banner banner banner banner

MacBook на Apple Silicon, Apple studiopods і AirTag, або Що ще Apple залишила на десерт

Компанія Apple вирішила перебити поганий післясмак 2020 року своїми нескінченними презентаціями. Спочатку купертинівці розігріли публіку оновленнями iPad Air і iPad, а далі буквально "розірвали" її довгоочікуваними смартфонами 12-го покоління. Але, як виявилося, видихати рано, адже є "ще дещо", своєрідний десерт, що ознаменує початок дійсно нової ери для Apple та її споживачів - нова лінійка Mac на ARM. Що це взагалі означає, в чому інноваційність рішення і як це позначиться на користувачах, пояснюємо простою мовою.

MacBook на Apple Silicon, Apple studiopods і AirTag, або Що ще Apple залишила на десерт
112.ua

Ірина Шостак

Журналістка

Компанія Apple вирішила перебити поганий післясмак 2020 року своїми нескінченними презентаціями. Спочатку купертинівці розігріли публіку оновленнями iPad Air і iPad, а далі буквально "розірвали" її довгоочікуваними смартфонами 12-го покоління. Але, як виявилося, видихати рано, адже є "ще дещо", своєрідний десерт, що ознаменує початок дійсно нової ери для Apple та її споживачів - нова лінійка Mac на ARM. Що це взагалі означає, в чому інноваційність рішення і як це позначиться на користувачах, пояснюємо простою мовою.

[media type= "picture" position= "1"]

Новини за темою

One more thing (рос. - "ще дещо") - саме таким слоганом в Apple вирішили представити історичну, принаймні для компанії, презентацію нової лінійки Mac. Чому історичну? 22 червня 2020 року на конференції для розробників WWDC-2020 купертинівці анонсували подію, порівнянну за важливістю з презентацією першого iPhone або iPad - 2-річний перехід з архітектури Intel на власну Apple Silicon. І ось уже сьогодні компанія представила перші комп'ютери на процесорі власного розроблення - 13,3-дюймовий MacBook Pro та MacBook Air. Але про самі пристрої трохи пізніше. Спершу трохи зануримося в історію і розберемося, для чого Apple робить такий важливий крок

MacBook на Apple Silicon - перший млинець нанівець?

Купертинівці вже втретє змінюють архітектуру процесорів своїх пристроїв. Так, їхні девайси встигли попрацювати на "серцях" від Motorola, PowerPC і Intel. Настав час рухатися далі, вдосконалюватися й дивувати. Принаймні, саме так у компанії пояснюють своє рішення, зазначаючи, що зірвані терміни й неналежна якість роботи пристроїв (Intel не встигає виробляти більш потужні процесори, крім того, останніми роками компанія-виробник кілька разів зазнавала виробничих проблем, які уповільнювали поставки нових пристроїв на ринок) з приходом ери процесорів власного виробництва залишаться в минулому. Але хіба справа тільки в продуктивності й термінах?

Apple дійсно на багато що готова для своїх споживачів, але також компанія не проти зробити все для того, щоб закріпитися на позиціях лідера на ринку. І якщо з iPhone у Apple це беззастережно вдається, то до "яблучних" комп'ютерів є питання (сильну конкуренцію становлять такі гіганти сегмента, як HP, Lenovo, Dell).

Тому серед техноблогерів і інсайдерів також є думка, що в Apple подібне рішення про перехід на архітектуру власного виробництва здебільшого було спровоковано саме фінансовим підґрунтям. Адже, виготовляючи процесори самостійно, компанія значно скоротить витрати на виробництво - заощадить, для того щоб: а) знизити ціни на свою продукцію, зробивши її більш конкурентною; б) заробити на різниці "до/після", навіть не змінюючи цін. Другий варіант видається більш реалістичним, враховуючи те, що, навіть коли збірка iPhone 11 перекочувала в Індію, забезпечивши більш низьку собівартість пристрою, ціна його залишилося на рівні "яблучної".

Чи виграють від таких змін користувачі? Анонсуючи свої ARM-чіпи, Apple говорила, що вони забезпечують "кращу в галузі продуктивність для Mac у перерахунку на Ват" - моделі на власній архітектурі компанії зможуть порадувати користувачів довгим часом роботи без підзарядки. Другою гарною новиною для фанатів компанії стане можливість запускати iOS-додатки iPhone та iPad на своїх комп'ютерах. 

Випереджаючи всі "а що якщо" та "як нам бути", для того щоб користувачі могли запускати всі свої додатки в перший день, навіть якщо деякі з них ще не було оновлено, в Apple розробили технологію Rosetta 2 (дасть змогу без втручання розробника запускати старі додатки на комп'ютерах з новим процесором). 

Чи варто поспішати купувати новинку на процесорі від Apple? Проте вище перераховані плюси насправді ніяк не повинні впливати на рішення про купівлю сьогодні. Чому? 

Дворічний перехід із платформи на платформу сам собою апріорі не може минути безболісно. Але, якщо ви з-поміж перших хочете купити пристрій і таким чином опинитися біля витоків нової гілки розвитку компанії, знайте - ви станете своєрідним бета-тестувальником для Apple. Якою є ціна за те, щоб таким чином "увійти в історію"? Стабільність, нею доведеться пожертвувати.

Якщо ви берете "яблучний" комп'ютер для роботи, вам точно потрібна стабільна "машина". Тепер же MacBook на новій архітектурі не може забезпечити вам цю стабільність. Так чи інакше, але платформа "сира", вона повинна пройти певний "курс молодого бійця" в роботі й загартуватися. Тож сенсу ризикувати немає, тим паче що самі купертинівці заявили, що в найближчі 2 роки будуть підтримувати свої старі пристрої на Intel. Але в будь-якому разі вибір за споживачем.

Новини за темою

Тож у Apple дійсно є шанс створити перший успішний комп'ютер на ARM, але чи вийде перший млинець не нанівець - покаже час. А ми поки детальніше розглянемо, що ще показали на третій осінній презентації.

Що показали на презентації?

Apple представила MacBook Air, MacBook Pro і Mac Mini на базі першого власного процесора Apple Silicon для Mac - M1 (16 млрд транзисторів, 8-ядерний CPU, 8-ядерний GPU і 16-ядерний процесор для обчислень, пов'язаних з нейронними мережами).

Почнемо з головних новинок - MacBook Air. Apple стверджує, що новий ноутбук працює в три рази швидше, ніж найшвидший конкурент на Windows на ринку.

Macbook Air. apple.com

Новий пристрій не став революційним у плані дизайну: все той самий форм-фактор, що так люблять користувачі. Більшість змін відбулося в "начинці", наприклад, новий чіп забезпечив новинці до 18 годин перегляду відео, в два рази більше часу при відеодзвінках, 15 годин веб-серфінгу в Safari. Також, завдяки процесору Macbook тепер прокидається миттєво - ще до того, як користувач до кінця підніме кришку (але варто відзначити, що нинішні моделі теж виходять з режиму сну майже моментально).

Вартість стартує від $ 999.

Слідом за Macbook Air компанія презентувала Mac mini (також з чіпом M1). За словами розробників, швидкість обробки графіки виросла в шість разів, а в цілому Mac mini є продуктивнішим у 5 разів у порівнянні з таким же за ціною ПК.

Всі порти Mac mini apple.com

Ціна пристрою стартує від $ 699.

Також, компанія представила довгоочікуваний Macbook Pro. Пристрій обіцяє бути в три рази швидшим таких же за ціною ноутбуків від інших виробників. Графіка щодо минулого покоління стала швидшою в п'ять разів. Але, знову, найбільше дивує автономність: до 20 годин перегляду відео і 17 годин веб-серфінгу.

Характеристики Macbook Pro apple.com

Тут в Apple не здивували - ціна залишилася на рівні $ 1299 за базову модель.

Всі новинки з'являться в продажі вже наступного тижня.

ОС macOS 11 Big Sur. Із ключового, довгоочікувана нова прошивка для Mac від Apple принесла редизайн операційної системи - іконки стали більш умовними, ніби іграшковими, майже ідентичні мобільній операційній системі (варто відзначити редизайн інтерфейсу і поновлення Safari), і підготувала платформу під нову архітектуру - сумісна з ARM-залізом.

Версія операційної системи macOS Big Sur
Версія операційної системи macOS Big Sur Apple
Версія операційної системи macOS Big Sur
Версія операційної системи macOS Big Sur Apple
Версія операційної системи macOS Big Sur
Версія операційної системи macOS Big Sur Apple
Версія операційної системи macOS Big Sur
Версія операційної системи macOS Big Sur Apple

Традиційно для скачування нові прошивки стануть доступними одразу після презентацій. Але знову-таки, якщо ви хочете отримати все найсмачніше без багів, не квапте події. Перші місяці компанія реагує на баги, очищаючи й видаляючи їх, до того ж частина анонсованих нововведень поки не працюватиме.

Apple studiopods - перші навушники-вкладки з Купертіно. Що ми говоримо супер-навушникам від Apple? Не сьогодні.

Насправді чутки про розроблення Apple studiopods з'явилися ще в 2018 році, коли Apple випустила дослідницьку замітку про розроблення високоякісних навушників. Того самого року компанією було отримано патент на приглушення шуму й вітру, а через рік, коли з'явився патент із назвою "навушники", багато фанатів бренду сподівалися, що їх представлять із новеньким iPhone 11, але дива не сталося. Далі масла у вогонь підлили в Bloomberg, написавши, що "яблучна" компанія хоче представити навушники в першому кварталі 2019 року. Але, як ми знаємо, цього не відбулося.

Новини за темою

Так чому ж в Apple так і не "дозріли" зробити це вже сьогодні? Найпевніше, щоб вичавити максимум з кожного свого продукту (як мінімум про це свідчать 3 осінні презентації). А в 2019 році Apple Studiopods не випустили лише з однієї причини - щоб не створювати штучну конкуренцію зі своїми ж Beats Studio 3, якими Apple "розвідували ґрунт". Ґрунт "розвідано", а навушниками так і "не пахне" . 

Так само не було представлено Apple TV 6 та AirTag (розумні маячки за допомогою яких можна буде відшукати будь-які предмети). Ну що ж, залишається чекати нового "Ще дещо".

Ірина Шостак

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>