Епоха державної халяви: Чому президенти так тримаються за ДУСю?

Двадцять! Саме стільки незабаром святкуватиме найбільш закрита в Україні організація – Державне управління справами. В народі, просто - ДУСЯ. На її балансі розкішні резиденції по всій Україні, літаки, сотні автомобілів, санаторії, відома лікарня "Феофанія". Та навіть спиртозавод. Скажіть, навіщо Адміністрації президента спиртозавод?

Епоха державної халяви: Чому президенти так тримаються за ДУСю?
112.ua

Ліга корупції

Програма "112 Україна"

Двадцять! Саме стільки незабаром святкуватиме найбільш закрита в Україні організація – Державне управління справами. В народі, просто - ДУСЯ. На її балансі розкішні резиденції по всій Україні, літаки, сотні автомобілів, санаторії, відома лікарня "Феофанія". Та навіть спиртозавод. Скажіть, навіщо Адміністрації президента спиртозавод?

Ці 20 років ДУС пожирає мільярди з кишень українців, натомість годує - Адміністрацію президента, Верховну Раду, Кабінет міністрів та ще декілька десятків ласих на бюджетні кошти. І годує - це в прямому сенсі.

Усі ці блага для обраних називають пережитками совка, радянщини. І кожен з прийдешніх президентів обіцяв відмовитись від цього пирога. 

Але найгучніші заяви про розпродаж ДУС звучали від теперішнього — Володимира Зеленського.

- Незалежна група займається зараз приватизацією ДУС. Ми будемо перші чи одні з перших, хто передасть список цих підприємств, нам не треба управляти молочкою, спиртом, ми не хочемо це робити.

- Ви можете пообіцяти, що фінансування Офісу президента не буде збільшено в наступному році у держбюджеті?

- Так.

- Ви це обіцяєте?

- Так.

Це було 10 жовтня 2019-го. Прес-марафон президента. А вже 18, тобто через тиждень, був проголосований бюджет-2020, в якому на утримання ДУС виділили на 1 мільйон більше, а фінансування Офісу президента взагалі збільшили на цілих 40 мільйонів.

Тобто, якщо у 2019 рік із кишень платників податків на ДУС витратили 2 мільярди 475 мільйонів гривень, то у  2020 — вже 2 мільярди 476 мільйонів.

Це 200 відремонтованих плацкартних вагонів "Укрзалізниці", приблизно 25 нових шкіл або 75 дитячих садків.

112.ua

А як же обіцянка президента Зеленського відмовитися від цих пережитків радянщини?

Ми вирішили відвідати деякі об'єкти, аби побачити, що має ДУСя у своєму арсеналі та кому служить насправді?

* * *

Традиція обдаровувати номенклатуру усілякими благами та пільгами прийшла до нас із радянського минулого. СРСР був надзвичайно розшарованим і неофіційно кастовим суспільством. Все отримували ті, хто був при владі.

"Коли в середньому по країні не можна було забезпечити якісні стандарти, в тому числі й особисті стандарти життя, державна, партійна номенклатура намагалася створити якийсь оазис у плані особистого забезпечення, в плані проживання й інших стандартів, які наближували їх до Заходу більше, ніж до простих жителів країни", - говорить економічний експерт Олексій Кущ.

Для партійної верхівки та керівників підприємств діяла спеціальна валюта - "чеки Зовнішпосилторгу", за допомогою яких отоварювались в спецмагазинах з широким набором імпортних продуктів і товарів, були свої лікарні, санаторії, автомобілі, літаки, мисливські резиденції й, звісно – палаци. Все це приховували від очей простого люду.

Витрати, санаторно-курортні книги, маршрути - все це було під грифом "таємно", а керувала цім всім курортно-санаторна комісія при управління ЦК партії. Здавалося, з розвалом Союзу весь совок мав би піти у минуле.

За першого президента Незалежної України Леоніда Кравчука був просто відділ, який забезпечував усі його прийоми й поїздки. Транспорт, приміщення для проведення заходів позичали у відповідних відомствах чи міністерствах. За такою самою моделлю схожі управління мали Верховна Рада, Кабінет міністрів та інші держоргани.

Проте наступник Кравчука - Леонід Кучма такою скромністю був невдоволений. У 1995 році утворили Управління справами Адміністрації президента, йому передали близько десятка об’єктів: пару резиденцій, санаторіїв, готелів, авіа- та автопідприємство. 

"Президент Кучма управляв країною через Адміністрацію президента, яка в Конституції хоч і не була прописана, але  реально була головніша за Кабмін, ВР, Конституційний суд, Верховний суд, губернаторів, місцеве самоврядування і народ України", - говорить експерт з політики Олександр Солонтай.

Та вже за 5 років Кучма підписує указ про створення ДУС.

"Орган АП під президентом, який не прописаний у Конституції, керував усім. Як матеріально потрібно було все це забезпечити? Дуже просто – всередині АП створити ще один орган, ДУС, яке фактично взяло на себе всю економічну задню складову політичної роботи АП", - говорить Солонтай. 

До скрині ДУС полетіли: житлові будинки, автостоянки, їдальні, готелі, гуртожитки, дитячі садочки, кримські резиденції та санаторії, підсобні та лісові господарства, друкарні, лікарні, Національний палац "Україна", славнозвісне "Межигір’я", навіть причал у Київському річковому порту та горілчаний завод у Житомирі!

Нині на сайті управління інформують - їм підпорядковуються 60 державних підприємств та установ. Згідно із законом, вони можуть провадити свою пряму діяльність та надавати послуги. 

"Структура ДУСІ складається з двох видів організацій: ті, які є повністю на державному фінансуванні, вони не здійснюють ніякої господарської діяльності й вони не є операторами заробляння грошей, у них є тільки, грубо кажучи, видатки. І є там класичні державні підприємства, причому частина з них із прибутком, тобто вони продають послуги, вони продають товари, поповнюють свою скарбничку держпідприємства, сплачують державі податки і допомагають працювати ДУСІ", - говорить Солонтай.

Попри це більшість підприємств ДУСі чомусь є збитковими або працюють у нуль, витрачаючи державні кошти.

В історії ДУС був лише один керівник, який провів аудит підприємств, - Сергій Аверченко. Це було на початку 2014-го.

"За 2013 чистий збиток від діяльності держпідприємств – 48,8 млн грн. Це свинство. Для порівняння: у 2012-му чистий збиток склав 1,3 млн грн. Складається враження, що рік влада тільки й робила, що крала все, що можна", - говорить Аверченко.

Вочевидь, публічна демонстрація реального стану справ постмайданній владі не сподобалася.

Відтак, Аверченко протримався на посаді лише місяць. А схеми, які він викрив, належали його попереднику, тому самому одіозному Андрію Кравцю, якого прозвали завгоспом Януковича. Так само, як і його босс, Кравець під час Революції гідності втік до Росії.

Малина по 672 гривні за кіло і шампанське "Вдова Кліко" по 618 гривень за пляшку на офіційні прийоми - це дрібниці у порівнянні з іншими оборудками, які вдавалося провернути Кравцю.

Наприклад, у грудні 2012-го держпідприємство ДУСі "Чайка" замовило будівництво молочної ферми в Чернігівській області за 91 мільйон фірмі “Укрбудінвест”, яку Кравець колись і очолював.

Документи, які підтверджують сотні махінацій завгоспа Януковича, були знайдені в архівах "Межигір'я", деякі з них навіть намагались втопити у воді.

За час правління ДУС сам Кравець добряче розжився: маєтком у Пущі-Водиці вартістю декілька мільйонів доларів, квартирою на Подолі та дачею на Русанівці.

Одначе і досі проти нього не відкрито жодного кримінального провадження, хоча доказів, які знайшли журналісти в "Межигір'ї", було предостатньо.

* * *

10 червня 2014 року. На посаду очільника ДУС тодішній президент України Петро Порошенко призначає свою людину.

Сергій Березенко – народний депутат 8-го скликання. Обраний від партії БПП. У команду Порошенка, ймовірно, потрапив за сприянням рідного дядька, екс-губернатора Вінницької обл. Анатолія Матвієнка - давнього товариша Петра Олексійовича.

Коли тридцятирічного Березенка посадили на трон царства "ДУСЯ",  у своїх інтерв'ю Сергій Іванович заявляв: "Тепер будь-хто, хто захоче там проживати, може звернутися до будинку відпочинку ДП "Конча-Заспа" чи "Пуща-Водиця" і не отримає відмову через те, що "ваша посада, чи ваш статус не передбачений тією чи іншою постановою".

Втім, журналісти не раз намагалися орендувати житло на території угідь ДУСі – марно.

У вересні 2018 журналістам програми "Наші гроші" дізналися, що дружина тодішнього керівника Сергія Березенка Уляна відкрила на режимній території Будинку відпочинку "Конча-Заспа" приватний дитячий садочок. Пробуємо туди записати нашу "дитину".

112.ua

Від Києва Конча-Заспа за 25 кілометрів, там починається кордон між простими людьми й елітою, і його помітно одразу: височенні паркани, охоронні пункти через 500 метрів.

Колись це був природний заповідник із санаторіями, будинками відпочинку та таборами. Нині площа в 134,08 га належить ДУС. Вся територія нашпигована камерами спостереження, бо ж тут мешкають колишні президенти, спікери парламенту України, чинні судді й парламентарі.

Земля коштує від 10 тисяч доларів за сотку, а ціна маєтків стартує від 1 мільйона зелених. Натомість за охорону, прибирання території, освітлення тощо – за все це платимо ми з вами.

При в'їзді нас зустрічає державна охорона з автоматами. Машину перевіряють на наявність вибухівки.

Садочок "Кідсвуд" працює з 2017 року, а от договори оренди з Фондом держмайна укладені в 2018-му, окрім Кончі-Заспи, "Кідсвуд" має філію в Києві на вулиці Мечникова. За інформацією програми "Наші гроші", заклад працює без ліцензії, а за оренду понад 500 квадратів сплачує лише 42 з половиною тисячі гривень на місяць, що є відчутно меншою за ринкову ціну в цій місцевості.

Нас зустрічають дві привітні пані, одна з них – Варвара Лаштур. На сайті садочку вона значиться як директор. Розповідає, що у садочку 43 дитини.

Вартість навчання тут за повний день - двадцять одна тисяча гривень на місяць, півдня – 15 тисяч. Дійсно, ціни не для простого люду!

В Єдиному державному реєстрі знаходимо: Уляна Березенко і справді є співзасновницею дитячого центру "Кідсвуд" разом з Варварою Лаштур. Право на власність "Кідсвуду" також вказане і в декларації Сергія Березенка за 2019 рік.   

Нашу милу розмову перериває дзвінок, в слухавці голос директорки Варвари, щоправда, вже менш привітний. Пані Лаштур украй незадоволена відеозйомкою навіть на телефон. Відтак, розсекречену знімальну групу не хочуть випускати з території.

Обійшлося без поліції. Ворота нам відчинили, а охоронець поскаржився, що їм добряче перепадає за журналістів, які намагаються порушити спокій обраних.

А на наш запит про джерело фінансування будинку відпочинку "Конча-Заспа" та прибутки від господарської діяльності в Державному управління справами відповіли:

"Будинок відпочинку "Конча-Заспа" Державного управління справами є неприбутковою бюджетною установою, що утримується за рахунок коштів загального та спеціального фондів державного бюджету. За даними бюджетної звітності за 9 місяців 2019 року "Будинку відпочинку "Конча-Заспа" ДУС, як розпорядника коштів державного бюджету, затверджено видатки з урахуванням змін, внесених протягом 9 місяців, у сумі 42 млн 943,3 тис. грн”.

* * *

Головна президентська резиденція, окрім офісу на Банковій, - Маріїнський палац. У період з 2002 до 2018 року на його реставрацію було виділено майже мільярд гривень. Прямісінько напроти входу в Адміністрацію президента - Будинок з химерами.

"Середнє утримування таких резиденцій на рік, одного квадрату, воно вартує до 1,5 тис. грн. Це вартість, яка значно вища, ніж у ринкових аналогів", - розповідає Олексій Кущ.

Та ще дорожче столичних державі обходяться резиденції в різних куточках України. Це величезні лісопаркові угіддя на десятки тисяч гектарів.

"Наприклад, "Синьогора", "Білоозерське" й "Залісся". Всі ці три резиденції ще згідно з указом Ющенка з 2009 року мали бути перетворені на природні національні парки, які мають статус об’єктів природньо-заповідного фонду", - говорить еколог, президент ГО "Жива планета" Світлана Берзіна.  

50 кілометрів від Києва. Державна резиденція "Залісся". Простим смертним на територію - зась. Трирівнева сітка й металевий дріт огороджують всі 4 лісництва – 40 тисяч гектарів лісу. Свого часу так окреслив володіння ДУСІ Віктор Янукович за 7 мільйонів державних гривень.

112.ua

"Там полюють на пернату дичину, бо там величезне болото, там ніби ще заказник створений, і там є вежі. Ще там полюють на копитних – це кабан, це олень, полювали на лося, поки ми його не занесли до Червоної книги, і, мабуть, я так вважаю, полюють на червонокнижного зубра", - розповідає еколог Володимир Борейко.

"Залісся" заснували в 1957 році як заповідно-мисливське господарство для вищих партноменклатурних чинів СРСР. Тут полювали Хрущов, Брежнєв, Щербицький та навіть Фідель Кастро.

"Окрім того, там є три палаци для відпочинку - перший кам'яний, створений за Хрущова, другий - за Брежнєва, у дерев'яному, гуцульському стилі, й третій біля озера, там є декілька катерів", - додає Борейко.

Після розвалу Союзу, в 1995 році "Залісся" отримує статус резиденції, а в 2000-му підпорядковується ДУСІ.

10 липня 2010 року. Філіп Кіркоров відпрацьовує корпоратив на дні народження Віктора Федоровича. На 60-річчя Януковича тут вирубали ліс та залили асфальтом галявину розміром із футбольне поле.

Наступники Януковича теж користувалися резиденцією. Наші колеги з програми "Схеми" зафіксували, як у вересні 2017-го екс-президент Порошенко збирав тут однопартійців.

А це вже 7 червня 2019-го. Шаурма, вино та крісла-мішки. Чинний президент Володимир Зеленський проводить закриту зустріч з журналістами. Здибанка неформальна, тож жодних відео- та аудіозаписів - лише фото.

Разом з екологом Володимиром Борейком і ми поїхали в "Залісся".

У 2018-му екологам та журналістам вдалося виявити в "Заліссі" масовий відстріл диких тварин, м'ясо яких потім продають, а гроші капають у кишені посередників. Хоча такі установи, як "Залісся", повністю фінансуються з держбюджету й за законом не мають право отримувати ліві прибутки.

Вишки для мисливців там і досі є. Як і раніше, паркан з колючим дротом, всюди попередження, що вхід на територію резиденції закритий. Тож ми спробуємо пробратися із чорного входу.

Пару хвилин чатування, і нам щастить – під'їжджає вантажівка, і поки водій відчиняє ворота, ми заходимо на територію.

На господарському дворі - щойно змайстровані годівнички і... свіжозрубані дерева, а в гаражі пилка.

Нам забороняють зйомку. Але ж ми знаємо, "Залісся" має статус природного парку, а отже, сюди має бути вільний доступ усім. Та ми побачили достатньо. Хтось добряче наживається на цих володіннях ДУСі.

"Вони займаються господарською діяльністю, вони займаються знищенням лісу, тобто йде рубка лісу, продаж цього лісу, обслуговування полювань, ну тобто, як і працювали раніше", - розповідає Світлана Берзіна.

Схоже, що "Залісся" продовжує функціонувати як закрита мисливська резиденція та такий собі куточок для релаксу для високих чинів, ясна річ, за бюджетні гроші.

"Там дуже багато номерів, двоспальні ліжка, туалети в кінці залу, більярд, сауна, тобто це не для відпочинку президента чи для переговорів. Це просто бордель, який створений, щоб обслуговувати працівників ДУС, Кабміну, якихось там депутатів і хлопців з грошима", - додає Борейко.

Аналогічна біда в ще одному господарстві ДУСі. Це Білоозерський природний національний парку неподалік Переяслава. Після Революції гідності Білоозерку відкрили для всіх українців. Нині ми спокійно заїжджаємо на територію лісу. Помічаємо чималий маєток.

112.ua

Кажуть, це Олександра Клименка, який був очільником ліквідованого Міністерства доходів та зборів при Януковичі. Проти нього порушили низку кримінальних проваджень за розкрадання державних коштів.

Разом із босом Клименко втік до Росії, залишивши на березі Канівського водосховища цей розкішний маєток площею в півтора гектари. Тут у тісних клітках тримали амурських тигрів та бурих ведмедів. Згодом повідомили, що тварин забрали в приватний зоопарк Запорізької області.

Раніше це була база другого президента Леоніда Кучми, посеред лісу є навіть вертолітний майданчик. Також є сліди полювання.

Чи відстрілюють звіра нині – невідомо, адже жодних документів про звітність немає.

І так само, як і у Заліссі, у Білоозерському парку і нині є свіжі рубки.

Ми нарахували близько 60 пеньків. Виходить, керівництво ДУС змінилося, а злочинні схеми, що процвітали на територіях природно-заповідного фонду, нікуди не поділися.

"На нашу думку, ДУС дуже зручно отримувати кошти на начебто функціонування об’єктів ПЗФ. Тобто на всі резиденції мати гроші з бюджету й одночасно займатися активною господарською  діяльністю, мати власний дохід з цих резиденцій, а також задовольняти потрібним людям забаганки щодо цікавого проведення вільного часу, використовуючи державне майно", - говорить Світлана Берзіна.

А це президентська резиденція "Синьогора" в селі Гута на Івано-Франківщині. Мальовнича територія, яку відвідують туристи і влаштовують фотосесії. Ми влаштували експеримент: чи дозволить адміністрація "Синьогори" провести на режимній території весільну церемонію? 

112.ua

Попри домовленість із заступником директора, аби потрапити на територію "Синьогори" в Гуті, ми змушені були заплатити за вхід, як за екскурсію. 50 гривень з людини. Як і всюди, жодних квитків. Усе на чесному слові. А далі нам показують територію та розпитують мої забаганки.

Півтори години перемовин – і проведення церемонії в президентській резиденції нам погодили. Гостей, кажуть, рахуватимуть, як екскурсантів.

"Синьогора" охоплює територію 10 866 га. Тут є палаци, зимовий сад, ставки, вертолітний майданчик, мисливський будиночок, десятки мисливських вишок, готель, невеликий звіринець.

У "Синьогорі" скаржаться – фінансування слабеньке. Тим часом у звіті Державного управління справами знаходимо – на утримання природно-заповідного фонду в 2018 році було витрачено понад 82 мільйони гривень.

Молочка і спирт - це два підприємства ДУС. Одне - "Чайка", а друге - Житомирський лікеро-горілчаний завод. Обидва отримують чистий прибуток. Та справа не в їхніх доходах, а в цільовому призначенні. Обидва створені, щоб забезпечувати президента, Верховну Раду та Кабінет міністрів харчами та горілкою. Хоча все це можна купити на відкритому ринку – значно дешевше.

* * *

Окрім президента та його апарату, безкоштовними пільгами, які так само були в переліку обіцянок на "СКАСУВАТИ", користуються народні депутати. До їхніх послуг 6 медичних закладів та славнозвісна "Феофанія".

"Феофанія" – це взагалі суперсучасний медичний центр, де дійсно обслуговуються на пільговій, на безоплатній основі не лише депутати і міністри, а і працівника АП, і помічники депутатів, навіть їхні родичі", - розповідає депутат 8-го скликання Дмитро Добродомов.

Для надання послуг закладами медицини ДУС у 2019 було виділено 833 мільйони 52 тисячі 100 гривень, попри те, що деякі заробляють самі на себе. Уявіть, кожен депутат, навіть колишній, має право на безкоштовне обслуговування у "Феофанії" до кінця своїх днів. А також уся його родина.

Натомість простому люду лікування у "Феофанії" обійдеться, як у дорогій приватній  клініці. 440 грн коштує первинна консультація.

112.ua

День перебування у стаціонарі коштує шалених грошей – 2200 грн за добу.

* * *

2013 рік. Це кортеж Януковича у Миколаєві.

Так пересувався в Одесі Петро Порошенко.

А ось колонна із автомобілів Зеленського в Одеському порту. Перекрита траса.

Пригадуються, недавні обіцянки – "буду стояти в заторах", "не збираюся перекривати дороги", "хочу позбутися кортежів".

Авто з кортежу – на балансі автобази ДУС. В державній організації "Автобаза ДУС" обліковується 260 транспортних засобів. На 2020 рік пишуть, що в ДУС жодних скорочень витрат не передбачено.

"Є таке цілодобове таксі для депутата. Я не знаю, яка там точна кількість машин, їх там достатньо. Тобто депутат має право в будь-який час доби, в будь який день викликати собі цю машину", - розповідає Добродомов.

"Щорічно на авто ДУС проїжджають у середньому 6 тис. км. І витрачають на це три тонни паливно-мастильних матеріалів. Я не знаю, на чому можна їздити, окрім танка і БТР, з такими витратами палива", - зазначає юрист Михайло Стрельніков.

У паспорті бюджетної програми ДУС за 2019 рік щодо обслуговування президента знаходимо дані: "Автобаза ДУС" витрачає понад 930 мільйонів літрів! 

"Тобто уявіть собі об'єми крадіжок, якщо розчиняються такі три з половиною тонни", - додає юрист.  

Ще в 2014 році Кабінет міністрів України видав розпорядження "Про скорочення кількості легкових автомобілів, які обслуговують окремі державні органи".

У ДУС нам відповіли, що протягом 5 років відчуження транспортних засобів не було, натомість було придбано ще 32 автомобілі. 

А в грудні 2018 року за Порошенка автобаза поповнилась двома новенькими Mercedes-Benz V-class V 250 d – кожен понад 2 млн гривень.  

Схоже, що президент Зеленський, як і його попередники, від халявної державної розкоші відмовлятися не збирається. Бо керувати усім цим королівством поставив свою ж людину – Сергія Борзова.

Сергій Борзов – колишній співробітник російського "Телевізійного творчого об'єднання "Олександр Масляков і Компанія". З 2006-го по 2011-й – директор команди КВК "Вінницькі перці". З 2014-го перебуває на керівних посадах у ДУС. У червні 2019-го очолив підприємство за наказом Зеленського.

112.ua

Дружина - Ірина Борзова нині є депутаткою Верховної Ради від партії "Слуга народу". Разом із батьком Наумом Барулею є власницею мережі ресторанів у Судаку. Після окупації Криму бізнес не продали, не ліквідували, а перереєстрували як російський.

Тесть Борзова - є одним із керівників гумористичного шоу "Ліга сміху", яке виготовляє студія "Квартал 95" та Drive Production, очолюване Барулею, тобто недавнім бізнес-партнером чинного президента.

Звістка, що якусь із хлібних посад обіймає людина із шоу-бізнесу, нині вже нікого не дивує. Одначе Борзов устиг засвітитися у корупційному скандалі.

Йдеться про квартиру за 10 млн грн, яку чиновник отримав у дарунок від Державного управління справами у 2016 році. Житло було оформлене не як службове, а одразу у власність. Це виявили журналісти програми "Бігус інфо".

У липні 2016 року НАБУ порушило кримінальне провадження за фактом передачі квартири у центрі столиці службовими особами ДУС у приватну власність Борзову.

У своїй декларації за 2019 рік Сергій Борзов декларує ту ж саму квартиру на Печерську, в ній прописана майже вся родина. На наш запит до НАБУ щодо стану справи відповіли, що "у Національного бюро відсутні правові підстави надавати відповідь на запитувану інформацію".

У ДУС, щодо інтерв'ю з Борзовим нам також відмовили.

* * *

За майже 20 років Державне управління справами пережило п'ять каденцій чотирьох президентів: Кучми, Ющенка, Януковича та Порошенка. Нині ДУС починає обживати Володимир Зеленський. Вся країна затамувала подих, нарешті настав час змін, нарешті халява для чинуш закінчиться.

Аж ні, як ми переконалися, змін не сталося. ДУС так само в руках людини президента. Там так само, як і раніше, рубають ліси та наживаються на державному майні. В президентських резиденціях немає таборів для діточок, жодну із них не віддали під ребцентри для воїнів АТО, а президентський кортеж навіть збільшився у порівнянні з попередниками… А найцікавіше, що на потреби Офісу президента та депутатів у бюджеті-2020 заклали на 40 мільйонів більше.

Що це? Виходить, нас з вами просто надурили?

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>