Ефективна зброя для поновлення політики: Макрон спить по 4 години на добу і листується з радниками в Telegram

Франсуа Олланд волів прямий контакт, і міністри могли звернутися до нього особисто з будь-якого питання. Відсутність "вертикалі влади" в його системі управління призвело до зниження авторитету президента, вважає газета. Жак Ширак намагався бути "суперпрезидентом" і любив особисто перевіряти членів уряду

Ефективна зброя для поновлення політики: Макрон спить по 4 години на добу і листується з радниками в Telegram
Еммануель Макрон Открытый источник

Le Figaro

Французьке видання

Франсуа Олланд волів прямий контакт, і міністри могли звернутися до нього особисто з будь-якого питання. Відсутність "вертикалі влади" в його системі управління призвело до зниження авторитету президента, вважає газета. Жак Ширак намагався бути "суперпрезидентом" і любив особисто перевіряти членів уряду

Оригінал на сайті Le Figaro

Президент Франції Еммануель Макрон використовує новий для Франції стиль керування своїм урядом, більше схожий на корпоративний, ніж на державний. Обраний у травні президент спить по 4 години на добу, набирає міністрів шляхом резюме та використовує Telegram для листування з радниками.

Ніколя Юло, міністр комплексних екологічних перетворень нового уряду, а в минулому телеведучий першого французького телеканалу TF1, звик рано лягати і вставати на світанку для зйомок своєї програми. Тепер же колишньому "жайворонкові" доводиться відповідати на повідомлення президента Франції після опівночі. За інформацією джерел, часто Еммануель Макрон телефонує йому о другій ночі, щоб обговорити нагальні проблеми. Так нерідко роблять глави великих корпорацій, які не соромляться турбувати своїх підлеглих у будь-який час доби.

Новини за темою

"Президент любить зіткнення думок, різних точок зору. Він часто запитує нас: "Ну що, діти, що ви про це думаєте?". Макрон працює, як губка: йому спочатку потрібно увібрати в себе думки тридцятьох людей, а вже потім діяти швидко, самотужки, — розповіла Le Figaro людина з оточення президента. — На зустрічах він терпіти не може одностайних рішень".

Еммануель Макрон на навчаннях Reuters

"Вперше на чолі французької держави перебуває справжній менеджер. Макрон — не спадкоємець традиційної політичної системи, в якій, наприклад, людей ділять залежно від числа голосів, які вони отримали на виборах. Він зробив кар'єру в приватному секторі, зумів інтегруватися в команду та управляти нею", — розповіло газеті інше джерело, близьке до президента. "У політиці ми звикли полювати зграєю, як вовки, і нападати на вівцю, що пробігає повз. Макрон дуже цінує саме командний дух", — такою метафорою охарактеризував стиль управління президента співрозмовник Le Figaro.

Новини за темою

Президент П'ятої республіки використовує для внутрішньої комунікації в уряді чати в Telegram, створені ще під час передвиборчої гонки. "Команда повинна говорити один одному все. Правда — це основне в такому методі управління", — розповів радник президента.

"Цей менеджмент є близьким до того, який використовують на підприємствах. Але в його ефективності можна засумніватися, адже такий метод не пристосований для французької системи державного управління", — розповіла в інтерв'ю Le Figaro Мадіна Ріваль, дослідник у галузі суспільних інновацій у Консерваторії мистецтв і ремесел (Conservatoire national des arts et métiers).

За словами Мадіни Ріваль, через два з половиною місяці після виборів до Національних зборів, де більшість місць займає партія "Вперед, Республіко!", не все йде так, як задумував Макрон. Депутати, обрані за підсумками співбесіди, не розуміються на тонкощах роботи Національних зборів, а Марлен Скьяппа, державний секретар з питань рівності чоловіків і жінок, через відсутність політичного досвіду опинилася в центрі скандалу. Скьяппа запідозрили в тому, що вона під псевдонімом стала автором книг еротичного змісту ("Наважтеся стати секс-друзями" і "Хороші дівчата не проковтують"). У кабінеті держсекретаря авторство цих видань спростували.

AFP

Кожний президент мав свій стиль менеджменту. Як пише видання з посиланням на колишнього держсекретаря Паскаля Буастара, Франсуа Олланд волів прямий контакт, і міністри могли звернутися до нього особисто з будь-якого питання. Відсутність "вертикалі влади" в його системі управління призвело до зниження авторитету президента, вважає газета. Жак Ширак намагався бути "суперпрезидентом" і любив особисто перевіряти членів уряду. Як стверджує газета, він міг докладно розпитувати міністра сільського господарства про продаж пшениці Китаю, а міністра закордонних справ — про родоводи послів.

Новини за темою

Вибраний Макроном стиль управління, яким не користувалися попередні президенти, — це "вкрай ефективна зброя для оновлення політики". Наскільки ефективно Макрон нею скористався, видання не судить, але зазначає, що позитивну оцінку діяльності президента дали сьогодні лише 36% французів — на 7% менше, ніж місяць тому.

Статтю подано у викладі RFI

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів