banner banner banner banner

Білінгвальна освіта в Україні: Які двері відчиняє Британська міжнародна школа?

Кожен батько хоче, щоб його дитині вдалося самореалізуватися, щоб вона змогла досягти успіху, побудувала бізнес, відкрила свою справу або ж поїхала подорожувати з радістю. Сполучною для всіх цих цілей є якісна освіта, що виходить за межі однієї країни. Адже саме за допомогою такої освіти перед випускником відчиняються будь-які двері не тільки на батьківщині, а й далеко за її межами — йдеться про білінгвальне навчання. 112.ua розповість про переваги такого навчання і де його можна отримати в Україні?

Білінгвальна освіта в Україні: Які двері відчиняє Британська міжнародна школа?
112.ua

Ірина Шостак

Журналістка

Кожен батько хоче, щоб його дитині вдалося самореалізуватися, щоб вона змогла досягти успіху, побудувала бізнес, відкрила свою справу або ж поїхала подорожувати з радістю. Сполучною для всіх цих цілей є якісна освіта, що виходить за межі однієї країни. Адже саме за допомогою такої освіти перед випускником відчиняються будь-які двері не тільки на батьківщині, а й далеко за її межами — йдеться про білінгвальне навчання. 112.ua розповість про переваги такого навчання і де його можна отримати в Україні?

Білінгвальне навчання - тренд останніх років, суть якого полягає в двомовній подачі шкільних дисциплін, що не обмежується заняттями граматикою, прослуховуванням пісень або переглядом мультфільмів іноземною мовою. Під час такого навчання саме іноземна мова стає інструментом пізнання, а не його метою. Таку освіту в Україні можна здобути в Британській міжнародній школі - першій міжнародній школі, яку було відкрито на території України ще в 1997 році.

"Головна перевага нашої школи полягає не тільки в тому, що діти вільно спілкуються українською та англійською мовами, освоюючи українську та міжнародну програми (по закінченні отримують 2 дипломи: атестат про середню освіту й міжнародний диплом IB), але також діти набувають певного досвіду, озброєні знаннями, навичками та вміннями спілкуватися в міжнародному середовищі. Наші випускники мають великі можливості успішно здобувати освіту за кордоном", — говорить голова Спостережної ради Британської міжнародної школи Ольга Заставна.

112.ua

Британська міжнародна школа входить до Ради британських міжнародних шкіл COBIS (об'єднує 265 шкіл у 75 країнах світу) та є єдиною в Україні школою, що акредитована Кембриджською міжнародною екзаменаційною комісією: діти складають такі самі іспити, як і їхні ровесники по всіх школах у світі, що мають таку саму акредитацію (іспити Cambridge Checkpoint, Cambridge IGCSE та IB Diploma Program). Таким чином, випускники школи при вступі до вибраних вишів надають документи такого самого зразка, будучи абсолютно конкурентоспроможними.

112.ua

"Ми пропонуємо унікальну освіту. Закінчення такої школи дає дітям можливість вступити до університетів у всьому світі. Зокрема, в Канаду, Америку та Австралію. Сім'ї вибирають британську міжнародну освіту через те, що це дуже високоякісна програма", — говорить принципал Британської міжнародної школи в Києві Девід Коул.

112.ua

Також варто зазначити, що крім отримання знань щодо дисциплін (міжнародна, українська або ж білінгвальна освіта - дитина вибирає одразу дві програми) діти культурно розвиваються в міжнародному середовищі. У школі викладають фахівці з Великої Британії, Америки, Нової Зеландії, Австралії. Навчаються діти з понад 30 країн світу: кожен приносить у школу свою культуру, завдяки чому діти виростають у розумінні своєї причетності до всього, що відбувається у світі, повазі до інших культур, релігій. У процесі навчання також враховують особливості всіх іноземних дітей. Наприклад, є категорія дітей, яким потрібно обов'язкове особливе харчування (їдять тільки халяльне м'ясо). Є діти, які потребують постійних молитов протягом дня (мусульмани): їм надають окремі приміщення для відправлення молитов.

112.ua

"Діти не тільки освоюють предмети англійською мовою, щоб гармонійно вливатися в міжнародні колективи студентів за кордоном, а й отримують можливість вирости в мультикультурному середовищі", - пояснює директор Британської міжнародної школи в Києві Олена Товкун.

Варто зазначити, що в школі також розроблено спеціальну програму для дітей, які приєдналися до навчання пізніше 3 років. Дітям потрібна мовна допомога в інтенсивному порядку, для того щоб швидше підготувати їх до такого рівня володіння англійською мовою, який дасть їм змогу гармонійно сприймати навчальний матеріал разом зі своїми однокласниками, які навчаються довше.

112.ua

Усе це стає можливим завдяки викладачам школи, які є не просто native speakers (носіями мови), а й дипломованими фахівцями з майстерними програмами. Примітно, що вчителі так само, як і діти, перебувають у процесі постійного навчання, удосконалення своїх знань. Для них організовують стажування за кордоном, запрошують зарубіжних тренерів, проводять семінари, конференції, на яких більш детально вивчаються питання з приводу безпеки дітей, навчальних програм, IT-можливостей для освоєння різних програм (учителі повинні йти в ногу з часом, оперативно освоюючи нові можливості технологій) тощо. Ба більше, учителі школи щороку проходять перепідготовку, курси підвищення кваліфікації, для того щоб відповідати стандартам і вимогам викладання в школах такого типу.

112.ua

Говорячи про підготовку педагогів у контексті безпеки, варто зазначити, що, оскільки в усьому світі школа починається саме із забезпечення безпеки дітей, у Британській міжнародній школі серйозно стежать як за фізичною (охорона кампусів - шкіл), так і психологічною безпекою учнів (є окремі педагоги і психологи, які стежать за душевним станом дітей, надають допомогу у зв'язку з труднощами в колективі або ж у питаннях дорослішання).

112.ua

Не можна обійти увагою і тему пандемії коронавірусної інфекції, яка висунула свої вимоги до проведення навчального процесу. Наприклад, за словами Олени Товкун, школу проінспектували на готовність до відкриття нового навчального року в умовах карантину, виконавши все, що регламентовано нормами, а саме: встановлено спеціальні екрани, нанесено розмітку, дезінфікують приміщення, у кожному класі поставили кулер (раніше кулери були на поверсі).

112.ua

"У серпні кожен кампус нашої школи (2 кампуси в місті Києві та кампус у місті Дніпрі) пройшов інспекцію Держпродспоживслужби, ми отримали акти на кожну будівлю про те, що ми відповідаємо абсолютно всім вимогам регламенту щодо забезпечення карантинних заходів".

Ба більше, у школі надається можливість гібридного навчання - якщо дитина хворіє або ж батьки за власним бажанням вирішили, що такий формат навчання буде більш безпечним для дитини, батьки пишуть заяву, після якої учня реєструють на гібридне навчання, що відрізняється від очного лише тим, що дитина вдома. За відвідуваністю строго стежать, діти повинні бути у формі під час уроку, не спізнюватися на нього.

112.ua

Подібний формат школа використувала і в період суворого карантину, коли все навчання тривало дистанційно. Єдина відмінність від більшості інших шкіл - розклад був такий самий, як і на очній формі навчання (з 9-ї до 16-ї). Проводили навіть уроки фізичної культури і танці, де діти повторювали за викладачами руху.

112.ua

Можна довго говорити про переваги тієї чи іншої школи, але лаконічно та красномовно про це розкажуть успіхи її випускників. Наприклад, випускники Британської міжнародної школи можуть похвалитися дійсно широким вибором вишів по всьому світу: Західна Європа, Велика Британія або США. Учні школи, маючи у своєму розпорядженні різний спектр вибору закладів вищої освіти, неодноразово ставали частиною Russell Group (елітна група взаємодії 24 найпрестижніших вишів Великої Британії).

"Я вчуся тут уже 5 років. До цього 6 років навчався в Іспанії. Після переїзду вибір припав саме на цю школу, оскільки вона була кращою серед англійських шкіл. Як на мене, вона дає безліч можливостей у майбутньому: престижний ВНЗ і хороша робота. Наприклад, особисто я буду вступати до одного з університетів у Майамі", - говорить учень 12 Grade (учень 11-го класу відповідно до українських класів) Микита.

112.ua

З його словами погоджується ще один майбутній випускник школи Артем, для якого протягом 12 років навчання англійська мова стала рідною: "Я вчуся тут з 4 років, тож за цей час англійська мова стала мені як рідна. Коли я закінчу школу, я здобуду 2 освіти: українську, з якою зможу вступити до будь-якого вишу країни, і британську міжнародну — у будь-яку точку світу. Я хочу вступати як в Україні, так і за її межами. Сподіваюся незабаром відкрити свою справу".

Стати успішним, відкривати все нові й нові горизонти, підкорювати вершини та насолоджуватися своєю роботою — усе це можливо, головне почати з якісного фундаменту, який дасть змогу в будь-якому середовищі почуватися як риба у воді. В Україні найкраще це робити в таких закладах освіти, що йдуть у ногу з часом, надаючи цікаві методи й програми навчання, такі як Британська міжнародна школа.

Ірина Шостак

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>