Аньон, Пхьончхане! Якими були зимові Олімпійські ігри — 2018

112.ua згадує яскраві події та моменти Олімпійських ігор

Аньон, Пхьончхане! З відкритих джерел

Сьогодні в південнокорейському Пхьончхані завершилися ХХІІІ зимові Олімпійські ігри.

Почавши 7 лютого перші змагання, спортсмени зі всього світу стали битися за звання кращих на планеті. Сім видів спорту, дванадцять дисциплін, понад дві з половиною тисячі учасників і практично півтора мільйона вболівальників на трибунах. І ще мільйони фанів біля телевізорів, екранів ноутбуків і у фан-зонах по всьому світу. Головна зимова спортивна подія чотрирьох років дійшла кінця, і час підбити підсумки Олімпійських ігор у Пхьончхані.

У загальному заліку боротьба була насиченою та цікавою. На початку ігор лідерство захопила Німеччина, але 18 лютого збірна Норвегії вийшла на перше місце, після чого його вже не віддала. Третє місце посіла збірна Канади.

Найхолодніші ігри

Як і передбачали синоптики, Олімпійські ігри стали одними з найхолодніших в історії. Погода сильно впливала на гонки. Через негоду навіть довелося евакуювати глядачів, а деякі змагання - переносити. А коли вітер не досягав ураганного рівня, він все одно сильно змінював результати спортсменів.

"Найжахливіше – це вітер. Ходиш Олімпійським селищем – це просто кошмар, смішно, тому що ми, канадці, часто говоримо, що звикли до морозу. Але таких морозів ми ще не зустрічали", - розповідав ВВС канадський скелетоніст Кевін Бойєр.

Непогода на Олимпиаде З відкритих джерел

Кращі моменти Олімпіади

Під час довільної програми у фігурному катанні американець Нетан Чен зміг виконати чисто шість четверних стрибків в одній програмі. Таке вперше в історії спорту. Але американець не зміг підкріпити свій рекордний виступ у короткій програмі, через що не зміг претендувати на медаль.

Голландець Свен Крамер став переможцем у заїзді на дистанції 5000 м у чоловіків у ковзанярському спорті, ставши першим, хто зміг тричі виграти на цій дистанції. Але найцікавіше сталося в боротьбі за друге місце. Канадець Тед-Ян Блумен і норвежець Сверре Лунде Педерсен прийшли до фінішу практично одночасно, показавши результат 6.11,61 хв. Для визначення переможця використовували фотофініш, на кадрах якого судді побачили, що канадець випередив опонента на 0,002 сек.

Тед-Ян Блумен (Канада) и Сверре Лунде Педерсен (Норвегия) З відкритих джерел

Збірна Норвегії на цих Олімпійських іграх практично у всіх видах спорту була претендентом на медалі. Норвежці взяли південнокорейські Гри нахрапом, вигравши 39 медалей. А "жирну крапку" в демонстрації усієї сили норвезького зимового спорту став рекорд лижниці Маріт Бйорген, яка виграла марафон. Це золото стало для Маріт 14 нагородою Олімпійських ігор. Її співвітчизник біатлоніст Уле Ейнар Бьорндален, який драматично до Пхьончхана не поїхав, залишиться з 13 медалями (8-4-1).

Неймовірна історія сталася в Пхьончхані з чеської спортсменкою Естер Ледецкі. Спочатку вона здивувала всіх, з'явившись у стартовому списку на супергигантському слаломі на лижах. Справа в тому, що Естер - сноубордистка. А жоден спортсмен в історії Ігор до цього моменту ще не змагався і на лижах, і на сноуборді.

Ледецкі виходила на трасу після всіх головних претенденток на перемогу. І, показавши результат 1:21,11 хв, вона сенсаційно виграла золото.

"Я, правда, не зрозуміла, що сталося. Думала, що на табло якась помилка і що час зараз переключать на інших. Дивилася на свою маму, і ми обидві нічого не розуміли. Ймовірно, я тут була єдиною сноубордисткою. Всі інші дівчата не надто ризикували. На них тиснула відповідальність, я ж просто спробувала зробити все можливе", - прокоментувала свою перемогу Естер.

Через тиждень Ледецкі виграла золото в паралельному гігантському слаломі вже в змаганнях сноубордисток. Таким чином, чешка стала першою в історії, хто зміг виграти Олімпійське золото в різних видах спорту. За словами самої Ледецкі, подібний рівень в обох видах їй дає можливість підтримувати спеціальна система тренувань.

Эстер Ледецки З відкритих джерел

Крім боротьби за медалі, спортсмени зі всього світу змагалися і самі з собою, доводячи, що хто завгодно може стати олімпійцем, якщо сильно цього хотіти. 43-річний мексиканець Херман Мадрасо був останнім у лижних гонках, прийшовши до фінішу 116-м. Але такий результат не завадив ні йому, ні вболівальникам, ні іншим лижникам порадіти за Мадрасо, який тільки в 2017 році вперше став на лижі, а тепер щасливо махав прапором рідної країни на Олімпіаді.

Мадрасо випередили і його "колеги" - Піт Тауфатофуа з Тонга і чилієць Хонатан Фернандес, з якими він разом знайомився зі світом лиж та снігу. Ця трійка разом готувалася і кваліфікувалася на Олімпійські ігри, доводячи, що нічого неможливого немає. Є тільки брак мотивації.

Херман Мадрасо З відкритих джерел

Ну як же не згадати чудовий вихід Піта Тайфатофуа на Відкритті Олімпіади. Чекаємо тебе в Токіо, Піте!

Україна на Олімпіаді в Пхьончхані

Вперше Україна звернула на себе увагу на Олімпіаді завдяки яскравому заїзду Андрія Мандзія. Під час першого заїзду він випав з саней, але зумів знову сісти в них і фінішувати.

Зате як уся країна зраділа, коли Олександр Абраменко засяяв своєю посмішкою із золотою медаллю Ігор у фрістайлі. В історичну для України медаль сам спортсмен довго не вірив. "Це як казка, як сон", - говорив він після своєї перемоги. А в підсумку став прапороносцем нашої команди на церемонії закриття Олімпійських ігор.

Олександр Абраменко НОК Украины

Звичайно ж, сильне розчарування нас спіткало в біатлоні. Загалом українська збірна показала дуже непогану швидкість стрільби. Але ось на дистанції ми програвали практично всім суперникам. Подібні невдачі розжарили не найприємнішу атмосферу всередині команди. Згадуючи золото Сочі-2014, потенціал і силу нашої збірної, тренерському штабу і керівництву уболівальникам доведеться пояснити, чому Україна раптом перетворилася на настільки "беззубу" команду.

Такими були XXIII зимові Олімпійські ігри в Пхьончхані. 9 березня тут же розпочнуться зимові Паралімпійські ігри, за якими ми також будемо уважно стежити.