Прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим. Фото з архіву.
www.reuters.com
У суботу, 11 березня, власті Роттердама відмовили міністру закордонних справ Туреччини Мевлюту Чавушоглу в дозволі на проведення мітингу, на якому він планував переконати нідерландців з подвійним громадянством підтримати зміни до конституції Туреччини.

Власті Нідерландів заявили, що проведення в їхній країні політичної кампанії турецькими політиками "є небажаним", і закликали до "пошуку прийнятного рішення". У відповідь пан Чавушоглу заявив про намір відвідати Роттердам незважаючи ні на що.

Однак лекція так і не відбулася, оскільки уряд Нідерландів відмовився пускати в країну літак глави МЗС Туреччини Чавушоглу.

У відповідь на це президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган на мітингу в Стамбулі назвав владу Нідерландів "фашистами і пережитками нацизму". Причому буквально за день до цього Ердоган звинуватив у "нацистських методах" (Nazi practices) Німеччину, яка також, як і Нідерланди, була проти агітації турецькими політиками на території країни перед майбутнім референдумом щодо розширення повноважень президента Туреччини.

Anadolu
Ближче до ночі в Роттердамі під будівлею генконсульства Туреччині розпочався мітинг незгодних з діями голландських властей, які не пустили до країни турецьких чиновників. Найбільш численний мітинг зібрався під дверима одіозного консульства Туреччини в Роттердамі.

Саме до цього консульства намагалася потрапити міністр у справах сім'ї і соціальної політики Туреччини Фатме Бетюль Сайян Кайя, проте поліція зупинила її автомобіль.

Anadolu

Міністр планувала виступити перед голландськими турками в обхід рішення місцевої влади. Проте правоохоронні органи відмовили їй у можливості звернутися до демонстрантів і блокували вхід до будівлі консульства. Голландські власті оголосили її "небажаним іноземцем". Невдовзі Кайю в супроводі голландської поліції було депортовано назад до Німеччини.

При цьому Туреччина у відповідь заблокувала дипломатичні місії Нідерландів.

Прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим розкритикував дії голландських властей, що відмовили Кайї в можливості звернутися до демонстрантів у Роттердамі, і заявив, що відповідь Туреччини буде жорсткою.