрадала гроші "Укроборонпрому"

Мародери на крові: Як попередня влада розкрадала гроші "Укроборонпрому"
112.ua

Ліга корупції

Програма "112 Україна"

На екрані він створив образ ідеального президента України, який бореться з корупцією. "Прийде весна - будемо саджати!" - цей слоган стає чи не головним у передвиборчій компанії тоді лише кандидата, а нині президента Володимира Зеленського. На свідомість втомленого від корупції українського народу це впливає, як гіпноз. Йому вірять і чекають змін! Щонайменше 73 відсотки тих, хто прийшли на виборчі дільниці. 

Найбільші корупційні скандали часів Петра Порошенка були пов'язані із "Укроборонпромом". Коли у лютому 2019-го журналісти програми "Наші гроші" опублікували розслідування, як наживається на війні група людей, пов'язаних із заступником секретаря РНБО Олегом Гладковським, в минулому Свинарчуком, тоді це прізвище вже стало уособленням корупції влади Порошенка.

І от восени цього року Гладковського затримують. Правда, потім відпускають під заставу. Колишнього голову наглядової ради "Уроборонпрому" Сергія Пашинського, якому теж приписують участь у схемах, теж беруть під варту, але зовсім не за корупцію. А за якусь давню хуліганську стрілянину. Тобто по суті жодна людина за пограбування української армії під час війни досі не відповіла! Що ж відбувається насправді?

* * *

Понад 5 років на сході України триває війна з російськими загарбниками. Понад 5 років гинуть люди. Військові, цивільні, їх десятки тисяч... Реальну картину, як то воно там на передовій, знають лише ті, хто там був.

З перших днів конфлікту українську армію підтримує весь народ: від 140 мільйонів п’ятигривневими смсками до волонтерського забезпечення харчами, одягом, технікою… 

А тим часом лідер країни, тодішній президент Порошенко, усіляко демонструє посилення збройних сил. На оборонну промисловість мільярди течуть рікою.

Президент влаштовує військові паради, закликає українців до патріотизму пафосними промовами. І навіть, кажуть, фінансує армію із власної кишені.

У 2015 на армію виділяють майже 50 мільярдів гривень. Військові видатки зростають. В 2019 на оборону заклали вже понад 100 мільярдів.

"Оборонний комплекс, який на той час був державний, почав отримувати значні надходження, тобто бюджетні кошти. Однак бюджетні кошти для армії, вони витрачаються під грифом державної таємниці, без будь-яких конкурсів. Що, на жаль, відкрило для тогочасних політиків можливість створювати схеми для того, аби їх бізнес, приватний бізнес став тим щасливчиком, який на рівні з державним концерном "Укроборонпром" почав отримувати підряди", - говорить антикорупційний активіст Гліб Каневський.

Аби наповнювати бюджет, в 2014 році вводиться новий податок, так званий військовий збір.

Втім, поки матері ховали своїх синів, а народ України по крихтах збирає гроші на війну, якісні зміни і справді відбувалися... лише в кишенях чиновників, які побудували на війні зухвалі схеми.

* * *

Жовтень 2019-го. Екс-заступник секретаря РНБО Олег Гладковський виходить із СІЗО. За два дні до цього його затримали детективи НАБУ, коли він намагався вилетіти з країни. Гладковського підозрюють у зловживанні службовим становищем. Спеціальна антикорупційна прокуратура просила суд взяти його під варту на 2 місяці або внести 100 мільйонів застави.

Втім, суд зменшив суму застави у 10 разів. І вже 19-го Олег Гладковський на волі з електронним браслетом стеження.

"Для родини Гладковського 10,5 мільйонів - це все одно, що нам з вами відмовитися від ранкової кави. Це не є суттєві гроші, особливо, якщо ми порівнюємо з тими десятками мільйонів доларів, що були вкрадені з державного бюджету", - говорить політолог Сергій Биков.

Нині вже ні для кого не секрет, Гладковський - людина із близького оточення екс-президента України Петра Порошенка. Про що красномовно свідчить його трудова біографія.

112.ua

17 лютого 2015 року - Гладковський отримує від президента посаду першого заступника секретаря РНБО. З цим призначенням Гладковський стає ключовою фігурою в оборонному секторі України.

"На пана Свинарчука-Гладковського було зареєстровано велику кількість офшорних компаній. Це було зроблено для того, щоб трохи сховати їх схеми. А потім, коли Порошенко став президентом, треба було призначити Свинарчука на посаду заступника секретаря РНБО. І Свинарчук для того, аби сховати свій офшорний бекграунд, змінив своє прізвище і став Олегом Гладковським. Начебто людиною з чистою репутацією", - розповідає Сергій Биков.

Нікого не дивує, що з початком російської агресії на сході України військові бюджети починають рости. Та вже незабаром у ЗМІ з'являються перші корупційні скандали.

"Корпорація "Богдан Моторз", яка пов’язана і належить безпосередньо Гладковському, стала постачальником автотранспорту для ЗСУ - це санітарні машини “Богдан”, це вантажні автомобілі та інша техніка", - говорить Гліб Каневський.

У 2018-му активісти-антикорупціонери викривають змову між Міністерством оборони та автомобільною корпорацією “Богдан”, яка отримала замовлення на виготовлення медичних автомобілів.

"Богдан Моторз", фірма, яка ніколи не займалася постачанням для армії, більш відома, як виробник маршруток, як виробник тролейбусів, яка складала легкі автомобілі, раптом почала складати автомобілі для санітарних потреб ЗСУ", - відзначає Каневський.

Перша поставка санітарних “Богданів” на фронт була у січні 2018 року. З п'ятдесяти машин половину довелося ремонтувати, деякі з них навіть повертали на завод.

"Китайські автомобілі з не досить якісною начинкою, це вплинуло, і майже половина автомобілів в першій партії зламалася і їх направили на доопрацювання. Більш того, ЗСУ почали додатково на тендерах Прозорро закуповувати деталі для ремонту цих авто за бюджетний кошт", - розповідає Каневський.

Через несправності Міноборони довелося призупинити закупівлю. Проте досить швидко її відновили. А “Богдан” гучно заявив про модернізацію медичного транспорту.

Проте так звана модернізація відбулася коштом Міноборони, якому довелося ще раз виділити на це гроші. Та навіть після оновлення “Богданів”, кажуть активісти, транспорт був непридатним для українського фронту.

"В Міноборони знайшовся хтось, хто опублікував прес-реліз, що вони не можуть приймати наступні партії “Богданів”, поки проблеми першої партії не будуть розібрані. Так той прес-реліз з офіційного сайту Міноборони був знятий, нібито нічого не було", - додає Каневський.

Вартість одного авто, за підрахунками експертів, - 32 тисячі доларів. Із перших 50, доставлених на фронт, щонайменше 25 виявилися несправними. Це щонайменше 800 тисяч доларів. Скільки витратили на ремонт - залишилося під грифом секретно.

112.ua

"Закуповувалися вони партіями. Близько двохсот автомобілів. Можна сказати, що Україна тоді заплатила понад 7 мільйонів доларів. При тому, що армія не була впевнена, що вона закуповує саме якісний товар", - розповідає активіст.

Фактична кількість санітарних “Богданів” після модернізації і чи отримала їх армія, - наразі теж невідомо. Адже після скандалу усі закупівлі, пов’язані з Міністерством оборони, засекретили.

Самого Гладковського історія з медавтомобілями дивом оминула.

Одначе згодом журналісти програми “Наші гроші” публікують розслідування про мільярдні крадіжки в оборонному секторі України. Головним героєм історії є син чиновника Ігор Гладковський.

"Це так звана схема Свинарчука, коли Гладковський-молодший і його друзі провернули оборудку, коли на "Житомирський бронетанковий завод" були поставлені деталі за найвищими цінами. В загальній сумі 250 мільйонів гривень", - відзначає Гліб Каневський.

Розслідувачі перехопили переписку 22-річного мажора з товаришем та партнером у схемах Віталієм Жуковим. Ділки разом зі ще одним компаньйоном Андрієм Рогозою у 2015 році, в самий розпал війни, організували постачання контрабандних деталей з Російської Федерації до України. Оборонні підприємства в кілька разів переплачували за товар, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво “Укроборонпрому” знало про оборудки та отримувало від них свій відсоток. Про це свідчить переписка товариша Гладковського-молодшого Віталія Жукова з Павлом Букіним, тодішнім директором  “Укроборонпрому”.

Більшість поставок відбувалися через фірму “ОптимаСпецДеталь” - засновником якої є той самий третій - Андрій Рогоза. Гладковський-молодший через батька мав вирішувати проблемні питання та  впливати на оборонні підприємства. Загалом журналісти встановили - щонайменше 250 мільйонів гривень заробили хлопці через 3 основних фірми-прокладки. Андрій Рогоза називає суму в 500 мільйонів, тож про фактичні прибутки на крові української армії можна лише здогадуватись.

112.ua

Згодом з'ясувалося, що частина деталей, які постачали фірми Гладковського-Жукова-Рогози, були неякісними. А у 2016 році шахраї перепродавали запчастини, які вже були у використання в українській армії і мали бути утилізовані.

Після оприлюднення журналістами фактів цинічного грабунку оборонного сектору України, ще й під час війни, суспільство вибухнуло.

Під будинок Гладковських активісти принесли іграшкових свиней, гроші та залили все це червоною фарбою.

112.ua

Тодішній Президент України Порошенко показово звільнив Олега Гладковського з посади заступника секретаря ради Нацбезпеки.

На хвилі народного гніву Порошенко змушений був реагувати, адже попереду були вибори президента.

"Оточення Порошенка, його політконсультанти радили Петрові Олексійовичу не реагувати або навіть агресивно реагувати на дії Гладковського. І абсолютно правильно робив пан Порошенко, оскільки цей корупційний скандал навколо Гладковського та "Укроборонпрому" коштував щонайменше 7 відсотків рейтингу", - вважає Сергій Биков.

Гладковський-молодший захищається. Він навіть знімає карикатуру, якою хоче довести, що це викриття - витівки ворожих політтехнологів  перед виборами.

Сам же Петро Олексійович тихо умиває руки!

"Петро Порошенко розумів, що треба дистанціюватися від Гладковського. Оскільки Гладковський є токсичний і не позитивно впливав на рейтинги Порошенка. Порошенко навіть не приходив до суду, аби намагатися взяти на поруки Гладковського", - говорить Биков.

* * *

У свої 22, коли його ровесники лише закінчують навчання у вишах, син екс-секретаря Нацбезпеки Ігор Гладковський – вже почесний консул Республіки Сейшельских островів. Адреса консульства збігається з адресою офісу компанії "Хюндай Моторс Україна", керівником якої також є юний мажор. Обидві так звані роботи Ігоря Гладковського знаходяться в одному приміщенні.

Розкішне життя родини Гладковських вражає: в розпорядженні молодшого - елітне авто Ferrari GTB 599. Таких у світі лише 600, вартість понад 300 тисяч євро. Мешкає сімейство в елітному селищі Козин. Закрита територія, стороннім вхід заборонений. Замок Гладковських зведений на окремому острові подалі від людських очей. Масштаби вражають…

У щорічній електронній декларації за 2017 рік Гладковський-старший вказав, що його дружина Юлія володіє 4 земельними ділянками в селі Козин, усі вони понад 1000 квадратних метрів. Гігантські будинки площею 863, 594 і 589 квадратів також задекларовані на пані Гладковську.

"Утримували власні будинки, купували нерухомість за кордоном та навіть членів сімей навчали і облаштовували по Лондонам, по Іспаніям, США і так по всьому світу. Вони жирували фактично за рахунок вкрадених з "Укроборонпрому" та української армії грошей", - розповідає нардеп Валентин Наливайченко.  

112.ua

Після того, як у лютому схеми батька та сина Гладковських набули громадського розголосу, правоохоронні органи назвали це витоком інформації, мовляв, давно знають та розслідують.

В результаті жоден із співучасників шахрайських схем не опинився за гратами, а головний його фігурант Олег Гладковський спокійно повернувся у великий бізнес і знову очолив корпорацію “Богдан”.

Тоді Петро Порошенко вдавав, що вперше чує про махінації в "Укроборонпромі". Проте екс-народний депутат Віталій Купрій запевняє, той усе знав і давно. Бо ще в 2016 році він особисто направив звернення президенту Порошенку про розкрадання 280 мільйонів гривень на підприємствах оборонного сектору. Йшлося про “Житомирський бронетанковий завод”, “Київський бронетанковий”, “Завод 410 Цивільної авіації” та “Одеський авіаційний завод”. За словами нардепа, всі ці держпідприємства купували неіснуючі товари у фірм-прокладок, серед яких була і скандально відома “ОптимаСпецДеталь”.

"Коли я писав оці звернення серйозні, а я писав і Порошенку, і тодішньому генпрокурору Луценку, Матіосу, то ситуація була така. Наскільки мені відомо, була така невеличка нарада в РНБО, очолював її Турчинов. І там була паніка в 2016 році, вони не знали, що робити. Що робити, що стався такий виток інформації", - розповідає Купрій.

Втім реакції жодної. Адже вести розслідування проти самого себе та своїх людей Порошенкові було недоцільно.

* * *

Сергій Пашинський, народний депутат України трьох скликань від партії "Батьківщина", вчетверте обирається до Верховної Ради у 2014-му від "Народного фронту", тоді ж є головою Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони. З березня по 10 червня 2014 року – т. в. о. голови Адміністрації Президента України. У 2014-2016 роках – голова наглядової ради "Укроборонпрому".

У корупційних скандалах в оборонному секторі Пашинський засвічується кілька разів. У січні минулого року компанія "Українська бронетехніка" отримала 200 мільйонів гривень на виконання угоди з Міноборони на постачання бронемашин "Варта". Проплати проводили таємно, без конкурсу поза системою публічних закупівель Прозорро, посилаючись на державну таємницю. Власником “Української бронетехніки”, згідно відкритих джерел, є Сергій Кузьма, родич відомого бізнесмена Миколи Кузьми, котрий у 2014 році був помічником на громадських засадах Сергія Пашинського.

"Пашинській зараз публічно каже, що він не має ніякого стосунку до "Української бронетехніки". Що це просто бізнес, пов’язаний з його помічником", - розповідає Каневський.

Втім вже за рік після підписання таємного контракту Міноборони звернулося до суду про стягнення 6 670 856,03 грн штрафних санкцій за порушення зобов'язань по контракту. Відповідач – "Українська бронетехніка".

"Вона щороку судиться з Міноборони про те, що не може вчасно поставити техніку. Контракт взяли, а вчасно виконати його не можуть. Потім Міноборони змушене йти в суд і вимагати повернути кошти назад недобросовісним виробникам", - зазначає Каневський.

За прикладом Гладковських, Пашинський теж долучає до окупації оборонного сектору власне чадо. Так, у лютому 2015-го в державному підприємстві "Спецтехноекспорт", яке є дочірньою компанією “Укроборонпрому”, з'являється новий топ-менеджер – 24-річний Антон Пашинський. Він очолює Департамент державного підприємства, який веде військові контракти України з Північним Суданом на десятки мільйонів доларів.

В "Укроборонпромі" одним з ключових відділів завідував син Сергія Пашинського. Це при тому, що Пашинський був головою наглядової ради "Укроборонпрому", одночасно нардепом, одночасно головою комітету оборонного. Що взагалі прямо суперечить закону про запобігання корупції", - говорить екс-нардеп Дмитро Добродомов.

Відтак, вже незабаром у ЗМІ з'явилася інформація про схеми, через які українська армія залишилася без систем зв'язку.

В середині 2015-го в Україні проводять тендер на постачання для армії засобів зв'язку. У конкурсі бере участь ізраїльська компанія - "Елбіт" - один із передових високотехнологічних світових виробників військової електроніки. Постачає продукцію в понад 50 країн світу, 10 з яких входять в НАТО. В Міноборони вже готові були підписати контракт з Ізраїлем, як раптово з'являється конкурент - турецька фірма "Аселсан".

"Аселсан" - це виробник, який не є надто популярним на міжнародному ринку. Лише сателіти Туреччини, це Азербайджан та ще дві країни, це ті, хто брали собі це озброєння. Був вибір між ізраїльським "Елбіт" і турецьким "Аселсан". І почали надходити сигнали, ізраїльтяни говорили про те, що йде лобіювання турецьких інтересів вищим керівництвом України", - розповідає нардеп попереднього скликання Ігор Луценко.

Аби перевірити якість турецьких пристроїв, проводять випробування. І хоч ізраїльські системи зв'язку зарекомендували себе значно краще, українські чиновники обирають турецькі. Аргументувавши майже на 30 відсотків нижчою ціною.

Скільки насправді обійшлися Україні турецькі рації та скільки їх закупили - інформацію традиційно засекретили. Але на фронті, кажуть експерти, їх якість забракували. Хоча системи радіозв'язку – надважливе обладнання для армії.

Попри те, що контракт уклали ще у вересні 2016 року, головної умови, будівництва заводу, за 3 роки турецька сторона так і не виконала. Його навіть не розпочали.

Інтереси турецької сторони лобіював Сергій Пашинський. А фірму "Аселсан" пов'язують з його сином Антоном. Молодший навіть особисто підписував за турків протоколи зустрічі. А регіональним дилером "Аселсана" став близький товариш Пашинського-молодшого - Юрій Чубатюк.

112.ua

Займаючись торгівлею зброєю в державному "Укрспецекспорті" Антон Пашинський добряче примножив свої лише задекларовані у 2018-му статки: заробітну плату в півмільйона гривень, елітний позашляховик "Тойота Ленд Крузер Прадо 150" вартістю понад мільйон гривень. До цього син Пашинського їздив на "Тойоті Камрі" за майже 400 тисяч. Задекларував молодий чиновник і дорогі годинники, зокрема, елітного швейцарського бренду Ulysse Nardin, вартість яких більше восьми тисяч доларів.

“Укрспецекспорт” - одне з найзакритіших підприємств України. Всі дії та контракти його працівників - під грифом таємно. Це і давало змогу його співробітникам нахабно тринькати державні кошти.

"Назагал, що мене вразило найбільше - це те, що працівники "Укроборонпрому", розуміючи, що ми знаходимося у війні, з кожного військовий податок, скільки людей займається волонтерством, і в цей час працівники, які їздили продавати зброю, жили виключно в п’ятизіркових готелях, переважно в президентських номерах, вони брали просто неймовірні кошти на так звані презентаційні, пояснюючи тим, що треба поїти, годувати потенційних покупців", - розповідає Дмитро Добродомов.

4 жовтня 2019 року слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань затримали Сергія Пашинського, але, як з'ясувалося, зовсім не за корупційні оборудки, а за давню стрілянину. Ще у 2017 році політик вцілив чоловікові у ногу під час перепалки. Проте підозру йому винесли лише зараз. Інкримінують – умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень.

Суд залишив Сергія Пашинського під вартою на 2 місяці, поки триватиме досудове слідство.

* * *

Експерти впевнені, оборудки із розпилом державних коштів на оборону не могли протягнути без відома тодішнього президента Петра Порошенка. Припускають, головнокомандувач мав відсоток, й не виключено, що найбільший.

Андрій Портнов, колишній заступник голови адміністрації президента Януковича, запевняє, що має докази про причетність Порошенка до розкрадання української армії та виведення коштів в офшори. Саме він є ініціатором більшості кримінальних проваджень проти Петра Олексійовича в Державному бюро розслідувань.

Окрім того, ключовою фігурою в махінаціях Порошенка Портнов називає екс-голову Національного банку України Валерію Гонтареву.

"Порошенко дав доручення Раді нацбезпеки і оборони, щоб вони звернулися в Нацбанк з наказом зняти цю постанову. Нацбанк з ініціативи Гонтаревої і на підставі письмового звернення РНБО скасував валютний контроль, скасував будь-які обмеження на перерахунок коштів українських оборонних підприємств західним і будь-яким іншим іноземним компаніям", - розповідає Портнов.

Потому із оборонних підприємств почали тотально виводити кошти в офшорні компанії. Найбільше перераховували фірмам, що зареєстровані на Сейшелах.

І ось тут доречно згадати Свинарчука-Гладковського-молодшого, який є почесним консулом Республіки Сейшели.

"Я вже знаю і з ймовірністю в 100 відсотків заявляю, що ніяких покупок для української армії на Сейшельських островах та інших островах не було", - говорить Портнов.

Ще одне фінансове питаннячко, яке Гладковські залагодили за правління Гонтаревої – реструктуризація шаленого боргу корпорації "Богдан" в державному "Укрексімбанку".

"Свого часу, як зараз кажуть, за часів злочинної попередньої влади, коли Порошенко був міністром економічного розвитку, тоді корпорація "Богдан", співвласником якої він був з паном Свинарчуком, який потім став Гладковським, вони брали кредити у українського "Укрексімбанку", державного банку", - говорить нардеп Андрій Ніколаєнко.

Йдеться про 1 мільярд 300 тисяч гривень, які у 2009-му "Богдан Моторс" позичив в "Укрексімбанку". За 10 років повернув лише 300 тисяч. Проте банк не поспішає стягувати кошти з корпорації, а навіть навпаки – борг реструктуризують з мінімальними відсотками.

"Там менше одного відсотка. Якщо я не помиляюся, в цьому році вони сплачують 0,23%. В 2020 році – 1% відсоток, навіть до одного. Потім там 1,8%. Це набагато нижче рівня інфляції. Тобто гривня дешевшає, і ціни зростають швидше, ніж ті відсотки, що мають сплачуватися. Фактично, це безкоштовний кредит", - говорить Ніколаєнко.

Відтак за чиєсь користування щонайменше мільярдом гривень держава нічого не отримує.

Сама екс-очільниця Нацбанку нині за кордоном. Поки Гонтарева знаходилася у лондонській лікарні після ДТП, у її будинку в селищі Гореничі сталася пожежа. Поліція з’ясувала, це підпал. Хата вигоріла дотла. Подружжя Порошенків провідало Гонтареву у лікарні. За інформацію про паліїв екс-президент призначив винагороду аж три мільйона гривень. Портнов впевнений, це все – вистава.

"Гонтарева зараз прикривається чим завгодно, аби не відповідати на головне питання - за яких обставин вона в складі ОЗГ організувала ось ці комбінації і махінації з грошима української армії", - говорить Портнов.

Сам Петро Олексійович, який по усіх справах поки що проходить як свідок, на допити в Державне бюро розслідувань не з'являється.

"Ми маємо розуміти, що Гладковський, Пашинський та інші - це тільки гвинтики для того, аби отримати достатньо відомостей вини 5-го президента України. У певних корупційних зловживаннях, у розтраті державного бюджету. Це все складові одного великого процесу. Зараз НАБУ, Генпрокуратура роблять все можливе, аби зібрати максимальну кількість доказів вини Порошенка", - переконаний Сергій Биков.

Нині Порошенко фігурує щонайменше в 11 кримінальних провадженнях, відкритих в ДБР.  

З 2020-го набуває чинності закон про зняття депутатської недоторканності, тоді правоохоронці зможуть допитати екс-президента примусово. А тим часом ми самі вирішили поспілкуватися з Петром Олексійовичем.

Ми чесно чекали кілька годин. Але він просто зник. В сесійній залі його крісло вже порожнє.

* * *

Восени 2019-го майже щодня у ЗМІ з'являється інформація про затримання чиновників із оборонного сектору.

Директору НДІ "Укроборонпрому" повідомили про підозру у розтраті майже мільйона гривень.

СБУ затримала екс-заступника генерального директора заводу "Маяк" , який намагався заробити на продажі державного майна 2,5 мільйони доларів.

Пятьом посадовцям Міноборони оголосили про підозру у справі про браковані бронежилети!

А от партнер Порошенка Олег Гладковський нині на волі, хоч і з електронним браслетом та під заставу.

Після нього СБУ надягла кайданки і колишньому заступнику міністра економічного розвитку Юрію Бровченку, якого запідозрили у державній зраді.

Олегу Гладковському закидають брехню в декларації та інкримінують зловживання владою.

За даними правоохоронців, саме під контролем Гладковського Міністерство оборони закуповувало вантажні автомобілі МАЗ 6317 в рази дорожче фактичних цін. За попередніми оцінками, сума збитків, завданих державі, складає майже 11 мільйонів гривень.

Втім про інші згадані нами шахрайські схеми в "Укроборонпромі" у звинуваченні чомусь не йдеться.

"Є дві версії, чому слідство пішло так. Перша – знаючи, що він планує відліт, вони взяли те, що в них готове до пред’явлення і вони таким чином його зупинили. Одягнули браслет і залишили в Україні. Для того, аби розслідувати. А інша – що вони фактично не є достатньо підготовленими, професійно підготовленими, аби зробити звинувачення за фактами великої корупції в "Укроборонпромі". Яка виходить далеко за межі цих 10 млн гривень і, на превеликий жаль, 10 млн доларів", - говорить Андрій Ніколаєнко.

"Слуги народу" запевняють, все буде згідно закону, корупціонери сядуть.

Відрубаних рук корупціонерів, як обіцяв Петро Олексійович, ми не побачили. Як з'ясувалося, Порошенко мав би рубати їх сам собі.

Але чи доведе до кінця справи заробітків на війні команда президента Зеленського, чи лише напустить мороку і забуде? Адже ми з вами – українці - хочемо лише двох речей: аби вкрадені мільйони повернулися в бюджет України, а злочинці нарешті сиділи за ґратами.

Олена Клюско

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>