Росіянин Аркадій Дворкович став новим президентом Міжнародної федерації шахів

Колишній віце-прем'єр РФ виграв вибори президента ФІДЕ

Аркадій Дворкович Коммерсантъ

Головою однієї з найбільших спортивних федерацій — Міжнародної федерації шахів (ФІДЕ) — став колишній віце-прем'єр РФ Аркадій Дворкович. Він замінив на посаді президента структури - Кірсана Ілюмжинова, який керував федерацією майже чверть століття, пише "Комерсант".

Сьогодні в Батумі відбулися вибори нового президента ФІДЕ. Колишній — Кірсан Ілюмжинов, який керував структурою майже чверть століття, з 1995 року,— відмовився від участі в них на хвилі адміністративного кризи у федерації. На звільнену ним посаду претендували три кандидати — працював до травня віце-прем'єром РФ Аркадій Дворкович, який є членом опікунської ради Російської шахової федерації, віце-президент ФІДЕ грек Георгіос Макропулос, а також відомий англійський гросмейстер Найджел Шорт.

Новини за темою: Хто така Людмила Руденко і чим вона відома

Явними фаворитами виборів вважалися господа Дворкович і Макропулос. При цьому експерти важко було припустити, у кого з них більше шансів на успіх. На користь російського кандидата говорили досвід управлінської роботи на високому рівні (і в уряді РФ, і в статусі голови оргкомітету чемпіонату світу з футболу), підтримка Асоціації шахістів-професіоналів та ряду видатних спортивних функціонерів, на користь грецької кандидата — насамперед "адміністративний ресурс", накопичений за кілька років, протягом яких він, по суті, здійснював оперативне керівництво ФІДЕ і близько познайомився з багатьма делегатами конгресу. Найджела Шорта розглядали в якості аутсайдера, і ще до голосування він оголосив про те, що знімає свою кандидатуру, причому на користь Аркадія Дворковича.

У підсумку перемога дісталася Дворковичу. За нього проголосувало 103 делегати, за його суперника — 78. А відразу після завершення голосування Аркадій Дворкович пообіцяв провести ФІДЕ "серйозні перетворення". Власне, про це йшлося в його передвиборній програмі. У ній акцент був зроблений на підвищення прозорості діяльності структури та її комерційної ефективності.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів