banner banner banner

7 розповсюджених міфів про смартфони і планшети

Навіть найпопулярніша техніка – це джерело міфів і помилок для людей, які не належать до світу технологій та не розбираються в його перипетії. Обростає міфами навіть сам процес купівлі смартфонів і планшетів – як найпопулярніших пристроїв у нашій країні. Чому з того, що говорять у рекламі, можна вірити? Коли консультант у магазині прагне допомогти покупцеві, а коли – заробити бонус, запропонувавши людині те, що не відповідає її потребам? І що криється за цифрами з таблиці технічних характеристик?

7 розповсюджених міфів про смартфони і планшети
Фото з відкритих джерел

Ангеліна Авдєєва

Журналіст

Навіть найпопулярніша техніка – це джерело міфів і помилок для людей, які не належать до світу технологій та не розбираються в його перипетії. Обростає міфами навіть сам процес купівлі смартфонів і планшетів – як найпопулярніших пристроїв у нашій країні. Чому з того, що говорять у рекламі, можна вірити? Коли консультант у магазині прагне допомогти покупцеві, а коли – заробити бонус, запропонувавши людині те, що не відповідає її потребам? І що криється за цифрами з таблиці технічних характеристик?

Міф 1. Чим більше мегапікселів у камери смартфона, тим краще вона знімає.

А насправді:

Так було до якогось моменту, поки камери в смартфонах не досягли "середнього за лікарнею" показника 8 мегапікселів. Зараз все залежить від трьох параметрів: достатньої потужності смартфона для обробки знімків, модуля камери з його характеристиками (розмір матриці, діафрагма, модуль зворотного засвічення) і алгоритмів обробки. Ті в свою чергу залежать від того, наскільки "пряморукі" програмісти працювали над програмним забезпеченням і наскільки потужна апаратна платформа (процесор, ОЗП і ось це все). Тобто смартфон з кращою камерою не може коштувати дешево, тому що йому потрібна потужність, велика команда розробників і великий досвід компанії в сегменті. Скільки б мегапікселів не було у камери чергового безіменного творіння з фабрики дядечка Ляо, вона буде знімати в рази гірше, ніж камера мобільного пристрою відомого бренду.

Фото з відкритих джерел

Де шукати правду:

Огляди в інтернеті на допомогу. Вам потрібно вибирати те, що краще всього знімає на автоматичних настройках, тому що в цьому режимі користувач смартфона знімає велику частину часу. А гарні фільтри для більшого драматизму допоможе підібрати Instagram. Тому читаючи огляди, звертайте увагу не на те, як можна добре налаштувати камеру вручну, а на те, що вона вміє робити автоматично за допомогою рідного програмного забезпечення.

На що дивитися:

Є кілька широко відомих брендів виробників смартфонів (і планшетів, зазвичай вони випускають і те, і те). Популярність чарівним чином збігається з досвідом на ринку і якістю камер. Це Samsung (старші лінійки S Note і A), Apple, LG, Motorola (зараз – це Lenovo Moto). Непогані напрацювання у Microsoft, хоча сама платформа не дуже популярна. Несподівано гарні в фотографічних здібностях топові смартфони Huawei та останній флагман HTC. Більшості інших виробників, на жаль, ще треба працювати і працювати над алгоритмами. І в більшості випадків, незалежно від зазначеного в таблиці розширення камери, результат буде однаково посереднім.

Новини за темою

Міф 2. Чим більше ємність акумулятора, тим довше буде працювати смартфон.

А насправді:

Має значення сукупність факторів: ємність акумулятора, діагональ (чим менше екран – тим менше їсть акумулятор) і розширення екрану (тут навпаки, чим воно вище, тим більше навантаження на процесор і акумулятор – як наслідок), потужність процесора та технічний процес (чим менше нанометрів, тим більш енергоефективний процесор), оптимізація операційної системи виробником. Є закономірність, ніж більше ви платите за бренд, тим краще в смартфоні буде "допиляно" програмне забезпечення. Але є окремі китайські виробники (широко відомі у вузьких колах), які теж багато і результативно працюють над програмним забезпеченням. Також важливо, наскільки багато у вас стоїть додатків, які постійно оновлюються та шлють повідомлення.

Фото з відкритих джерел

Де шукати правду:

По-перше, в тих же оглядах. По-друге, знаючи ті речі, про які написано вище, ви вже самі зможете передбачити поведінку акумулятора пристрою. Так, і тут теж діє той принцип, що брендові смартфони, завдяки оптимізації програмного забезпечення, будуть працювати довше.

На що дивитися:

Тут немає двох-трьох параметрів, що визначають, наскільки високим буде результат. Точно треба дивитися і на ємність акумулятора, і на діагональ, і на версію ОС, якщо мова йде про Android (Android 5.0 і вище є більше можливостей для налаштування енергозбереження, і сама ОС більш енергоефективна), роздільна здатність дисплея (смартфон з 1920х1080 пікселів і вище буде тримати заряд гірше), на бренд (краща на даний момент оптимізація програмного забезпечення для довгої роботи смартфонів у Sony, але інші відомі бренди теж непогано справляються). Ще дуже важливо після купівлі пристрою зайти в налаштування енергозбереження і відключити повідомлення, роботу у фоновому режимі для зайвих додатків. Це допоможе по краплині, але поліпшити час роботи пристрою.

Новини за темою

Є ще один секрет. Якщо ви купуєте китайський смартфон маловідомого виробника, сірий (тобто неофіційно ввезений в Україну), пам'ятайте, що за китайським законодавством виробник може встановлювати на акумуляторі маркування, що відповідає його максимальній ємності. Вона буде відрізнятися від того, що є на виході. Плюс у пристрої може бути використовувати відновлений або неякісний акумулятор. Тобто навіть смартфон з батареєю ємністю 5000 мА-ч може працювати трохи довше або взагалі стільки ж, скільки рішення від перевіреного виробника з акумулятором 3000-35000 мА-год при однакових умовах.

Міф 3. Чим більше ядер у процесорі, тим потужніший смартфон (планшет).

А насправді:

Так було раніше. Сьогодні все змішалося в одну купу, і нам у ній розбиратися не треба, тільки голова піде обертом. Якщо не граєш у ресурсомісткі ігри на смартфоні, у більшості випадків кількість ядер буде байдуже, бо навіть пристрій за 200-300 доларів буде покірно виконувати все, що від нього вимагається.

Топові процесори в найдорожчих смартфонах сьогодні не використовують і половини свого ресурсу. І навіть пристрій у середній ціновій категорії буде працювати швидко і без проблем. Більше треба тільки тим, хто ганяється за цифрами і тим, хто грає в дуже ресурсомісткі мобільні ігри. Якщо ви з таких, то вже самі знаєте, що потрібно купувати.

Дуже важливо, щоб обсяг оперативної пам'яті в новому пристрої був не менше 1 ГБ, а бажано – не менше 2 ГБ. Всі сучасні версії операційних систем дуже ненажерливі (хоча їхні розробники весь час твердять про оптимізацію, тому що дуже розумні і багато вміють. Це буде своєрідною гарантією достатньої продуктивності в довгостроковій перспективі.

Фото з відкритих джерел

Де шукати правду:

Порівнювати ті ж огляди. Тільки не треба ставитися до цих показників занадто серйозно, більшість захоплених технікою людей дуже далекі від реальності, щоб розуміти потреби масового користувача. І більшість оглядів в інтернеті написано ось такими відірваними від реальності людьми.

Друге місце – це магазин електроніки. Навіть якщо ви плануєте здійснювати покупку в інтернеті, ніхто вам не забороняє зайти в офлайнову точку продажу, описати свої потреби продавцю і послухати його поради. Якщо він тямущий фахівець, він обов'язково зорієнтує вас, на що ви можете розраховувати в рамках свого бюджету.

На що звернути увагу:

У першу чергу, на те, наскільки сучасний процесор (старше двох років – не варіант взагалі, шукайте 64-розрядний, якщо мова йде про Android або iOS) і на обсяг оперативної пам'яті. Чим більше – тим краще, але і дорожче.

Новини за темою

Міф 4. Точно такий же смартфон, тільки дешевше. І процесор той же, і ОЗУ, і екран з якоюсь "горилою". Відомі виробники деруть гроші ні за що.

А насправді:

На вартість будь-якої речі впливає кілька факторів. Це кількість і професійний рівень людей, які над нею працювали, ресурсомісткість виробництва, дорожнеча компонентів, розробка або оптимізація програмного забезпечення, доставка в точки продажів, мотивація продавців, бюджетів на рекламу, сервісне обслуговування після покупки і т. д. (і це тільки вершина айсберга). Все це коштує грошей, які у підсумку виливаються у вартість продукту. Є ще якийсь відсоток, який виробник накручує за свій бренд (якщо є за що накручувати) і репутацію. Як гарантія, що, мовляв, дурниці не робимо.

Якщо ви платите за щось з порівнянними характеристиками лише трохи менше (кілька відсотків), ніж просять конкуренти, то швидше за все, ви економите на вартості бренду. Якщо різниця відрізняється на десятки відсотків, будьте впевнені, виробник або продавець заощадив на чомусь більш важливому. Найнеприємнішим може бути економія на сервісному обслуговуванні і використовуваних компонентах. Цілком може бути, що дешевий аналог працює в півтора рази менше, або у нього немає якихось важливих елементів усередині, які відповідають за, скажімо, спокійне перенесення стрибків напруги в мережі під час зарядки, або у нього встановлено слабкий Wi-Fi-модуль, або пам'ять бракована. Все залежить від того, наскільки дешевша річ.

Фото з відкритих джерел

Де шукати правду:

Тут досить звернутися до своєї логіки і вивчити ціни на ринку на аналогічні пропозиції. Чудес не буває, і заощадити багато не вийде.

На що звернути увагу:

Коли ви платите менше, в більшості випадків, ви одержуєте менше. Одна справа економити на бренді і матеріалах корпусу (наприклад, у різних відомих виробників є різні лінійки з однаковим або практично однаковим "залізом", але з пластиковим або металевим корпусом. На корпусі можна економити сміливо. Але відмовляючись, наприклад, від офіційної гарантії ("сірі" смартфони коштують на 20-30% дешевше) ви ризикуєте в разі гарантійної поломки витратити більше, ніж зекономили на купівлі. Купуючи найдешевший пристрій з вражаючими характеристиками - ризикуєте отримати не тільки нестабільну або більш повільну роботу, але і браковані компоненти, які перетворять процес взаємодії зі смартфоном або планшетом на пекло.

Міф 5. Продавець у магазині пропонує вам кращий смартфон за свої гроші.

А насправді:

З великою часткою ймовірності він буде сватати те, за що отримає кращий бонус. Або те, що залежалося на складі і ризикує померти від старості. І переконає вас, що це саме те, чого ви хотіли спочатку. Нічого особистого, просто бізнес: мотивація продавців, хороші бонуси магазину чи мережі, інші приємні умови.

Фото з відкритих джерел

Де шукати правду:

На місці зорієнтуватися досить складно, особливо, якщо з технікою на "ви". Якщо у вас маленький бюджет покупки, краще не поспішати. Або по можливості взяти з собою в магазин людини, що розбирається. Купуючи річ у інтернеті, ви можете вдумливо переглянути всі огляди та порівняння. Є ресурси, які час від часу пропонують матеріали, де вже підібрані кращі пристрої за свої гроші в рамках якихось критеріїв. Наприклад, краще за певну суму, кращі варіанти з довгограючою батареєю і т. д. У нас зараз є багато інструментів для вибору, але для цього треба витратити час і зрозуміти, чого хочете саме ви.

На що звернути увагу:

При покупці в офлайновому магазині, зверніть увагу на його розташування. Магазин у центрі міста або в районі з великою кількістю бізнес-центрів швидше за все буде пропонувати більш дорогі пристрої, розраховані на платоспроможну публіку. Якщо у вас маленький бюджет, це не зовсім ваш варіант. Магазин тієї же мережі в спальному районі буде рясніти більш практичними пропозиціями. Якщо є час, зайдіть у кілька магазинів (різних мереж), подивіться, що будуть пропонувати продавці там.

Новини за темою

Міф 6. Плівка або додаткове захисне скло, наклеєне на екран смартфона, врятує його від пошкоджень.

А насправді:

Не врятує. Але доходи магазину збільшить казковим чином. Сучасні екрани досить міцні самі по собі, і якщо ви зможете сильно подряпати ваш, значить, плівку на екрані б теж змогли б. Від тріщин при падінні плівка не захищає в принципі. А ось від дрібних подряпин, так, це факт. Тому клеїти плівку чи ні – залежить від того, наскільки критично важливо для вас зберігати ідеальний стан екрану пристрою роками.

Додаткове скло, навпаки, може стати причиною ушкоджень у тих випадках, коли їх можна було б уникнути. При виробництві екранів смартфонів виробник розраховує, що при падінні пристрою навантаження буде розподілятися одним чином, а додатковий шар незрозумілого матеріалу змінить цю розстановку сил. Якщо ви переживаєте, що упустите і розіб'єте пристрій, краще купіть спеціальний захисний чохол. Він хоч і буде коштувати дорожче, зате ефект буде більшим.

Фото з відкритих джерел

Міф 7. Швидкість мобільного інтернету в смартфоні залежить від оператора.

А насправді:

Від нього, звичайно, в першу чергу. Але є ще один важливий момент – характеристики пристрою. Те, що треба шукати в характеристиках – це максимальна швидкість 3G (LTE у нас у країні немає, тому на нього можна не звертати уваги). Максимум сьогодні – це 63,3 Мбіт/с. Але його підтримують одиниці. Більш поширені варіанти – це 21,1 Мбіт/с або 42,2 Мбіт/с. Насправді, і першого вистачає з головою. Велика швидкість у реальному житті потрібна лише для Speedtest. Навіть 5-7 мегабіт за секунду (це поширений мінімум, який можна знайти в продажу в нашій країні) – це не так мало і вистачить для більшості завдань. Але якщо ви почнете заміряти швидкість 3G за допомогою синтетичних тестів на смартфоні, який сам по собі не підтримує високої швидкості, напевно будете розчаровані. Але не варто кидати капцями в оператора.

Фото з відкритих джерел

Де шукати правду:

У таблиці технічних характеристик (не факт, що продавці пам'ятають настільки тонкі подробиці).

На що звернути увагу:

Потрібний пункт називається "швидкість HSPA". У ньому вказані максимальні параметри швидкості, що підтримуються "залізом" пристрою. Якщо воно не найдешевше або старе, то 3G-інтернет буде швидкий. В принципі, якщо ви платите за пристрій більше 150 доларів в еквіваленті місцевої валюти, і це не позаторішній "середнячок", то можна навіть не перевіряти цей параметр. Якщо ви користуєтеся старим і недорогим смартфоном та відчуваєте проблеми зі швидкістю мобільного інтернету, можливо, потрібно змінити не провайдера, а сам апарат.

Ангеліна Авдєєва

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>