banner banner banner banner

"Ставка на біатлон": Хто представлятиме Україну на Олімпіаді-2018 та чого очікувати від українських спортсменів

Фактично усі медальні очікування України від нинішньої Олімпіади в Пхьончхані пов’язані з біатлоном, однак є сподівання на гарні виступи у фристайлі, і не виключено, що спортсмени в інших категоріях також можуть здивувати

"Ставка на біатлон": Хто представлятиме Україну на Олімпіаді-2018 та чого очікувати від українських спортсменів
Українська збірна на Олімпіаді-2018 разом із Сергієм Бубкою НОК Украины

Фактично усі медальні очікування України від нинішньої Олімпіади в Пхьончхані пов’язані з біатлоном, однак є сподівання на гарні виступи у фристайлі, і не виключено, що спортсмени в інших категоріях також можуть здивувати

До відкриття XXIII зимових Олімпійських ігор у південнокорейському Пхьончхані залишилися лічені дні. Олімпійське селище кожного дня поповнюється все новими і новими спортсменами.

Біатлон на Олімпіаді-2018: Онлайн-трансляція чоловічої естафети 4х7,5 км

Українська збірна також майже у повному складі прибула на змагання. Напередодні в Олімпійське селище заселились жіноча біатлонна команда та збірна з лижних гонок, які прибули із завершальних тренувальних зборів із Казахстану. А днем раніше - збірна із санного спорту, чоловіча команда з біатлону й представниця фристайлу (могул) Тетяна Петрова.

Українська збірна на Олімпіаді-2018
Українська збірна на Олімпіаді-2018 НОК Украины
Українська збірна на Олімпіаді-2018
Українська збірна на Олімпіаді-2018 НОК Украины
Українська збірна на Олімпіаді-2018
Українська збірна на Олімпіаді-2018 НОК Украины

Сусідами нашої команди є олімпійці з Італії, Австралії і Словаччини.

Настрій в українських спортсменів рішучий, кожен із них сподівається на покращення своїх попередніх результатів і вже рветься випробовувати олімпійські траси.

"Загалом все добре. Після останніх тренувальних зборів у Казахстані, які проходили на висоті понад 1 500 метрів і, до речі, теж за дуже низьких температур, почуваємо себе тут краще і думаємо, що бігти буде легше", - цитує враження Валентини Семеренко прес-служба НОК.

Тим часом санкар Антон Дукач, для якого Олімпіада в Пхьончхані перша, зізнався, що очікує на дуже швидку трасу. "Вже мали можливість побачити трасу на власні очі. Лід дуже холодний, жорсткий. Якщо у нас на змаганнях, як правило, температура льоду становить від -0,5 до -4 градусів, то тут сягає –14. На тренуваннях спробуємо відчути трасу. Планується, що буде два складні повороти. В іншому траса плавна, впоратись цілком можливо", - розповів він.

Загалом на Олімпіаді в Пхьончхані Україну представлятимуть 33 спортсмени. Вони змагатимуться у 9 з 15 видів спорту, а саме: біатлоні, фігурному катанні, санному спорті, фристайлі, лижних гонках, гірськолижному спорті, сноубордингу, скелетоні та лижному двоборстві.

У Міністерстві молоді та спорту вже оголосили: за кожне здобуте у Пхьончхані золото спортсмени отримають по 125 тис. дол., за срібло – 80 тис. дол., за бронзу – 55 тис. дол.

Отож, хто саме представлятиме Україну на Олімпійських іграх в Пхьончхані та чого очікувати вболівальникам?!

Додамо, що з медальним заліком Олімпіади-2018 можна ознайомитися тут.

Біатлон

Фактично усі медальні очікування нинішньої Олімпіади пов'язано саме з цим видом спорту. У Національному олімпійському комітеті стверджують, що Україна зможе випускати усіх своїх біатлоністів у кожній гонці.

Зауважимо, на Олімпіаді встановлено обмеження, згідно з яким максимальна кількість представників від однієї країни обмежується 4 біатлоністами. Відповідно, двоє жінок та один чоловік збірної залишатиметься поза заявкою України на кожну особисту гонку. Усього таких особистих гонок буде вісім (спринт, переслідування, індивідуальна, мас-старт — у чоловіків та жінок), а також три естафети (дві класичні та одна змішана).

Віта Семеренко, Юлія Джима, Олена Підгрушна і Валя Семеренко З відкритих джерел

Найбільші очікування в Україні покладають на жіночі старти — особливо індивідуальну та естафету. Саме українська жіноча естафетна четвірка є чинним олімпійським чемпіоном, і це звання українки захищатимуть у Пхьончхані.

Країну представлятимуть:

Юлія Джима, 27 років

Юлія Джіма З відкритих джерел

Олімпійська чемпіонка в естафеті в Сочі, у загальному заліку Кубка світу стала восьмою і залишилася лідером української команди та на старті цього сезону.

Прогноз: Спортсменка може претендувати на медалі в кожній із п'яти дисциплін біатлонної програми.

Олена Підгрушна, 31 рік

Олена Підгрушна З відкритих джерел

За плечима спортсменки чимало перемог, однак минулий сезон склався для неї невдало, але до головного в 2016/2017-му старту, чемпіонату світу, вона підійшла в ідеальній формі і допомогла команді здобути срібло.

Прогноз: Є ймовірність, що штаб довірить Підгрушній місце у складі естафетної четвірки.

Віта Семеренко, 32 роки

Віта Семеренко З відкритих джерел

На попередніх кількох Олімпіадах спортсменка здобула комплект нагород. Вона - найстабільніший олімпійський гравець за історію українського зимового спорту. Однак фактично весь міжолімпійський цикл була на лікуванні, а спроби повернутися в минулому сезоні виявилися невдалими.

Прогноз: Наразі Віта Семерак в ідеальній формі, немає причин перейматися, що вона не увійде до складу естафетної четвірки.

Валентина Семеренко, 32 роки

Валентина Семеренко З відкритих джерел

З 2008 року постійно демонструвала хороші результати. Однак з сезону-2015/2016 у неї почався спад. До складу естафетної команди на торішньому чемпіонаті світу Валентина Семеренко не потрапила тому, що об'єктивно програла молодшим спортсменкам.

Прогноз: У заліку кубка світу Валентина Семенерно йде 14-ю, тому поряд із сестрою Вітою і Джимою її стан може не турбувати тренерський штаб.

Анастасія Меркушина, 23 роки

Анастасія Меркушина biathlon.com.ua

Наймолодша спортсменка у жіночій біатлонній команді України. Останні кілька років прогресує, коли тренери довіряють їй місце в складі естафетної команди.

Прогноз: На цьому Кубку світу набрала на 46 очків більше за Підгрушну і за суто спортивними показниками заслуговує на місце в складі естафетного квартету більше.

Ірина Варвинець, 25 років

Ірина Варвинець З відкритих джерел

На торішньому чемпіонаті світу спортсменка вдало влилася в естафетну команду і допомогла їй здобути срібло. Однак старт сезону-2017/2018 виявився для Варвинець невиразним через здоров'я.

Прогноз: Місце для Варвинець має з'явитися щонайменше серед учасників індивідуальної гонки.

Сергій Семенов, 29 років

Сергій Семенов rsport.ru

Найвизначніша перемога спортсмена - золото на чемпіонаті Європи в 2013 році. Останні роки для нього позначилися бронзовими нагородами на чемпіонаті світу.

Прогноз: У цьому сезоні шанси Семенова на першість незначні через травму окістя, яку він отримав минулоріч, але є надія на входження в 10-ку.

Артем Прима, 30 років

Артем Прима З відкритих джерел

Упродовж восьми років виступів на етапах Кубка світу зміг увійти до десятки в особистих гонках лише двічі: в переслідуванні у Преск-Айлі (США) у 2016-му та у спринті в Пхьончхані в 2017-му. То були дев'яте і десяте місця відповідно.

Прогноз: На нинішній Олімпіаді від спортсмена очікують чогось подібного.

Дмитро Підручний, 26 років

Дмитро Підручний З відкритих джерел

Досить молодий спортсмен-біатлоніст у цьому міжолімпійському циклі став лідером чоловічої збірної. Торік провів у Кубку світу кілька непоганих гонок у спринті і переслідуванні.

На старті цього сезону під час етапу в шведському Естерсунді мав змогу поборотися за місце у трійці призерів, однак завадило падіння.

Прогноз: П'яте місце в переслідуванні на січневому етапі в Обергофі (Німеччина) і прекрасне останнє коло під час спринту на чемпіонаті Європи в Ріднау дають шанс принаймні на повторення результатів.

Володимир Семаков, 32 роки

Володимир Семаков З відкритих джерел

Найвищим досягненням Семакова було срібло в естафетних перегонах чемпіонату Європи-2010. Не демонструє нічого особливого спортсмен і під українським стягом.

Прогноз: Шанси на покращення минулих результатів незначні.

Артем Тищенко, 24 роки

Артем Тищенко З відкритих джерел

У 2015 році спортсмен був визнаний Міжнародним союзом біатлоністів кращим новачком року. Добре показував себе в естафетах.

Прогноз: Очікують утримання попередніх результатів.

Фристайл (аеробіка)

Фристайл на Олімпіаді буде представлено п'ятьма дисциплінами, українці виступатимуть в двох із них – акробатиці та могулі. У НОК сподіваються, що українським спортсменам у цій категорії може випасти шанс отримати медаль.

Країну представлятимуть:

Олександр Абраменко, 29 років

Олександр Абраменко З відкритих джерел

На попередній Олімпіаді отримав шосте місце. Був призером та переможцем (2014-2015 рр.) на етапах кубків світу останній років, однак весь минулий сезон пропустив через операцію на коліні.

Прогноз: Вважається основною медальною надією в акробатиці.

Ольга Полюк, 30 років

Ольга Полюк zimbio.com

На двох попередніх Олімпіадах спортсменка нічого особливого не продемонструвала: 20-те місце у Ванкувері і 15-те - в Сочі.

У поточному заліку Кубка світу вона займає 19-те місце, а олімпійську ліцензію забезпечила собі за підсумками попереднього, трохи успішнішого сезону (15-та позиція).

Прогноз: Очікується збереження попередніх результатів, але не виключено, що може здивувати та увійти в 10-ку кращих.

Тетяна Петрова, 24 роки

Тетяна Петрова НОК Украины

Спортсменка стане першою українкою за роки незалежності, яка вийде на старт Олімпійських ігор у могулі. До цього на зимових Олімпійських іграх у фристайлі Україна була представлена тільки в лижній акробатиці. Востаннє представниця України в могулі мала ліцензію у 1994 році (Ліллегамер).

Прогноз: Торік Петрова виступала на Всесвітній універсіаді в Казахстані і увійшла до п'ятірки, її вважають перспективною.

Лижні гонки

Найкращі часи українських лижників схоже далеко позаду. До Пхьончхана кваліфікувалися всього чотири українці — найменша кількість з 1994 року, коли на Ігри в Ліллегамері-1994 поїхала лише Ірина Тараненко-Тереля. Відповідно, вдруге в історії Україна не буде представлена в жіночій естафеті, а в особистих гонках українцям до снаги боротися хіба за місця в топ-50.

Країну представлятимуть:

Тетяна Антипенко, 36 років

Тетяна Антипенко НОК Украины

Учасниця трьох зимових Олімпійських ігор (2006, 2010, 2014 рр.). Срібна призерка зимової Універсіади (2009 р.). Найвищим її досягненням в особистих дисциплінах було 21-ше місце у перегонах на 30 кілометрів у Ванкувері. На мундіалі-2013 на цій самій дистанції спортсменка була 13-ю. Власне, то був пік кар'єри. На торішньому чемпіонаті світу за нею було 36-те місце в скіатлоні (по 7,5 км класичним і вільним стилями).

Прогноз: Експерти утримуються від оцінки її шансів у Іграх, але очікують гідного представлення як від одної з найдосвідченіших лижниць.

Олексій Красовський, 23 роки

Олексій Красовський З відкритих джерел

Молодий спортсмен, на серйозному міжнародному рівні виступає з 2013 року. Тоді він виступав на юніорському чемпіонаті світу, а вже наступного року поїхав на Олімпіаду в Сочі. Там у спринті вільним стилем Красовський посів 81-ше місце з результатом 4:35.08 хвилини. В міжолімпійському циклі виступив на двох чемпіонатах світу, де найвищим його досягненням було 49-те місце в перегонах-переслідуванні на 30 км.

Прогноз: Експерти утримуються від оцінки його шансів у Іграх.

Андрій Орлик, 19 років

Андрій Орлик НОК Украины

У 2015 році спортсмен став відкриттям юнацького Олімпійського фестивалю в Ліхтенштейні, де посів четверте і шосте місця. Після цього тренери почали активно залучати його до виступів за дорослу збірну.

На мундіалі-2015 він виступав на двох спринтерських дистанціях і в естафеті, а торік у Лахті спробував себе на 15-кілометровій дистанції.

Прогноз: Досі Орлик посідав місця за межами першої півсотні, але на Олімпіаді в Пхьончхані від нього очікують прориву.

Марина Анцибор, 30 років

Марина Анцибор З відкритих джерел

Профільними для спортсменки перегонами зараз вважають спринтерські гонки та дистанції класичним стилем, хоча на попередніх Олімпіадах її, передусім, вважали естафетним гравцем.

Визначних досягнень в особистих дисциплінах у своїй кар'єрі Анцибор не мала. Виділити можна хіба п'яте місце на 15-кілометровій дистанції на Всесвітній універсіаді-2015.

Прогноз: Особливих сподівань на Анцибор не покладають.

Гірськолижний спорт

У Пхьончхані розігруватиметься 11 нагород у гірськолижному спорті — 10 особистих (по 5 на чоловіків та жінок) і ще одна в змішаній естафеті. Україна ніколи не була сильною в гірськолижному спорті, тому всього дві ліцензії — очікуваний і прогнозований результат.

Країну представлятимуть:

Іван Ковбаснюк, 24 роки

Іван Ковбаснюк З відкритих джерел

Для спортсмена нинішня Олімпіада буде першою в кар'єрі, хоча на міжнародні змагання він виїжджав доволі часто. Профіль Ковбаснюка - швидкісні дисципліни.

Прогноз: Експерти утримуються від оцінки його шансів у Іграх, буде успіхом, якщо він потрапить до 30-ки.

Ольга Книш, 22 роки

Ольга Книш З відкритих джерел

Спортсменка виступала на двох попередніх чемпіонатах світу. У 2015 у Бівер-Кріку ні в слаломі, ні слаломі-гіганті фінішувати не змогла, проте торік у Сенкт-Моріці в гігантському слаломі кваліфікувалася 49-ю.

Прогноз: Очікують поліпшення показаного на мундіалі результату.

Лижне двоборство

Лижне двоборство — це вид спорту, в якому спортсмени спершу стрибають з трампліна, за результатами стрибків формується відставання на лижні перегони (кожен програний метр стрибка — чотири секунди відставання на старті бігу), а уже потім біжать 10 кілометрів, за підсумками котрих і визначається переможець.
Ліцензію для України здобув Віктор Пасічник, для котрого Пхьончхан буде другою Олімпіадою в кар'єрі.

Віктор Пасічник, 25 років

Віктор Пасічник З відкритих джерел

Спортсмен дебютував на зимових Олімпійських іграх у Сочі (2014 р.). У стрибках з нормального трампліну показав 27-й результат, у лижній гонці - 42-й. У підсумку він так і залишився на 42-й позиції.

У міжолімпійському циклі Пасічник виступав на двох чемпіонатах світу, і його результати там майже ідентичні: 40-е місце в Фалуні-2015 і 39-е в Лахті-2017.

Прогноз: Особливих сподівань не покладають.

Санний спорт

Україна ніколи не була в лідерах санного спорту, оскільки тут не стільки важлива фізична форма спортсмена, скільки матеріально-технічна база і можливість тренуватися. Так, чотири роки тому наша країна також як зараз мала шість олімпійських ліцензій, але тоді українці стабільно фінішували серед найгірших. Навіть в естафеті, яку закінчили 11-ми, вони все одно посіли передостанню сходинку. Якщо не станеться якоїсь сенсації, на жаль, найбільш ймовірно, що схожі результати українські санкарі покажуть й нині.

Країну представлятимуть:

Олександр Оболончик, 26 років/Роман Захарків, 27 років

Олександр Оболончик і Роман Захарків З відкритих джерел

На Олімпіаді в Сочі дует фінішував 17-м. Схожі позиції Олександр з Романом посідали й на чемпіонатах світу в міжолімпійський період. 16-та позиція на торішньому мундіалі в австрійському Іґлзі - найвище досягнення у кар'єрі спортсменів.

Прогноз: Особливих сподівань на дует не покладають.

Олена Стецьків, 23 роки

Олена Стецьків З відкритих джерел

Спортсменка мала у складі національної збірної команди України гарний виступ у цьогорічному чемпіонаті Європи та IХ етапі Кубка світу з санного спорту (26-28 січня 2018 року, Сігулда, Латвія), де посіла 7 місце в командних змаганнях, фінішувала 16-ю в особистому заліку чемпіонату Європи та була 8-ю в командних змаганнях етапу Кубка світу.

Прогноз: Експерти утримуються від оцінки її шансів у Іграх, але вважають перспективною.

Антон Дукач, 22 роки

Антон Дукач З відкритих джерел

Олімпіада в Пхьончхані для спортсмена буде першою в кар’єрі. До цього він добре показав себе в юніорських змаганнях: у 2012-му був четвертим на юнацьких Олімпійських іграх в Інсбруку (Австрія), у 2015-му став бронзовим призером юніорського етапу Кубка світу у Вінтенберзі (Німеччина), а наступного року в тому ж місті переміг на літньому Кубку Міжнародної федерації санного спорту.

Прогноз: Дукачу пророкують потрапляння до двадцятки, сам він себе бачить у 10-ці кращих.

Олена Шхумова, 24 роки

Олена Шхумова З відкритих джерел

Спортсменка чотири роки тому представляла Україну на Олімпіаді в Сочі. Там вона посіла 31-шу позицію. Їй пророкували подальші звершення, однак через відсутність матеріально-технічної бази Шхумова не мала можливості постійно їздити на змагання топ-рівня.

Торік посіла на чемпіонаті світу найвище у своїй кар'єрі 22-ге місце.

Прогноз: Експерти утримуються від оцінки її шансів у Іграх.

Андрій Мандзій, 29 років

Андрій Мандзій З відкритих джерел

Чотири роки тому спортсмен дебютував як санкар-одиночник на Олімпіаді в Сочі. Там його досягненням стало 31-ше місце. Відтоді його результати доволі стабільні: 28-й у 2015-му, 27-й у 2016-му, 30-й у 2017-му.

Прогноз: Очікують потрапляння до 30-ки кращих.

Сноубординг

Сноубординг на Олімпіаді представлено чотирма дисциплінами, та українські спортсмени зуміли вибороти лише одну ліцензію - у паралельному гігантському сламомі, у якому треба боротися не лише з часом, але й з суперником.

Принцип такий: спершу відбувається кваліфікація, за результатами якої 16 найкращих потрапляють до 1/8 фіналу. Далі утворюється сітка, суперники розбиваються на пари, і змагання продовжуються у форматі "на виліт".

Країну представлятиме:

Аннамарі Данча, 27 років

Аннамарі Данча З відкритих джерел

Спортсменка сильно здивувала, коли у 19-річному віці потрапила до 16-ки найкращих на дебютній для себе Олімпіаді у Ванкувері.

Опісля цього двічі виборювала срібло Всесвітньої універсіади. Однак потім вона вийшла заміж і народила доньку, тому повернулася у спорт лише минулої зими.

Прогноз: Експерти утримуються від оцінки її шансів у Іграх, але не виключають, що вона може здивувати.

Скелетон

Скелетон - швидкісний спуск крижаною трасою на спеціальних санях без рульового керування. Для України це відносно новий вид спорту, тому сам факт отримання кваліфікації – досягнення.

Країну представлятиме:

Владислав Гераскевич, 19 років

Владислав Гераскевич З відкритих джерел

Спортсмен перший в історії незалежної України, хто здобув олімпійську ліцензію у скелетоні.

До цього він непогано показував себе на юніорських чемпіонатах світу – входив до десятки кращих. Торік став 24-м на дебютному в кар'єрі чемпіонаті світу у Кенінґсзе (Німеччина).

Прогноз: На Гераскевича покладають надії, експерти вважають його перспективним у своїй дисципліні.

Фігурне катання

Україна виступить на Олімпіаді в трьох дисциплінах з п'яти — у жіночих та чоловічих особистих змаганнях та у змаганнях танцювальних пар. Ліцензії для участі в командних змаганнях та серед спортивних пар українські фігуристи не здобули.

Країну представлятимуть:

Олександра Назарова, 21 рік/Максим Нікітін, 23 роки

Олександра Назарова і Максим Нікітін З відкритих джерел

Спортсмени перейшли на повноцінно дорослий рівень лише нещодавно, а до того встигли виграти срібно першої юнацької Олімпіади у 2012-му, бронзу юніорського чемпіонату світу-2015 і золото Всесвітньої універсіади-2017.

Прогноз: Зважаючи на те, що у танцях на льоду великих несподіванок не буває, адже тут існує чітка градація за авторитетом дуетів, розраховувати, що на першій для себе Олімпіаді Назарова і Нікітін стрибнуть вище голови, не варто, втім їх вважають перспективними. Наразі вони 10-11-а європейська і 15-16-а світова танцювальна пара.

Анна Хниченкова, 23 роки

Анна Хниченкова З відкритих джерел

Олімпійську ліцензію спортсменка отримала, посівши сьоме місце на ліцензійному турнірі Nebelhorn Trophy-2017. На недавньому чемпіонаті Європи у Москві вона стала 23-ю. Цей результат не сильно відрізняється від показаних на двох попередніх Євро - обидва рази була 21-ю.

Прогноз: Особливих сподівань не покладають.

Ярослав Паніот, 20 років

Ярослав Паніот З відкритих джерел

Після здобутого на європейському юнацькому Олімпійському фестивалі-2013 у Брашові (Румунія) срібла про спортсмена заговорили як про одного з найталановитіших молодих фігуристів Старого Світу. Однак з сезону-2015/2016 прогрес спортсмена був вже не таким стрімким, а на недавньому чемпіонаті Європи в Москві Паніот взагалі виступив невдало (вперше в кар'єрі не пробився до числа 24-х фіналістів).

Прогноз: Очікується потрапляння в 10-ку, оскільки саме такі результати Паніот демонстрував з липня 2017 року.

Більш повне досьє на представників української олімпійської збірної в Пхьончхані від НОК України:

Нагадаємо, Олімпійські ігри – головне і найважливіше спортивне змагання чотириріччя. Вони відомі не тільки своїм емоційним напруженням, але і сталими протягом багатьох років традиціями. Цьогоріч Олімпіада стартує 9 лютого у Пхьончхані. На неї заявлена рекордна кількість учасників - майже 3000 спортсменів з 92 країн. Вони змагатимуться у 15 видах спорту. За 16 днів змагань спортсмени розіграють 102 комплекти нагород.

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>