Американський актор і майстер єдиноборств Стівен Сігал отримав російське громадянство. У Кремлі пояснили, що президент Путін прийняв таке рішення після численних наполегливих прохань американця. Ми вирішили пригадати, що зірка бойовиків зробила для отримання паспорта з двоголовим орлом.

Допомога КДБ та дружба з Кадировим

Сігал регулярно відвідував Росію, розповідаючи, що його предки жили в Бурятії. Однак при цьому він зізнавався, що російською знає тільки матюки. Ще в далекому 2007 році він відвідав Калмикію, а надалі став наїжджати в РФ все частіше.

У березні 2013 р. Сігал разом з Путіним відкрив спортивний палац у московському районі Тропареве-Никуліне.

Так Кадиров писав про візит Сігала в травні 2013 р.
скриншот

Також він зустрівся з віце-прем'єром Дмитром Рогозіним і пообіцяв тому поділитися досвідом пропаганди служби в армії.

Сігал стверджував, що один з створених ним образів допоміг на початку 90-х років згуртувати співробітників російської спецслужби, які хотіли звільнитися.

"У мене був друг... в момент, коли Росія переживала дуже серйозні випробування у своїй історії, практично була на межі розпаду, — згадав Сігал. — Цей мій друг був тоді агентом КДБ. КДБ зрозуміло, що за структура, і в середині кризи теж переживала не найкращі часи. Не було грошей, був повний бардак, дуже багато йшли".

За словами актора, у той час у прокаті був його фільм "В облозі" (в цьому бойовику Сігал виступав у ролі кока, який сам бореться з терористами). Сігал розповів, що його друг сказав своїм колегам, що якщо вони "не залишаться в КДБ, то буде все так, як у фільмі, і вони всі залишилися".

У травні 2013 р. зірка бойовиків приїхав у гості до глави Чечні Рамзана Кадирова. Той зізнався, що фільми з участю Сігала йому дуже подобаються.

"Шляхетність, Сила волі, Честь, Подолання — якості, характерні для чеченців, часто зустрічаються у героїв Сігала. Так що, можна сказати, що він майже чеченець!" — написав Кадиров у своєму Instagram.

Стівен Сігал з футболкою з зображенням Володимира Путіна на концерті в Криму в серпні 2014 р.
ForPost

Сігал відвідав антитерористичні навчання силовиків в Чечні і подивився на звіринець в резиденції Кадирова. Лезгінка настільки надихнула артиста, що він не стримався і станцював її сам. Пізніше Сігал зізнався, що "нічого прекраснішого не бачив і це його улюблений танець у світі".

Через 2 місяці актор відвідав цвинтар "Місто ангелів" в Беслані, де поховані жертви теракту в школі №1, а у жовтні був присутній на святкуванні Дня міста Грозного. Сігал зізнався, що сподівається в майбутньому стати частиною Чеченської Республіки, сказав, що поважає Кадирова як "великого лідера" і назвав його братом.

Підтримка анексії Криму

Після анексії Криму Сігал став на бік Кремля. Він стверджував, що "бажання Путіна захистити російськомовних людей Криму, його активи і російську чорноморську військову базу в Севастополі ... дуже розумне".

При цьому актор додав, що вважає Путіна "одним з великих світових лідерів" і "хотів би розглядати його як брата". А політику США щодо України Сігал обізвав "ідіотською".

У серпні Сігал взяв участь у байк-шоу в окупованому Севастополі, організованому мотоклубом "Нічні Вовки". Він виступив зі своєю музичною групою Blues Band.

Актор приміряв футболку із зображенням Володимира Путіна, подаровану президентом мотоклубу "Нічні Вовки" Олександром "Хірургом". Сцена під час його виступу була декорована прапором так званої "ДНР", а глядачі махали російськими триколорами і прапорами сепаратистів. В інтерв'ю актор назвав Севастополь "містом з великою російською історією" і похвалився своїм знанням історії Другої світової.

Стівен Сігал і Володимир Путін
"РИА Новости"

9 травня 2015 р. Сігала помітили на параді в Москві. Актор сидів на центральній трибуні біля стін Кремля, а по закінченні пішов до готелю пішки, фотографуючись з фанатами.

Сігала намагалися залучити в якості обличчя "Калашникова". Передбачалося, що голлівудська зірка в ролі бренд-амбасадора (рекламної особи) збройового бренду зміцнить його позиції США. Проте далі розмов справа не пішла, ніяких попередніх угод і контрактів так і не було укладено.

У серпні 2015 р. Сігал приїхав в Якутію з приватним візитом в якості потенційного інвестора в цілях ознайомлення з російським алмазовидобувним  бізнесом.

Як писали якутські ЗМІ, актор приїжджав ще і шукати свої корені, тому що його дід по батьківській лінії народився в одному з регіонів Росії, а потім в першій половині XX століття перебрався до США. Зірка бойовиків станцювала з місцевими жителями народний танець.

На алеї зірок у Москві рік тому з'явилася зірка Сігала. ЗМІ писали, що актор має намір відкрити в Росії свою продюсерську компанію.

У вересні цього року Сігал відправився на Сахалін на міжнародний кінофестиваль "Край світу", де посадив канадський клен і відвідав Кроноцький заповідник на Камчатці. Він сказав, що російське громадянство вже близько.

"Я думаю, російське громадянство — десь на горизонті. Я б дуже хотів кілька місяців у році проводити зі своїми друзями в Росії, з людьми, які мене тут люблять і чекають", — сказав Сігал.

Актор зазначив, що йому дуже подобається в Росії через "багату культуру і хороший потенціал для ведення бізнесу".

Відзначимо, чутки про те, що Сігалу закрили в'їзд до України, з'явилися в липні 2015 року. Згодом в СБУ заявили, що такого рішення не приймали, а в списку з 83 діячів культури, оголошених персонами нон-грата, його немає. Можливо, тільки поки що.

Зазначимо, що практика надання російського громадянства в обмін на активну підтримку політики Путіна не нова для Росії. Раніше паспорт дали французькому актору Жерару Депардьє і боксеру Рою Джонсу-молодшому.