Корисні інновації: Як сучасні технології Industrial Innovation Group допоможуть повернути до держбюджету 2,5 млрд дол. акцизного податку

Український бюджет щороку недоотримує мільярди гривень податкових надходжень від продажу підакцизних товарів. Причина проста: відсутність ефективної системи контролю та обліку. Саме таку систему розробили вчені групи компаній Industrial Innovation Group. І якщо нова програма буде схвалена урядом, то передові технології дозволять поповнити державний бюджет податками, а також в рази знизити продаж контрабандного і фальсифікованого товару.

Корисні інновації: Як сучасні технології Industrial Innovation Group допоможуть повернути до держбюджету 2,5 млрд дол. акцизного податку
112.ua

Ігор Смолов

журналіст, економіст

Український бюджет щороку недоотримує мільярди гривень податкових надходжень від продажу підакцизних товарів. Причина проста: відсутність ефективної системи контролю та обліку. Саме таку систему розробили вчені групи компаній Industrial Innovation Group. І якщо нова програма буде схвалена урядом, то передові технології дозволять поповнити державний бюджет податками, а також в рази знизити продаж контрабандного і фальсифікованого товару.

Щоб переконатися, що в Україні є передові виробництва, здатні виробляти важливі і необхідні і державі, і бізнесу інноваційні продукти, ми вирушили на підприємства групи компаній Industrial Innovation Group. Тим більше, що й привід був - група 5 вересня проводила медійний інноваційний коктейль, в рамках якого відбулася глобальна презентація проекту "Комплексна державна система збирання акцизного податку, маркування товарів та впровадження акцизної марки нового покоління".

У рамках заходу журналістів запросили на пізнавальну екскурсію. Спочатку – на підприємство СП "Голографія", де з 2000 року йде розробка і виробництво голографічної продукції. Підприємство – унікальне. Адже воно спеціалізується на наукових розробках – більше ніде в Україні подібної наукової бази у сфері голограми немає. "Підприємство СП "Голографія" було створено в 2000 році для створення голографічної галузі на території України. Академії Наук було доручено створити таке підприємство, щоб запровадити власну технологію захисних елементів в Україні. Це було доручено Інституту прикладної оптики", - розповів керівник СП "Голографія" Георгій Бейлін. За його словами, протягом трьох років після створення підприємство стало одним з найбільш розвинених і технологічних у світі. "Україна в свій час була потужним центром розвитку науки голографії, і всі технологічні напрацювання Академії наук були передані новому підприємству. І підприємство стало провідним з розвитку таких технологій. І навіть увійшло в п'ятірку лідерів у світі за обсягом випуску продукції. А за технологіями підприємство – у трійці лідерів", - зазначив Георгій Бейлін. 

Проводячи журналістів через зали підприємства з дивовижними машинами і оптичними приладами, працівники підприємства розповіли про історичний розвиток голограм, і про те, що сьогодні саме СП "Голографія" створює найбільш захищені технології в області оптичних захисних елементів. За словами Георгія Бейліна, голограми – це один з найбільш надійних засобів візуальної перевірки товару. У нас є унікальні розробки – з'єднання голографічних технологій зі спектральним аналізом. Іншими словами, голограми, вироблені підприємством СП "Голографія", містять абсолютно унікальний підпис, розпізнати який можна тільки зі спеціальним ручним сканером. "Це дуже простий і недорогий прилад, який прикладається до голограми, і ми бачимо: якщо горить зелений на приладі, то акцизна марка справжня, а якщо червоний, то підроблена", - зазначив Георгій Бейлін. Фактично з допомогою унікальних розробок на підприємстві групи компаній Industrial Innovation Group в Україні створена досконала за ступенем захисту акцизна марка, в основі якої дві технології – це деметалізація голограми і приховані спектральні мітки.

112.ua

Від голограми – до акцизу

Наявність голограми, яку неможливо фальсифікувати, робить можливим виготовлення акцизних марок. І після докладної екскурсії по підприємству СП "Голографія" настала черга дослідити інше підприємство "Поллі-Сервіс" – де вже встановлено обладнання, здатне виробляти 9 млрд акцизних марок щорічно. Це підприємство групи компаній Industrial Innovation Group було створено в 2004 році і отримало сертифікацію міжнародних платіжних систем Visa, MasterCard і UnionPay. "В 2004 році ми за 9 місяців відбудували тут виробництво на місці занедбаного приміщення, отримали сертифікацію міжнародних платіжних систем, також платіжна система Visa визнала це виробництво найбільшим у країнах Східної Європи. Я побував не тільки на різних підприємствах у Східній Європі, і скажу, що вважаю наше – одним з найбільших у світі", - розповів президент ТОВ "Поллі-Сервіс" Ігор Попович. За його словами, зараз підприємство випускає банківські картки як для українських банків, так і для банків Молдови, Казахстану, Узбекистану, Вірменії та інших країн. Також на підприємстві випускалися і водійські посвідчення, і технічні автомобільні паспорти. Тобто, обладнання підприємства дозволяє виробляти різні види захищеної продукції – від банківських карт до ID-документів. До речі, потрапити на виробництво – непросте завдання. Крім традиційної пропускої системи, будівлі обладнані додатковими охоронними дверима, куленепробивними вікнами, відеокамерами, системами оповіщення та охорони, сканерами, а співробітники потрапляють на підприємство з допомогою відбитка пальця. Це все – вимоги міжнародних платіжних систем, яким має відповідати виробництво, що випускає платіжні картки.

112.ua

У великому залі підприємства – кілька величезних друкарських машин, на яких йде виробництво акцизних марок нового покоління. "Тут на підприємстві "Поллі-Сервіс" сконцентровано обладнання для виробництва всіх видів марок – акцизних і контрольних, для захисту від підробок та контрабанди. Можемо в рік виробляти до 9 мільярдів марок. Ви бачите друкарську машину, яка може друкувати з декількох сторін, різними способами друку, вісім фарб, одночасно йде контроль якості. Ми нещодавно провели реконструкцію виробництва, у нас встановлено новітнє обладнання і система контролю якості. Одночасно тут може вироблятися понад 200 млн марок в день, і ми знаємо, яка машина і скільки виробила, в якому рулоні у нас які марки і для кого всі ці дані у нас зберігаються в базі", - розповів директор Департаменту захисного друку паперових документів IIG Ігор Когут. Він також зазначив, що акцизна марка нового покоління застосовується з використанням універсального існуючого устаткування і не вимагає переоснащення обладнання для її нанесення; вона легко ідентифікується, відстежується і інтегрується з існуючими системами у всіх виробників алкогольних і тютюнових виробів.

112.ua

Марка, система, контроль

Директор ПРАТ "ОТІ" Андрій Первушин провів презентацію проекту "Комплексна державна система збирання акцизного податку, маркування товарів та впровадження акцизної марки нового покоління". І зазначив: щорічно держбюджет України втрачає або недоотримує мільярди гривень від товарообігу підакцизних товарів. Однією з головних проблем є боротьба з збитками, які завдаються контрафактною продукцією. У 2018 році недоотримано 2,6 млрд грн. У той же час, за словами Андрія Первушина, реальна сума  акцизу на тютюнові вироби – близько 2,5 млрд доларів. Що ж необхідно зробити, щоб припинити продажу контрафакту і підвищити рівень сплати акцизного податку? Андрій Первушин каже, що для цього необхідно впровадити цифрову акцизну марку з голограмою і спектральною міткою, а також комплексну інформаційну автоматизовану систему Track&Trace. Цю систему створили розробники групи компаній Industrial Innovation Group, а її мета - підвищення і контроль надходжень до бюджету акцизу.

"Наша система дозволяє відстежувати маркери акцизного продукт на всіх етапах, від розміщення замовлення на марки в Державній податковій службі (ДПС) і до надходження маркованої продукції в роздріб. Тобто, система фіксує кожен крок: виставлення ДПС двох інвойсів на оплату акцизного податку та замовленої кількості марок, оплату, розміщення замовлення на виробництво марок у виробника, потім безпосередньо виробництво та відправку партії марок, а потім  виробнику. Після чого йде наклеювання марок на підакцизну продукцію, відправка продавцям (оптовим і роздрібним). І якщо ДПС потрібно відслідкувати якісь операції, якийсь етап руху марок, то це все буде в системі", - розповів Андрій Первушин.

112.ua

Саме з допомогою інноваційної системи можна забезпечити повний контроль продажу підакцизних товарів. Хоча для повної роботи системи потрібно ще і створення особливого підрозділу податкової служби, яке відправлялося на підприємства торгівлі і виробництва підакцизних товарів, проводячи на місці перевірку акцизних марок. "Потрібні польові інспектори ДПС, які будуть перевіряти справжність акцизних марок, поки в Україні такого підрозділу немає, але це необхідно зробити, щоб максимально знизити оборот товарів, за які не сплачено акциз або які надійшли в країну контрабандним шляхом", - зазначив Андрій Первушин.

Що ж потрібно зробити, щоб держава нарешті перейнялася якісним контролем надходжень до держбюджету від продажу підакцизних товарів? Андрій Первушин впевнений – потрібна політична воля. "Потрібно змінити постанову Кабміну – ввести в обіг нову акцизну марку. Ми вже пропонуємо Міністерству фінансів нашу систему. Я знаю, що в Кабміні обговорюють проблему зниження сум надходжень акцизного збору в країні. Впевнений, державі буде дуже цікаво і вигідно впровадити нашу систему, щоб підвищити надходження від акцизу", - зазначив Андрій Первушин.

Ігор Смолов

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>