International Business Times
У Лас-Вегасі 5 січня відкрилася для відвідувань щорічна виставка споживчої електроніки CES-2017. Вона проводиться вже в 50-й раз і вважається однією з найбільших у світі. Ми вирішили не втомлювати вас описом складних девайсів і їх технічних характеристик, а вибрали найбільш цікаві та кумедні приклади "розумних речей" з виставки.

"Навчальна гребінець" від L'oreal і Nokia

З відкритих джерел

Фахівці компанії Withings, яка належить Nokia, розробили масажну щітку, яка вчить правильно розчісувати волосся. В ній знаходяться датчики і сенсори, які допоможуть оцінити стан волосся, з'ясувати, чи сильно воно заплуталося, і допомогти власнику правильно розчесатися. Ще в неї вмонтований мікрофон. До гаджету додається мобільний додаток, який синхронізує дані з прогнозованою погодою і видає рекомендації про те, як краще доглядати за волоссям в погожий або дощовий день. Гребінець коштує 200 доларів.

Кросівки з підігрівом

hi-news.ru

Французька компанія Digitsole продемонструвала кросівки, які можуть підігрівати ноги в холодну погоду, підраховувати кількість кроків і витрачені калорії. Шнурків в кросівках немає, але вони вміють затягуватися на нозі за допомогою спеціального механічного приводу по команді зі смартфона. У передній частині є ліхтарики, які освітять шлях, крім того, взуття саме стежить за зносом підошви. Воно коштує 450 доларів.

Камера для холодильника

cbc

FridgeCam – це камера, яка кріпиться всередину холодильника і за допомогою спеціального програмного забезпечення розпізнає їжу, яка є всередині, пропонує рецепти і допомагає їжі не псуватися.

Ви просто повинні сканувати штрих-коди продуктів за допомогою програми FridgeCam, як тільки кладете їх в холодильник. Після цього холодильник або сам визначить термін придатності їжі, або запропонує вам встановити дату закінчення її терміну. Для харчових продуктів без штрих-коду, таких як фрукти і овочі, потрібно вручну додати термін придатності. Додаток дасть вам знати, коли їжа почне псуватися.

Девайс буде коштувати 150 доларів і буде випущений в кінці цього року.

Інтернет-тростина

techcrunch.com

Інтернет-тростина, якою зможуть користуватися люди з обмеженими можливостями, відстежує рух користувача, а також повідомляє про його падіння. Датчики і модуль GPS знаходяться в ручці тростини, і вона може дзвонити, відправляти текстові повідомлення або листи по електронній пошті набору попередньо встановлених контактів, якщо тростина (а імовірно, і її власник) впали.

Тростина працює від батареї, якої вистачає на два тижні і повністю водонепроникна.

Девайс для віддаленого підігріву води в душі

The Verge

Нова інтелектуальна система душу дозволяє віддалено запустити душ зі смартфона, щоб попередньо нагріти воду. Душова система поставляється з цифровою панеллю управління і підключається до додатка через Wi-Fi. Девайс дозволяє запрограмувати 12 видів душа, наприклад, холодний душ після тренування або теплий для зимових ночей. Також можна встановити потрібну температуру аж до градуса.

Відро для сміття, що реагує на голос

pcmag.com

Simplehuman - це компанія, відома своїми високоякісними товарами для будинку, в тому числі і сміттєвими контейнерами класу "люкс". На виставці CES 2017 вона показала свій найтехнологічніший сміттєвий ящик, який може відкриватися і закриватися за допомогою голосових команд.

Диво-смітник буде доступний в двох варіантах: маленький за 180 доларів для відходів тільки одного виду, і дорожчий, але більший за 240 доларів, в який можна буде відправляти як харчові відходи, так і сміття, що переробляється.

Дзеркало, що показує зморшки

The Verge

HiMirror Plus – це нове смарт-дзеркало, яке сканує обличчя і повідомляє, що з ним не так. Воно шукає зморшки, червоні плями, розширені пори. Крім того, імітує 5 видів освітлення: наприклад, в яскраво освітленому офісі або продуктовому магазині, так що ви ніколи не будете виглядати як клоун із неналежною косметикою. Також воно може зберігати 14 000 фотографій і відтворювати музику із сервісу Spotify або відео з YouTube. Девайс обійдеться в 259 доларів.