banner banner banner banner

"Кіт у мішку" виявився "вовком в овечій шкурі". Які провали Порошенка Зеленський так і не виправив

"Кіт у мішку" виявився "вовком в овечій шкурі". Які провали Порошенка Зеленський так і не виправив
Вісті

Зеленський часто говорив, що не любить критику. Втім, мало кому з нас вона подобається, але ми не намагаємося закрити рота кожному, хто має сміливість вказати на помилки. А ось президент звик чинити по-іншому.

Кримінальні провадження проти власника головних опозиційних телеканалів країни результату не дали. Телеканал "112 Україна" позбавили ліцензії, але заткнути роти журналістам так і не вдалося. Тепер СБУ і прокуратура намагаються здійснити рейдерське захоплення каналу, передавши його АРМА. Але ж Зеленський, ще не будучи гарантом Конституції, обіцяв бути неупередженим.

"Ми з вами голосували за одного Порошенка, а вибрали іншого", - починав свій виступ Володимир Олександрович. Іронічно, але тепер, коли ми спостерігаємо таку деградацію влади, практично всю дебатну промову Зеленського-кандидата можна адресувати Зеленському-президенту.

Ми голосували за одного Зеленського, а вибрали іншого. Перший - не політик, а проста "людина, яка прийшла зламати цю систему". Він прекрасний оратор, який їздить на велосипеді і дає п'ять своїм виборцям. У нього серце болить за кожного громадянина країни і навіть за собаку українки, яка залишилася під час епідемії коронавірусу в Ухані. Зазвичай він з'являється, коли є камери. А коли камери вимикаються, з'являється інший Зеленський. Перший кричить про люстрацію і відсутність кумівства, а другий тихо призначає старих друзів. Перший каже, що пенсії покажуть "плюс", другий робить "мінус". Перший обіцяє профінансувати лікарні для боротьби з коронавірусом, а другий "зашиває" гроші зі спецфонду в асфальт.

Після експресивного вступу нинішній глава держави поставив своєму попереднику ряд вельми злободенних питань. Але чи зміг би він відповісти на свої ж претензії сьогодні?

Скільки грошей вам ще потрібно взяти з бюджету країни, щоб наїстися? Як так вийшло, що Україна - практично найбідніша держава за найбагатшого президента за всю історію? Не хотіли би ви взяти участь в експерименті та спробувати прожити на 1500 грн пенсії хоча би місяць?

Facebook Володимир Зеленський

Звісно, статки Зеленського до "золотих гір" Порошенка не дотягують. Але й колишній актор - далеко не бідна людина. Ще до початку каденції він встиг вляпатися в скандал, не задекларувавши свою віллу в Італії. Крім того, журналісти періодично публікують розслідування, згідно з якими "простий хлопець" вже на посаді лідера держави продовжує користуватися сумнівними фінансовими юрисдикціями.

Тим часом країна явно не розбагатіла. Ще до коронавірусних обмежень, на які можна з легкістю списати всі економічні провали, зростання ВВП почав скорочуватися. Рекордне падіння демонструвала українська промисловість. Страшно загадувати, що буде з країною після перемоги над Covid-19, адже управлінці від Зе явно неефективні. Як мінімум, в розрізі боротьби з безробіттям.

Що стосується грошей із бюджету країни, чітких фактів корупції з боку Зеленського поки немає. Але від президентських бенефітів, оплачених громадянами, Володимир Олександрович відмовлятися не поспішає. Гарант нещодавно продав свій будинок і тепер живе в "Конча-Заспі", хоча резиденцію хотів "віддати дітям". Президентського кортежу він теж не позбувся, посилаючись на гарантії безпеки. Тепер президентські авто ганяють по столиці, порушуючи правила дорожнього руху. Відпочиває Володимир Олександрович теж по-королівськи - в Омані, один тільки чартер куди коштував близько 12 тисяч доларів на годину. Президент живе, як простий українець, чи не так?

Пенсіями, про які згадав Зеленський-кандидат, Зеленський-президент дійсно занепокоївся. Наприклад, із квітня запровадив 500 гривень надбавки для 80-річних. Однак якщо "приплюсувати" всі пенсійні зміни, виявиться, що на виплатах тільки заощадили. Причому неабияк: приблизно 50 млрд грн. Це вдалося за рахунок перенесення березневої індексації на травень.

Ба більше, мінімальна виплата для більшості літніх українців все ще залишається приблизно на тому ж рівні, що й раніше, - 1712 гривень. За цю суму гарант може хіба що один раз скромно пообідати в ресторані.

Якою є ваша частка в незаконному видобутку бурштину?

Фото з відкритих джерел

На сувору вимогу Зеленського, яку він озвучив у "стилі Лукашенка", керівник Житомирського облуправління лісництва звільнився. Щоправда, потім він не тільки відновився через суд, а й отримав ні багато ні мало 107 тис. грн компенсації. Подібна доля чекала й на звільнених Нацполіцією начальників у 9 райвідділах у Житомирській, Рівненській та Волинській областях.

Зауважте: йдеться тільки про звільнення. Ніхто з бурштинових корупціонерів так і не не сидить у в'язниці, хоча мешканці областей мало не показують на "кришувальників" пальцями.

ЗМІ писали: тільки-но президент покинув Житомирську область, в лісі запустили мотопомпи. Але протягом року спостерігаємо хоч якусь видимість роботи по боротьбі з незаконним видобутком. Дійсно стало більше заяв про затримання нелегальних видобувачів із великими партіями - по 30-40 кг бурштину. Шуму наробило вилучення партії бурштину в Рівненській області на 1,2 млн доларів. Жителі Олевського району Житомирської області, де раніше вели масштабний видобуток, кажуть: тепер роботи не ведуться.

Але в Рівненській області є ділянки, де видобуток триває наче не було нічого. Місцеві жителі кажуть, що від поліції надходять розпорядження, коли копати можна і коли не можна. Нібито після зміни покровителів потоки було перерозподілено. Нелегальною здобиччю продовжують займатися навіть школярі.

Та й загалом зниження обсягів контрабанди - це навряд чи заслуга самого Зеленського. Воно пов'язане ще й з тим, що бурштин на світових ринках подешевшав. Економісти прогнозують: щойно ціна знову підніметься, копати будуть із подвоєною енергією. Проблема ж не тільки в заборонах і штрафах, а й у соціальному забезпеченні українців. Якщо людям не вистачає засобів до існування, вони шукають шляхи виживання. Зеленський повинен не просто звільняти чиновників, але системно боротися з безробіттям. І не тільки обіцянками про вакансії в дорожній інфраструктурі, а й конкретними діями для підвищення добробуту регіону.

Куди поділися наші карпатські ліси?

Це питання, яке Зеленському точно варто адресувати собі самому. Ми втратили близько 6 тисяч гектарів лісу, але жодної справи немає і навіть звинувачень не висунуто. А лісові пожежі, які відбувалися з моменту інавгурації Зеленського, стали хорошим способом заховати незаконне вирубування.

Президент грізно заявляв, що з гелікоптера побачив, що відбувається з розкраданням надр. Ба більш, він нібито знає всі прізвища, тож люди "далеко не поїдуть із нашої країни". Однак злочинці навіть і не думали бігти. Незаконне вирубування так і не припинили, керівників правоохоронних органів не звільнили і не притягнули до відповідальності. Який такий інтерес гаранта дозволяє йому закривати на це очі?

Внесок Зеленського закінчився на підписанні закону, що забороняє суцільне вирубування ялицево-букових лісів на схилах Карпат. Глава Держлісагентства відзвітував про те, що вирубування скоротилося на третину, що не може не тішити. Але цього замало, адже вже за час президентства Зе незаконне вирубування, за оцінками експертів, завдало країні збитків більш ніж на півмільярда гривень.

Крім урочистого підписання паперів, потрібен ще контроль за дотриманням правил. Президент поставив екс-прем'єру Олексію Гончаруку завдання розібратися з проблемою. З чим той, ясна річ, не впорався. Боротися з контрабандою - це ж не на самокаті по Кабміну кататися.

Цілий ряд питань у Зеленського-кандидата виник щодо розслідувань резонансних справ. Чому паліїв магазину "Рошен" знайшли за 4 години, а паліїв військових складів і підривників машини Шеремета не можуть знайти кілька років? Чому ніхто не сидить за Іловайськ і Дебальцеве? Чому за 5 років ми так і не знаємо імен вбивць на Майдані?

За справу Шеремета Зеленський взявся особисто. Настільки особисто, що навіть був присутній на презентації результатів розслідування керівництвом МВС. Міністр внутрішніх справ і генпрокурор назвали підозрюваних, яких нібито очолив артист Андрій Антоненко. Але суд може нічого не дати, тому що слідству, крім непрямих доказів, висунути нічого. Справді, не можна ж звинувачувати людей у ​​вбивстві тільки на підставі схожості їхнього стилю одягу або ходи з тими, хто на відео з камер спостереження? Вимкнений під час вбивства телефон - вагомий аргумент, але теж непрямий. Навіть якщо підозрювані дійсно вбили журналіста, з таким рівнем звинувачень вони можуть уникнути відповідальності. А якщо докази і виявлять, повторно притягнути цих людей до відповідальності буде складно.

Паліїв складів теж так і не знайшли. Правоохоронці заперечують, що вина лежить на військовій службі правопорядку. Що стосується Іловайська і Майдану, справи забрали у тих слідчих, які їх вели. Нині в них повний ступор.

Скільки особисто вам занесли з "Роттердам +"?

Незважаючи на те що Зеленський часто-густо критикував методику визначення вартості вугілля, через яку вся країна переплачувала за паливо, ніяких посадок вигодонабувачів не було. На заміну Гончаруку прийшов Денис Шмигаль. Зеленського, здається, не бентежило, що прем'єр не так давно працював у ДТЕК Ахметова - головного бенефіціара "Роттердам+". А в. о. міністра енергетики команда президента вибрала Ольгу Буславець, яка працювала у відомстві саме під час дії цієї схеми. Персона Буславець - це взагалі окрема історія. Вона каже, що ухвалювати рішення їй, як Рибі за зодіаком, допомагає інтуїція.

Ніяких підозр не висунули і винним в обваленні гривні у 2014 році, але ж це було ще одне питання на адресу Порошенка. Та й справи проти самого екс-президента, розвиток яких гарант обіцяв на дебатах, здається, відкрито лише для "галочки".

Чи пам'ятаєте ви, що таке люстрація?
 
Андрій Антоненко Фото з відкритих джерелПрезидент або сам забув, або зовсім ніколи не знав, що це за заморський звір. Понад рік тому Зеленський хотів люструвати всіх чиновників і нардепів, які працювали з 2014 року. Але зрештою саме такі кадри становлять 90% його команди. Особливо в Кабміні. "Нові обличчя" виявилися "старими обличчями", які вже працювали в обоймі влади за Порошенка. Причому багато хто з них - вихідці з "грантоїдських" організацій, що працюють на інтереси Заходу. А, як відомо, колишніх "грантоїдів" не буває. Можливо, саме тому ми практично не побачили відмінностей між роботою урядів Гройсмана та Гончарука - Шмигаля.

Що ж стосується люстрації осіб, які обіймали посади за Януковича, тут диму виявилося більше, ніж вогню.

Президент із задоволенням взяв радником екс-міністра фінансів з 2016 по 2018 рік Олександра Данилюка. Зеленський хотів поновити на посаді і столичного екс-прокурора Сергія Юлдашева, але скасував наказ про призначення. Люстрований екс-міністр економічного розвитку Айварас Абрамовічус став гендиректором "Укроборонпрому". Фактично екс-глава Офісу президента Андрій Богдан теж підпадав під цей закон, але посаду глави адміністрації вивели з-під державної служби. Прямо звинуватити Зеленського в лицемірстві було не можна, але народ все розумів.

Залишається поставити Зеленському ще декілька запитань з тих, які він адресував своєму попереднику. Володимире Олександровичу, вам не соромно? Як ви спите ночами?
Втім, відповідати необов'язково.
 
Віктор Ружинський
Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>