"Людина-мураха і Оса": Отримати прощення – легше, ніж дозвіл

Одна з найбільш масштабних кінопрем'єр літа з приголомшливими спецефектами, захоплюючим сюжетом і частими жартами

"Людина-мураха і Оса": Отримати прощення – легше, ніж дозвіл
"Людина-мураха і Оса" B&H Film distribution compsny

Блог про Кіно

Редакційний блог

Одна з найбільш масштабних кінопрем'єр літа з приголомшливими спецефектами, захоплюючим сюжетом і частими жартами

5 липня в прокат вийшов головний супергеройський фільм літа "Людина-мураха і Оса". Ця легка і оптимістична картина має всі шанси увійти в число кращих творінь всесвіту Marvel.

За сюжетом, головний герой стрічки Скот Ленг опиняється під домашнім арештом. Він всіляко намагається відволіктися від одноманітної нудьги, граючи з дочкою, годинами просиджуючи біля телевізора і маючись від неробства. Буквально за кілька днів до закінчення терміну йому доводиться зустрітися з Хоуп ван Дайн і Хенком Пімом – винахідниками супергеройського костюма, завдяки якому він може як виростати до велетня, так і зменшуватися чи не до молекулярного рівня.

Незважаючи на давню сварку, Хоуп і Хенк доручають Скоту нову відповідальну місію, завдяки якій він зможе загладити свою провину перед ними. Окрім того, майбутня подорож розкриє один із головних секретів минулого цієї супергеройської сім'ї винахідників.

Серед багатьох достоїнств цієї стрічки варто відзначити, в першу чергу, велику кількість гумору. Буквально в кожному епізоді тут з'являється по кілька небанальних жартів. Тож цей фільм припаде до смаку не тільки тим, хто чекає вражень від екшену з надлюдьми, але й шукає видовищну комедію.

Напочатку року один відданий шанувальник Marvel підрахував, з якою частотою у фільмах цієї студії з'являються моменти, що змушують глядача посміхнутися. В результаті він склав рейтинг найсмішніших супергеройських картин, перші три рядки в якому зайняли "Людина-павук", "Месники" і "Тор: Рагнарьок". У цих блокбастерах жарти з'являються у середньому кожні 50 секунд. В "Людині-мурасі і Осі" привід посміхнутися спалахує приблизно з такою ж частотою.

На даний момент у цієї стрічки на IMDb значиться високий рейтинг 8,3 бала, а на Rotten Tomatoes – 86%. Звичайно, такі оцінки можуть здатися дещо перебільшеними, адже зараз картина оповита прем'єрним ажіотажем. Однак, враховуючи її численні переваги - через місяць спад за цими показниками буде зовсім незначним. Адже навіть найбільш зубастим критикам тут особливо нема за що зачепитися.

"Людина-мураха і Оса" B&H Film distribution compsny

Цей фільм – той рідкісний випадок, коли сіквел виявляється краще за оригінальний фільм, який, нагадаємо, вийшов три роки тому і називався "Людина-мураха". Якщо глядач не дивився взагалі жодного супергеройського блокбастера, то під час перегляду "Людини-мурахи і Оси" незрозумілими для нього виявляться всього кілька реплік. Однак вони не зіпсують загального враження від стрічки.

Комп'ютерна графіка в картині виконана на настільки високому рівні, що будь-яку мурашку тут можна роздивитися краще, ніж у природознавчому музеї. А молекулярні світи вражають сильніше за найсміливіше сновидіння.

Дизайнерські красоти цієї картини щільно нашпиговані на стрімку нитку сюжету, в якій немає ні єдиного провисання або затягнутого епізоду. Так, це саме той випадок, коли деякі зачаровані екранним видовищем глядачі навіть забували про свій попкорні.

"Людина-мураха і Оса" B&H Film distribution compsny

Щоб цей сюжет був ближчим і зрозумілішим для основної цільової аудиторії фільму – підліткам – головний герой створений досить інфантильним. Він грає в домашні ігри, стукає на барабанах, заграє з дівчиною, відвідує літній кінотеатр. Такі дитячі інтереси, тим не менш, не заважають йому сміливо вступати в бій з цілими натовпами негідників і рятувати світ.

Як і в багатьох інших фільмах про супергероїв – головний герой тут нікого не вбиває. Хоча його надсили вистачить, щоб буквально одним ударом позбавити життя будь-якого супротивника. Ця картина переконує, що зі злом необхідно боротися благородними методами. Жадібних ділків кримінального світу – посадити за ґрати на перевиховання. А божевільним маніякам допомогти психологічно – розібратися, в чому корінь їх агресії. Адже за ненавистю будь-якої людини часто ховається його величезна біль, вилікувавши яку, можна врятувати заблудлу душу.

Ще одна корисна мораль цієї байки про мураху і осу – гроші повинні залишатися засобом, а не метою. Один із негативних персонажів картини, який ставить собі за мету збагачення – в результаті залишається ні з чим, а ті, хто використовував гроші для досягнення більш цікавих і високих завдань – в результаті наближаються до щастя.

"Людина-мураха і Оса" B&H Film distribution compsny

Сюжет картини розгортається в Сан-Франциско – одному з центрів Кремнієвої долини, де зосереджені найбільш прогресивні технологічні університети і компанії-розробники. Суперсила головних героїв цього фільму не була дарована їм від нарождження, як у випадку з Суперменом, Тором або Локі. Всі надздібності Людини-мурахи – це результат величезної наукової роботи, складних прорахунків і сміливих експериментів. Таким чином, автори фільму підводять до ідеї, знання і технології – це свого роду суперсила, доступна кожному.

Ця ж ідея, зокрема, пропагується у франшизах "Люди Ікс" і "Залізна людина", а також "Марсиянин"(2015) Рідлі Скотта. А в "Інтерстелларі" (2014) Крістофера Нолана криється натяк, що завдяки інтелекту можна навіть подолати час і перейти з одного виміру в інший.

Та, мабуть, найбільш красномовна ідея "Людини-мурахи і Оси" – у тому, що отримати прощення – легше, ніж дозвіл. Головні герої тут не чекають, поки вищі сили дозволять їм зробити важливий вчинок. Вони по своїй власній волі вплутуються в бій і (якщо необхідно) переступають межі суспільного закону. А коли необхідний результат буде досягнуто, то з часом вийде отримати і прощення за решту порушених законів.

Філатов Антон

"Людина-мураха і Оса" B&H Film distribution compsny

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів