Бушуєв, Вишневський, Князєв. Хто ці люди, які можуть очолити Нацполіцію

Короткі біографії трьох кращих кандидатів на пост головного поліцейського країни

Бушуєв, Вишневський, Князєв. Хто ці люди, які можуть очолити Нацполіцію
Кандидати на пост глави Нацполиции 112.ua

Тетяна Святенко

Журналіст

Короткі біографії трьох кращих кандидатів на пост головного поліцейського країни

Кваліфікаційна комісія з відбору кандидатів на посаду глави Нацполіції визначила три, на їхню думку, кращі кандидатури. Претенденти пройшли тест з логіки і тригодинну співбесіду. Далі – слово за міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим. Саме він з цих трьох обере одного самого достойного і запропонує Кабміну призначити його керівником Нацполіції України.

Комісія вирішила, що Костянтин Бушуєв, Андрій Вишневський та Сергій Князєв можуть претендувати на посаду голови Нацполіції. А нам про цих людей відомо наступне:

Костянтин Бушуєв – заступник голови Нацполіції України, 40 років. В органах внутрішніх справ понад 20 років.

Бушуєв, Вишневський, Князєв. Хто ці люди, які можуть очолити Нацполіцію
Кандидати на пост глави Нацполиции 112.ua

Тетяна Святенко

Журналіст

Короткі біографії трьох кращих кандидатів на пост головного поліцейського країни

Бушуєв більше 20 років життя присвятив органам внутрішніх справ. За цей час він встиг попрацювати в управлінні транспортної міліції, Головному штабі МВС України, зараз займає посаду заступника голови Нацполіції з кадрових питань.

Уродженець Івано-Франківської обл., 40-річний Костянтин Бушуєв працює в МВС з 1995 р., після закінчення школи. У 2000 закінчив Харківський інститут пожежної безпеки МВС України. Пізніше закінчив Національну академію внутрішніх справ України за спеціальністю "Правознавство". Під час проходження служби в органах внутрішніх справ України обіймав різні посади, в тому числі, в Головному штабі МВС України, де був заступником начальника інспекторського управління, та в управлінні транспортної міліції України.

У 2015 році брав участь у проведенні АТО на сході України у складі зведених сил МВС України.

У грудні 2015 року полковник Костянтин Бушуєв призначений заступником голови Національної поліції України – керівником апарату. На цій посаді він активно просуває ідею створення транспортної поліції, а також виступає за розширення штату поліції.

Бушуєв задекларував у 2015 р. 182 960,74 грн доходу, будинок 201 кв. м та земельну ділянку 0912 га. Їздить Костянтин на Kia Sorento 2013 р. в.

Секретар комісії Євген Захаров так охарактеризував Бушуєва після співбесіди: "Він виявив розуміння завдань поліції і говорив про вирішення проблем поліції, а не просто про їх наявність. Але в нього немає досвіду роботи в слідчих органах і поки недостатньо виявлені лідерські якості".

У той же час, джерела 112.ua в МВС називають Бушуєва людиною Авакова: "Він не перший рік працює в системі МВС, знайомий з усіма нюансами".

Андрій Вишневський - директор координаційного центру з надання правової допомоги Мін'юсту. 40 років, в органах внутрішніх справ не служив.

Заступник Голови Нацполіції України Костянтин Бушуєв mvs.gov.ua

Біолог за освітою, а на сьогоднішній день директор координаційного центру з надання правової допомоги Мін'юсту, 40-річний Андрій Вишневський також претендує на посаду глави Нацполіції.

Вишневський має дві вищі освіти, в Харкові отримав спеціальність біолога, у 2005 р. закінчив Київський університет права при інституті держави і права ім. Корецького. Починав кар'єру як редактор в Харківській облтелерадіокомпанії, потім працював у обладміністрації Харкова. У 2002-2004 - радник держсекретаря Кабміну, до 2008 р. - заступник начальника Головного управління державної служби України з правової роботи, міжнародного співробітництва та модернізації державної служби, в липні 2012 р. очолив Координаційний центр з надання правової допомоги Міністерства юстиції України, яким керує донині.

"На моє тверде переконання, побудувати нову поліцію (не тільки патрульну поліцію, а національну поліцію в цілому) може тільки людина без досвіду роботи в органах внутрішніх справ України", - написав на своїй сторінці в Facebook Вишневський.

"З недавніх пір я боюся за життя своїх близьких. В Україні ми більше не відчуваємо себе в безпеці. Немає віри, що держава протидіє злочинності: її рівень постійно зростає ... При цьому переконаний, що відсутність досвіду роботи в органах внутрішніх справ не тільки не є моїм недоліком, а є моєю головною перевагою. Серед короткострокових пріоритетів на посаді глави поліції бачу такі: створення Центру реформування поліції як державної установи Національної поліції України, проведення аудиту ефективності діяльності окремих ключових підрозділів поліції силами незалежних експертних груп, розробка на основі результатів аудиту ефективності та кращого зарубіжного досвіду, забезпечення прийняття та фінансування, починаючи з 2019 року, державної цільової програми реформування поліції на 2019 - 2023 роки", - розповів своє бачення розвитку Нацполіції Вишневський в мотиваційному листі.

Захаров зазначив, що Вишневський ніколи не працював в поліції, але "його досвід щодо створення координаційного центру з надання правової допомоги дуже корисний. Він уже проявив себе як лідер, як керівник. Але досвіду роботи в поліції немає, але з усіх громадянських він найкращий".

Сергій Князєв – глава Департаменту карного розшуку Нацполіції України, 45 років. В органах внутрішніх справ понад 20 років.

Андрій Вишневський, кандидат на пост глави Нацполиции Фото з відкритих джерел

Зайняти посаду глави Нацполіції України може також представник "старої школи" Сергій Князєв. Він служить в органах внутрішніх справ понад 20 років, з 1992 року. Князєв очолював ряд обласних управлінь МВС та поліції у найскладніші часи. Наприклад, в 2014 р. був призначений в Донецьку область, в 2015 р. керував правоохоронцями в Закарпатті, в 2016 р. – у Рівненській області. На сьогоднішній день Князєв очолює Департамент карного розшуку Нацполіції України.

Сергій Князєв генерал поліції третього рангу, народився в 1971 р., йому 45 років. 24 роки Князєв пропрацював у карному розшуку. Почав свою кар'єру в органах внутрішніх справ Князєв в 1992 р. з посади міліціонера відділу охорони в Білій Церкві. У 1995 р. перейшов на службу в кримінальний блок і до 2008 р. пройшов кар'єрний шлях від оперуповноваженого до начальника кримінальної міліції Білоцерківського міського відділу міліції. З 2008 р. Князєв керував міліцією Київської області. Восени 2014 р., тобто з початком збройного протистояння на Донбасі, Князєв був призначений наказом Авакова на посаду т. в. о. заступника начальника Головного управління МВС України в Донецькій області – начальника кримінальної міліції. Цю посаду Князєв займав до літа 2015 р. Тоді ж був нагороджений "За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі" орденом Данила Галицького. У липні 2015 р. був призначений главою ГУ МВС у Закарпатській обл. Ця область дісталася Князєву після збройного конфлікту в Мукачевому 11 липня 2015 р., коли "застосувавши гранатомети, бандити знищили два міліцейських авто, поранили чотири цивільні особи і трьох співробітників міліції". 4 квітня 2016 р. Князєв, якому, на думку МВС, вдалося навести порядок на Закарпатті, був призначений боротися з "бурштиновою мафією" в Рівненській обл. На посаду голови Нацполіції в Рівному Князєва також привів скандал в цій області – його попередника запідозрили в "кришуванні" нелегальних видобувачів бурштину. Але в Рівному Князєв не затримався і вже в листопаді був призначений головою Департаменту карного розшуку Нацполіції України.

Втім, незалежно від того, чи залишиться Князєв керувати карним розшуком країни чи очолить всю поліцію, роботи у нього буде достатньо. В одному з інтерв'ю Князєв заявив, що "кількість злочинів, які були зареєстровані в минулому році, зросла. І, 2017 р. легшим не буде". При цьому, за його словами, зменшилась кількість вбивств: "У 2016 році скоєно 1655 вбивств, це на 250 менше вбивств, ніж у 2015-му. З них розкрито – 1428. Але збільшилася кількість вбивств, вчинених з використанням вогнепальної зброї і вибухівки. Так, було скоєно 286 вбивств з використанням вогнепальної зброї (на 30 вбивств більше, ніж у 2015 році) і 41 вбивство, в якому скористалися вибухівкою (в 2015 їх було 31)". "Всього в 2016 році розкрито 154,7 тис. злочинів. Це менше, ніж у попередньому. На жаль, до осені рівень розкриття злочинів був вкрай низьким. Потім ситуація почала вирівнюватися. Закінчилася переатестація, багато областей "встають з колін", почався процес відновлення втраченого", - додав Князєв.

Князєв, згідно декларації, володіє квартирою 74,9 кв. м в Броварах, двома земельними ділянками в Київській і Житомирській областях по 1000 кв. м кожна. Їздить на Honda Accord 2008 р. в. і живе на зарплату, яка за 2015 р. склала 67184 грн.

Князєв, за словами Захарова, комісію вразив: "Він перевершив наші очікування. Дуже сильна людина, лідер. Скрізь, де він працював, є результат. Він ніколи не дозволить собі порушити закон і не дасть іншим. Він націлений на результат і готовий до реформ".

Будемо сподіватися, що вже найближчим часом Аваков визначиться з найкращою кандидатурою і Нацполіція України отримає нового керівника. Термін у міністра МВС до 15 лютого, але комісія висловила думку, що вже до середи, 8 лютого, найкращий кандидат буде представлений Аваковим Кабінету міністрів.

Новини за темою

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів