banner banner banner

Інтриги Корбіна: До чого призведе зливання інформації напередодні виборів у Великій Британії

Інтриги Корбіна: До чого призведе зливання інформації напередодні виборів у Великій Британії
112.ua

Георгій Кухалейшвілі

політолог-міжнародник

У Великій Британії стався витік конфіденційної інформації напередодні дострокових парламентських виборів 12 грудня. На соціальному сайті новин Reddit було опубліковано кілька документів британської робочої групи, яка бере участь в опрацюванні угоди про зону вільної торгівлі Великої Британії і США.

Автор посту впевнений, що уряд Великої Британії готовий прогнутися під інтереси США і відмовитися від санітарних і фітосанітарних стандартів Євросоюзу, відкрити ринок для американських продуктів харчування з вмістом пестицидів, антибіотиків, хімічних добрив, закрити очі на скорочення імпорту якісного та екологічно чистого продовольства.

У документах згадувалося, що американці порушували питання, пов'язані з продовольчими стандартами, врегулюванням спорів між приватними інвесторами та державою, національною системою охорони здоров'я Великої Британії, зокрема перспективи надання доступу до непатентованих ліків.

Новини за темою

Згідно з документами, британські власті повинні визначитися, чи братиме участь національна система охорони здоров'я в комерційній діяльності. Інформацію поширили в ЗМІ. Є підозри, що до витоку документів може мати стосунок Росія, незважаючи на те що Кремль, як завжди, заперечує своє втручання.

Інтриги Корбіна

Інформація, опублікована в Reddit, вписується у передвиборчий порядок денний британської опозиції. Лідер Лейбористської партії Джеремі Корбін використовує документи як докази того, що керівнича Консервативна партія вирішила зробити національну систему охорони здоров'я Великої Британії предметом угоди зі США.

Якщо не враховувати дискусію про Брекзіт, ідею повторного референдуму щодо виходу Великої Британії з ЄС, то протидія приватизації національній системі охорони здоров'я є улюбленою темою лідера лейбористів для самопіару.

Корбін категорично проти приватизації державних медичних установ, повного переходу на приватну страхову медицину, яка практикується в США. Він побоюється, що британський ринок медичних послуг заполонять американські клініки і виробники ліків в умовах зони вільної торгівлі.

Лідер Лейбористської партії Джеремі Корбін З відкритих джерел

Політик доводить, що прихід американських компаній у сектор медичних послуг Великої Британії призведе до підвищення цін на препарати і послуги в лікарнях, які в США коштують дорожче, ніж у Великій Британії.

У Великій Британії немає єдиної думки з приводу майбутнього розвитку системи охорони здоров'я. На сьогодні держава володіє великою частиною медустанов, і їхні послуги виходять дешевше, ніж у США. Деякі авторитетні британські лікарі – такі, як професор Стефен Гокінг, - виступають категорично проти переходу на американську модель системи охорони здоров'я, де приватна медицина і більшість громадян платять за страховки.

За даними опитування YouGov, 59% британців влаштовує своя система охорони здоров'я. Хоча приватна медицина також доволі динамічно розвивається на Туманному Альбіоні. За інформацією профспілки GMB, з 2015 року понад 60% медичних контрактів виконують приватні фірми на умовах аутсорсингу.

Однак аргументи Корбіна щодо навислої загрози для національної системи охорони здоров'я донедавна лунали слабо і розходилися із заявами чиновників. Британський уряд і президент США Дональд Трамп спростовують припущення, що угода про зону вільної торгівлі торкнеться британської медицини.

Скарбник Великої Британії Саїд Джавід озвучив плани виділити понад 6 млрд фунтів стерлінгів на розвиток національної системи охорони здоров'я у 2020 році. Навіть голова Академії медичних королівських коледжів Керрі Маківен і голова медичного трастового фонду NHS Providers Кріс Гопсон закликали політиків не спекулювати національною системою охорони здоров'я в передвиборчих цілях, тим самим кинувши камінь у город Корбіна.

Документи Reddit можуть посіяти зерно сумніву в розумах британських виборців. Адже якщо на стадії підготовки угоди про зону вільної торгівлі порушують питання, пов'язані із системою охорони здоров'я, значить частка істини в риториці Корбіна є. Розслідування обставин витоку інформації, перевірки її достовірності вимагають часу, якого немає. Британці підуть на виборчі дільниці завтра.

Новини за темою

За допомогою інформаційного вкидання Корбін розраховує перетягнути на свій бік якомога більше виборців, які зацікавлені у збереженні національної системи охорони здоров'я в тому вигляді, в якому вона є, виставити прем'єр-міністра Бориса Джонсона і консерваторів як зрадників інтересів британського суспільства.

Витік інформації розрахований на те, щоб поліпшити імідж лейбористів в очах британських виборців. Чимало британців скептично ставляться до Корбіна, за лідерства якого Лейбористська партія дала різкий крен вліво, і вважають, що його прихід до влади як прем'єр-міністра є небезпечним для держави.

Не дивно, чому лейбористів, за даними опитування ICM, підтримують тільки 33% британських виборців. У передвиборчих перегонах з великим відривом лідирують консерватори, за яких готові проголосувати 43% британців. Від серпня по грудень знизився рівень підтримки у потенційного партнера лейбористів по коаліції – Ліберал-демократичної партії (з 20% до 13% виборців).

Також просіли рейтинги у прихильників "Партії Брекзіта" – з 25% на початку червня до 9% за три дні до виборів. Ну а "зелених" підтримує всього лише 3%. Джонсон має реальні шанси зберегти прем'єрське крісло і сформувати коаліцію з "Партією Брекзіта". Ось чому Корбін використовує всі можливі способи, щоб дискредитувати імідж своїх супротивників.

Російське втручання

Британські спецслужби вважають, що до публікації документів може мати стосунок Росія. Російські хакери могли зламати сервери, де зберігалися файли, а потім поширити їх у Reddit. Адміністрація сайту вже заблокувала 61 фейковий аккаунт, які поширили скандальну публікацію.

У схожий спосіб російські тролі діють у Фейсбуці: спочатку публікують суперечливу інформацію у вигляді посту, а потім роблять репости з безлічі фейкових акаунтів різними мовами. Були випадки, коли фейкові акаунти маскувалися під офіційні сторінки політичних сил, зокрема й Лейбористської партії.

Метою таких публікацій є підрив трансатлантичних відносин і поглиблення розбіжностей серед країн – членів НАТО та Євросоюзу. В аналітичному центрі "Атлантична рада" допускають існування цілої мережі інтернет-тролів на 30 платформах з десятками фейкових акаунтів, яка координується з Росії з 2014 року. Неформально вони називають її "Вторинною хвилею".

Публікація скандальних документів у Reddit може бути одним із проявів діяльності цієї мережі. Документи опублікували в Reddit ще в жовтні, але зробили доступними для громадськості за тиждень до виборів у Великій Британії.

Не виключено, що цим займалася одна організація. Фейкові акаунти працювали на дискредитацію іміджу Консервативної партії і Джонсона, підлаштовуючись під інтереси Лейбористської партії, щоб вплинути на результати виборів на її користь. В аналогічний спосіб російські спецслужби втрутилися в американські вибори у 2016 році, коли агітували за Трампа через фейкові акаунти, зламали сервери Демократичної партії.

Не дивно, чому не вдалося довести зв'язок виборчого штабу Трампа з Кремлем. У цих зв'язках просто не було сенсу, враховуючи те, що через соцмережі можна як завгодно маніпулювати інформацією.

Улюбленець Кремля

У кріслі прем'єр-міністра Великої Британії Кремль більше влаштовує Корбін, а не Джонсон, який займає жорстку позицію щодо Росії, дотримується політики антиросійських санкцій і розраховує зміцнити відносини зі США після виходу з ЄС.

Президент США Дональд Трамп і прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон З відкритих джерел

Корбін - це типовий ультралівий політик на кшталт кандидата в президенти США Берні Сандерса або президента Мексики Лопеса Обрадора.

За неофіційною інформацією, серед його радників є представники лівого крила Компартії Великої Британії, які в роки холодної війни виступали за зближення з СРСР. У 2018 році лідер лейбористів виступив проти посилення антиросійських санкцій, закликав до серйозного діалогу з Росією, яку вважає великим гравцем на міжнародній арені.

Якщо Корбін прийде до влади, то він розхитуватиме систему євроатлантичної безпеки, а особливі відносини Великої Британії та США досягнуть найнижчої позначки за всю історію.

Лідер лейбористів вважає НАТО інструментом зовнішньої політики США, підтримував ідею розпуску альянсу. Корбін зведе до мінімуму витрати на оборону. Він вважає доцільним відмову Великої Британії від ядерної зброї.

Погляди Корбіна у галузі зовнішньої політики схожі з позицією Кремля. Він критикує зовнішню політику США, ставить під сумнів легітимність авіаударів коаліції в Сирії, применшує агресивну поведінка Ірану на Близькому Сході, підтримує президента Венесуели Ніколаса Мадуро в громадянському протистоянні з правоцентристами і звинувачує американців у поваленні президента-соціаліста Ево Моралеса в Болівії.

Ведмежа послуга

Діяльність російських інтернет-тролів може дати зворотний ефект щодо репутації лейбористів і Корбіна. Якщо Росія дійсно втрутилася у вибори у Великій Британії на боці Лейбористської партії, тоді Корбину ніколи не відмитися від клейма агента впливу Кремля.

Консерватори влаштують йому цькування. Журналісти вже ставлять політику незручні питання щодо втручання Росії у британські вибори на боці Лейбористської партії. Лідера лейбористів можуть звинувачувати у зв'язках з Росією – так само, як  і Трампа.

Зрештою від лейбористів відвернуться навіть противники Брекзіта, на яких вони орієнтуються. Тому Коробин сам розігрує "російську карту": засудив Джонсона за те, що серед спонсорів Консервативної партії є російські олігархи, за те, що прем'єр раніше не опублікував доповідь про втручання російських спецслужб у політичні процеси Великої Британії.

Георгій Кухалейшвілі,

політолог-міжнародник

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>