Киянка одна рятує від смерті сотні кішок і собак. Їй треба допомогти

Тетяна Литвиненко утримує приватний притулок, до якого потрапляють тварини, які постраждали від людської жорстокості

Киянка одна рятує від смерті сотні кішок і собак. Їй треба допомогти
Притулок для тварин Тетяни Литвиненко Анна Баланюк / 112.ua

Юлія Потерянко

Журналіст, 112.ua

Тетяна Литвиненко утримує приватний притулок, до якого потрапляють тварини, які постраждали від людської жорстокості

6 листопада світ відзначав День пам'яті тварин, загиблих від рук людини. По суті – день боротьби з людською жорстокістю. У місті найчастіше така доля спіткає кішок і собак на вулицях. Перехожі, яким треба на комусь зірвати свою злість, автомобілі, догхантери – протистояти їм можна, пристроюючи тварин приватним власникам або до притулків. Киянка Тетяна Литвиненко об'єднала ці дві ініціативи, облаштувавши у своїй квартирі приватний притулок для кішок і собак.

Історія цього закладу почалась близько десяти років тому, коли в подібному закладі – притулку Ірини Добролюбової, почалася епідемія і для порятунку тварин довелося терміново роздавати їх усім, хто був готовий допомогти. Тетяна тоді взяла до себе додому десяток котів. Жінка з дитинства любила тварин і одного разу навіть удостоїлася запису в шкільному щоденнику: "Прогуляла урок, щоб погодувати бездомних собак", тому не змогла пройти повз заклик про допомогу.

А далі знедолені тварини почали з'являтися одна за одною. Кіт, якого підвісили за шию, ще один кіт, якого били по голові і сильно пошкодили око, собака з переламаними лапами, собака, яка чомусь дуже боїться людей, породиста кішка, яку вручили Тетяні в ультимативній формі – або її до притулку, або на вірну смерть на вулицю. Якісь тварини самі кидалися під ноги, якихось знаходили хворими. Було в історії притулку кілька вагітних кішок, які перед пологами інстинктивно шукали захисту. Одна така кішка при надії живе у Тетяни просто зараз, і поки невідомо, на скільки хвостів вона поповнить армію вихованців цього притулку.

Загалом на сьогодні у не найбільшій квартирі у жінки туляться щось із 90 кішок і близько 10 собак – у тому числі породисті. Тетяна жартує, що розуміє, наскільки дивним її заняття виглядає з боку, але нічого не може вдіяти зі своїм почуттям емпатії до тварин. Тому ще близько шести десятків тварин підгодовує у дворі.

Незважаючи на велику кількість мешканців (куди не глянь – скрізь у квартирі погляд упреться в кота, і не в одного), усі вихованці приватного притулку доглянуті, вгодовані та соціалізовані. Практично всі стерилізовані. Тетяні вдалося домовитися з однією з ветеринарних клінік, яка проводить операції безкоштовно і бере гроші тільки за наркоз (300 грн за операцію). На сьогодні стерилізації очікують 15 кішок і котів – господиня притулку намагається знайти кошти на процедури для кожного з них.

Всі вихованці притулку вакцинуються, щоб уникнути епідемії. Кожна хвора тварина отримує мінімальний необхідний догляд. Тим не менш, коштів, часу і сил у Тетяни на всіх не вистачає. Її притулок гостро потребує допомоги.

Допомогти Тетяні можна трьома способами – перерахувавши гроші на утримання тварин, купивши і передавши необхідні корми, засоби догляду та ліки або ж забравши вподобану тварину додому.

Реквізити для грошової допомоги:

Картки "ПриватБанку": 5168 7554 1844 6072 або "Ощадбанку" 4790 7099 9404 2671. Одержувач – Литвиненко Тетяна Володимирівна. Телефон для інформації: (098) 597 10 95

Необхідні ліки (в будь-якій кількості):

Сироватка для котів Вітафел С (потреба - мінімум 30 доз)

Вушна мазь Орідерміл

Ін'єкції препаратів фірми Heel: Траумель С, Дискус композитум, Гепар Комп, Хеппель, Солідаго композитум, Коензим композитум. Енгістол, Нукс Воміка Гомакорд (для ветеренарії)

Таблетки: антибіотик Юнідокс солютаб, Цистон.

Корми (кількість вказано з розрахунку на місяць, а допомагати можна будь-якими кількостями):

9 мішків по 11 кг корму "Клуб 4 Лапи" Sensitive (Сухий корм для котів з чутливим травленням)

10 мішків (по 11 кг) "Мяу" зі смаком кролика;

Royal Canin Renal для котів – 1 мішок (4 кг) лікувальний корм для котів з проблемними нирками;

Royal Canin Hepatic для котів – 1 мішок (2 кг) лікувальний корм для котів з проблемною печінкою;

Royal Canin Gastro Intestinal – 1 мішок (2 кг) лікувальний корм для котів з проблемним шлунком, травленням;

4 мішки (по 15 кг) собачого корму "Клуб 4 Лапи" для розплідників.

Підписуйтесь також на сторінку притулку у Facebook.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів