"Або я, або Путін": З'їзд Петра Порошенка. Як це було

"Або я, або Путін": З'їзд Петра Порошенка. Як це було
Facebook Петро Порошенко

Ярослав Конощук

Парламентський кореспондент

Всім давно було ясно, що Петро Порошенко, як би він не запевняв, що рішення ще не прийняте, обов'язково піде на перевибори. На одній із зустрічей з фракцією БПП в резиденції “Залісся” в минулому році він дав зрозуміти нардепам, що піде на другий термін. Втім, з офіційною заявою в команді Порошенка не поспішали. За словами джерел 112.ua у фракції "Блок Петра Порошенка", головною причиною був низький рейтинг чинного глави держави.

Новини за темою

Проте після створення Православної церкви України і отримання Томосу політтехнологи президента трохи підтягнули соціологічну картину. "Після Томосу ми майже наздогнали Тимошенко",- бравірував під час розмови з кореспондентом 112.ua співрозмовник в БПП. Можливо, в якихось внутрішніх соцопитуваннях так і є, однак ті дані, що потрапляють в ЗМІ від різних центрів, говорять, що команді глави держави ще працювати і працювати.

Тим не менш, на початку лютого закінчується прийом документів від кандидатів, всі головні суперники Порошенка вже провели з'їзди і висунули свої кандидатури, а значить, свій крок зробила і команда чинного президента.

Дату для з'їзду підібрали невипадково, адже задумка політтехнологів Порошенка полягає в тому, щоб показати Петра Олексійовича знаковим продовжувачем визвольної боротьби України. Тому ми постійно чуємо відсилання до історії, особливо до епізодів початку ХХ століття. Мовляв, тоді у нас не вийшло, але зараз "ми говоримо остаточне прощавай Росії". Як відомо, 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути студенти і добровольці УНР змогли затримати наступ армії більшовиків. 27 студентів-учасників битви були розстріляні. Штаб Порошенка вирішив пов'язати з'їзд у цю канву. Тому і форум назвали "Від Крут до Брюсселя".

Хоча спочатку розглядалася й низка інших дат. За словами джерел 112.ua у складі БПП, були плани провести захід по висуненню 22 січня в День соборності, проте дізнавшись, що в цей день офіційно про похід на вибори заявить Тимошенко, плани було вирішено підкоригувати. Також, за словами наших співрозмовників, форум могли провести на початку лютого, або 30 січня. Варто відзначити, що саме на початок лютого запланована інтронізація предстоятеля Православної церкви митрополита Єпіфанія. Але вирішили, що месидж "зупинимо російську агресію, як і 101 рік тому" відмінно лягає в канву виборчої кампанії.

Близько 11:00 до столичного Міжнародного виставкового центру почали стікатися групи людей в камуфляжі і під'їжджати групи автобусів. Ні, це були не навчання спецназу. Просто через три години президент України Петро Порошенко на форумі “Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом” повинен був заявити про висунення на другий термін.

Facebook Петро Порошенко

Безпосередньо на вході на захід під держаком з маленькими прапорами Євросоюзу та України традиційно звіряли списки учасників. Один з відповідальних людей доповідав по телефону: “Приїхали майже всі”. Майже, тому що одного важливого гостя таки не було. Мер Києва Віталій Кличко раптом опинився у лікарні у Відні з проблемами спини, прямо напередодні з'їзду. І це викликало розмови в соцмережах – а чи не схитрував Віталій Володимирович, щоб не світитися на заході? Джерела 112.ua у складі фракції БПП відзначають, що відсутність Кличка на форумі може бути реакцією на відмову партії висунути в якості технічного кандидата в президенти народного депутата Оксану Продан, яка представляє групу "Удар". “Кличко хотів, щоб в якості технічного кандидата висунули Оксану (Продан, - 112.ua). Провели соціологію і виявилося, що вона не зможе відібрати голоси у Тимошенко, і тому від цієї ідеї відмовилися”, - відзначають наші співрозмовники.

Facebook Петра Порошенко

Як би там не було, а сам форум виявився вельми і вельми представницьким. На нього, крім самого глави держави, завітали спікер парламенту Андрій Парубій, прем'єр-міністр Володимир Гройсман, предстоятель Православної церкви митрополит Єпіфаній, міністр оборони Степан Полторак, начальник генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко, голова правління “Укрзалізниці” Євген Кравцов, віце-прем'єр Геннадій Зубко, лідер фракції "Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов, ряд міністрів з квоти президента, відомі депутати, громадські діячі, волонтери і навіть письменник Лесь Подерев'янський. Забігаючи наперед скажемо, що його короткий виступ про маленького пухнастого звірятка (песець, якщо хто не зрозумів) запам'ятався народу найбільше. А ось співачка Alyona Alyona (Олена Савраненко), яка також була на форумі, пізніше заявила, що не підтримує Петра Порошенка у виборчій кампанії і думала, що йде на конференцію, де будуть педагоги та благодійники.

Лесь Подерв'янський прийшов підтримати Порошенка Скріншот відео

Сам же форум відкрив виступ фронтмена групи “Плач Єремії” Тараса Чубая. Після чого перед учасниками форуму виступив президент Петро Порошенко. У своєму виступі глава держави, серед іншого, пообіцяв, що в разі свого переобрання, наша країна подасть заявку на вступ у Європейський Союз у 2024 році. Також глава держави обіцяв прискорення економічного зростання, а пріоритетами у розвитку назвав аграрну галузь, IT-сектор, туризм.

Спічрайтери Порошенка намагалися донести до виборця меседж: зробив безвізовий режим, коли ніхто не вірив, приведу і в ЄС. Також у виступі Порошенка між рядків звучав меседж “правильного вибору”: або я, або Путін. Перефразовуючи - вибираючи Тимошенко, ви вибираєте Путіна. Наші джерела в штабі глави держави раніше відзначали, що маркер прокремлівського політика на Тимошенко обов'язково буде акцентовано під час кампанії. Звичайно ж, Порошенко згадав і про отримання Томосу. Враховуючи, що він поїхав з цією темою в регіони, було б дивно, якби на з'їзді це не прозвучало. Загалом, Порошенко озвучив всі свої сильні сторони (міжнародку, церкву, безвіз, армію), тактовно змовчавши про слабкі (соціалка, економічні проблеми, тощо). Під завісу власного виступу глава держави офіційно заявив про своє висунення на другий термін.  

Після виступу глави держави на підтримку переобрання Порошенка виступив спікер парламенту, один з лідерів партії “Народний фронт” Андрій Парубій. Він продовжив наповнення тріади Порошенка: армія, мова, віра, приправивши це витягами з історії.

“Коли банди Муравйова підійшли до Києва, а українські регулярні війська були відтягнуті з фронту на ліквідацію більшовицького заколоту в Києві, і захищати країну піднялося українське юнацтво. І гідно, з честю, героїчно вони виконали свій військовий обов'язок. Як і сьогодні свій обов'язок виконують наші воїни на сході, захищаючи Україну і Європу від імперських загроз Кремля”, - пафосно зазначив керівник парламенту.

Прем'єр Володимир Гройсман у своєму виступі продовжив євроатлантичну казку чинного глави держави. Він зазначив, що “місце України в ЄС та НАТО як сильної, економічно потужної держави”. Також прем'єр зазначив, що сила в єдності, а тому він з радістю підтримав амбіції Порошенка.

Однак, за словами джерел 112.ua у складі фракцій коаліції і опозиції, раніше прем'єр провів три раунди переговорів з Юлією Тимошенко та її оточенням про співпрацю, проте вони закінчилися нічим. Серед причин провалу переговорів співрозмовники називають відмову надати гарантії прем'єрства нинішньому керівнику уряду.

На з'їзді виступили мери Дніпра та Полтави, які вихваляли президента за децентралізацію. Солодкі промови Бориса Філатова і Олександра Мамая доповнив… Віталій Кличко, який записав відеозвернення з Відня.

Крім чиновників на підтримку Порошенка виступили представники ряду технологічних компаній і діячі науки і мистецтв.

Джерела 112.ua у складі фракції БПП запевняють, що за виступи на підтримку висунення чинного глави держави ніхто нікому нічого не обіцяв.

“Якби був договірняк, то був би зовсім інший список. Їм запропонували, вони погодилися. Що можна було б пообіцяти, приміром, Подерев'янському? Тих, хто погодився виступити, було більше, проте вирішили не розтягувати формат, і так тривало більше трьох годин”, - додає наш співрозмовник.

Facebook Петра Порошенко

Новини за темою

Також на форумі сталася євроатлантична відповідь Юлії Тимошенко від команди Петра Порошенка. Перед учасниками виступив екс-генсек НАТО Андрес Фог Расмуссен. І не з екрану монітора, а живий-живісінький. Нагадаємо, що під час з'їзду "Батьківщини" було показано звернення Расмуссена до учасників заходу, яке частина оглядачів розцінила як агітацію за Тимошенко. Втім, сам екс-генсек Північноатлантичного альянсу спростував це. У своєму виступі він назвав чинного главу України своїм другом, однак додав, що його слова не слід сприймати в якості агітації за когось із кандидатів.

Завершив захід сам “винуватець”. У своєму виступі Порошенко серед іншого подякував журналістам, які, за його словами, "стимулюють його працювати".

Тепер Порошенко відвезе документи в ЦВК, а потім почнеться нещадна рубка за кожен голос виборця. Цього року для багатьох кандидатів він може бути вирішальним в їх бажанні потрапити в другий тур.

Ярослав Конощук

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>