Олімпійське виправдання, або Як один міністр Україну "не зимовою країною" називав

Якщо хочеш перемог – роби все заради перемоги. Якщо хочеш виправдатися – уважно стеж за своїми виправданнями. Хіба що тільки ти в Україні і впевнений, що народ проковтне все

Олімпійське виправдання, або Як один міністр Україну "не зимовою країною" називав
Фото з відкритих джерел

Олександр Ільющенков

Журналіст, 112.ua

Якщо хочеш перемог – роби все заради перемоги. Якщо хочеш виправдатися – уважно стеж за своїми виправданнями. Хіба що тільки ти в Україні і впевнений, що народ проковтне все

- Ковальські, варіанти?

- Стратегічний відступ!

- Поясніть?

- Ми тікаємо, але мужньо!

Пінгвіни з мультфільму "Мадагаскар"

Стратегічне виправдання – це коли міністр спорту говорить про причини провалу ДО початку Олімпійських ігор, до того ж оперуючи дивними поняттями.

При цьому, коли Олімпіада стартує – ми стаємо свідками саме того, про що говорив міністр, тобто поки ще не остаточного провалу (Ігри, все ж, ще тривають), але дуже серйозного натяку на нього.

До того ж ситуація після перших днів Олімпіади змушує міністра писати ще один довгий допис, який є логічним продовженням першого – його суть: "ми зробили все, що треба, тому не винні".

І це, знову, мабуть, варто нагадати – відбувається ЩЕ ПІД ЧАС ІГОР.

Міністр спорту України Ігор Жданов З відкритих джерел

Загалом, ми вирішили більш уважно розглянути аргументи міністра спорту Ігоря Жданова й уточнити, чи так все однозначно, як він говорить, та чи можна вважати ці аргументи "об'єктивними і без зради".

Для початку про виправдання, яке, на нашу думку, має в майбутньому увійти до збірки "Кращі виправдання Кабінету міністрів часів Незалежності".

"Ми не зимова країна, сніг не лежить так довго, як у Норвегії та Канаді. У нас і в січні буває плюсова температура"

У січні, десь під Житомиром (напевно) Фото з відкритих джерел

О'кей, для початку давайте поглянемо на поточний медальний залік на Олімпійських іграх. Відразу ж невелике уточнення – Норвегія і Канада – це, звичайно, добре для порівняння (хоча впевнений, що краще було б порівнювати себе з Гренландією. Щоб напевно :). Щоправда, не бере участь вона в Іграх, тому не підходить).

Тому пропозиція. А давайте подивимося не тільки на Норвегію і Канаду, які, безумовно, знаходяться у лідерах зимової Олімпіади, а пошукаємо в ТОП-10 ще країни (вони ж там є).

Для першого прикладу оберемо країну, яка поки що посідає шосту позицію в загальному заліку – Францію.

Фото з відкритих джерел

Станом на зараз французи вже здобули три золоті, одну срібну і дві бронзові медалі. Досить непогано, чи не так? До того ж у порівнянні з Україною.

А тепер звернемося до довідки. Так, щоб уточнити для себе, чи "зимова" країна Франція і чи буває там плюсова температура взимку.

Цитата з "Вікіпедії". Клімат Франції, за винятком гірських районів, переважно помірний, з м'якими зимами (за винятком північного сходу країни), на південному узбережжі — субтропічний.

Там же: середня температура січня в Парижі від -5 до +6 °С, середня температура липня від +15 до +25 °С. У Марселі на середземноморському узбережжі від +8 до +15 °С у січні та від +22 до +35 °С у липні. У Ніцці середня температура липня +27 °С, січня +13 °С.

До того ж на деяких туристичних сайтах пишуть про те, що в січні в тому ж Парижі буває не просто "плюсова температура", а навіть приблизно +11 за Цельсієм.

Так, є мінусові температури. Так, снігу випадає достатньо, і лежить він навіть деякий час. Так, є різноманітність у погоді, це не складно помітити.

АЛЕ ось вам плюсова температура в січні і шість олімпійських медалей ПОКИ ЩО.

Ще один приклад є більш показовим. Знайомтеся, третє місце на Олімпіаді – Нідерланди.

Амстердам в січні otzyv.ru

Наразі у цієї країни в скарбничці п'ять золотих, чотири срібні та дві бронзові медалі (всього – 11).

Ну і давайте подивимося, чи "зимова" країна – Нідерланди.

Знову ж таки, цитата.

"Клімат у Нідерландах морський, помірно-теплий. Середня температура в січні становить +1...+3 °C, у липні — +16...+17 °C... Опадів випадає 650-750 мм на рік, переважно у вигляді дощу. Снігопади рідкісні".

На момент написання цього тексту погодні сайти показували в Амстердамі +9.

Висновок: Коли відбувається спроба виправдатися за рахунок порівняння з іншими країнами, слід пам'ятати, що в рейтингу кращих можуть бути не тільки Норвегія і Канада. І якщо вже порівнювати – порівнювати повноцінно з усіма лідерами. До речі, вищезгадана Канада поки що знаходиться нижче Нідерландів у заліку.

Рухаємося далі.

"Історично склалося, що зимові види спорту не є масовими, як літні"

Фото з відкритих джерел

Зерно істини тут є, але хотілося б нагадати про один вид спорту, про який чомусь згадують на сьогодні дуже рідко. Це хокей.

Напевно, мало хто пам'ятає, але був в історії незалежної України час, коли хокей у нас у країні був дуже масовим.

Апогеєм України хокейної, мабуть, можна назвати вихід збірної України на Олімпійські ігри в американському Солт-Лейк-Сіті.

І тоді команда Дмитра Христича, Руслана Федотенка, Олексія Понікаровського і компанії лише через поразку білорусам не змогла пройти далі в турнірі (було обіграно збірні Франції та Швейцарії).

Якщо говорити конкретно про масовість хокею в Україні у той період - він був на рівні (а, можливо, навіть і популярнішим) за баскетбол (з футболом конкурувати складно, що, втім, очевидно).

Були київські команди "Беркут" та "Сокіл". Був сильний чемпіонат України тощо.

Для наочності – ось коротке відео про гру "Беркута" і "Сокола" у київському Палаці спорту. Це був 2011 рік.

Ну а потім все зникло: і команди, і масовість, і рівень як внутрішнього чемпіонату, так і збірної.

Напевно, не будемо зараз уточнювати, хто винен у розвалюванні (спойлер: точно не гравці і вболівальники) – це тема окремого тексту, а просто звернемо увагу, що під час розмови про масовість–не масовість не варто забувати подібні речі.

І, до речі, про масовість та "не зимову країну – Україну".

Зимові Олімпійські ігри в Україні

Логотип української заявки на проведення Олімпіади Фото з відкритих джерел

Цікаво виходить. Всього за якихось два роки Україна пройшла таку собі зворотню еволюцію: від "цілком собі зимової країни" вона різко стала "не зимовою".

Повернемося в минуле, а точніше в 2012 рік.

Під час брифінгу в Кабінеті міністрів тодішній віце-прем'єр міністр Борис Колесніков заявляє, що Україна буде боротися за право проведення зимової Олімпіади 2022 року.

До того ж триває активна робота над заявкою, називаються місця проведення конкретних змагань (де будуть бігати біатлоністи, де будуть проводитися стрибки з трампліну тощо) та окреслюються майбутні плани, що і коли буде зроблено (починаючи від подачі заявки).

Так, шанси України прийняти Олімпіаду ще тоді оцінювалися не занадто високо, так, згадувалося про те, що багато спортивних об'єктів ще належить побудувати. Але. Жодної розмови про "не зимову країну" не було.

Вже у 2014 році, з очевидних причин, від заявки на Олімпіаду Україна відмовилася. А через 8 років вже стало відомо, що провал українських спортсменів варто сприймати спокійно, оскільки "Україна не зимова країна".

І наостанок.

"Кількість ліцензій та учасників Олімпійських ігор не завжди переростає в якість"

Facebook НОК Украины

Зимова Олімпіада в Солт-Лейк-Сіті (2002 рік) – 68 спортсменів від України. Зимова Олімпіада в Турині (2006 рік) – 52 спортсмени. Зимова Олімпіада у Ванкувері (2010 рік) – 47 спортсменів. Зимова Олімпіада в Сочі (2014 рік) – 43 спортсмени. Зимова Олімпіада у Пхьончхані (2018 рік) – 33 спортсмени.

Не потрібно бути серйозним математиком, щоб подивитися на очевидний регрес України на зимових Іграх.

У відповідь говоряться винесені в підзаголовок слова з окремим уточненням: "Краще ми повеземо менше спортсменів, у яких є реальний шанс завоювати медаль або місце в ТОП 10-20, чим будемо розпорошувати ресурси на всіх".

У зв'язку з цим у нас три уточнення.

  1. Натяк про те, що на минулі Олімпіади їздили "ліві" спортсмени – такий собі хоча б тому, що на Олімпійські ігри апріорі не їздять аби хто (у цьому місці відразу доводиться уточнювати, що не треба відразу приводити як приклад збірну Ямайки з бобслею).

Для того, щоб на них потрапити, потрібна олімпійська ліцензія, і, як правило, для того, щоб цю саму ліцензію добути – потрібно виконувати певні нормативи. Багато спортсменів від країни на Олімпіаді = успішний виступ країни протягом сезону в зимових видах спорту.

  1. Ось там між Солт-Лейк-Сіті і Ванкувером у дописі міністра спорту випадково забуто Олімпіаду в Турині. А знаєте, чому? А тому що медалі на тій Олімпіаді в України все ж таки були (в кількості двох бронзових).
  2. Про "реальні шанси". Ну ось, ми повезли менше спортсменів на Олімпіаду до Пхьончхана. Поки вони, на жаль, запам'яталися лише купою промахів у біатлоні, падінням у санному спорті та падінням на трампліні у фристайлі.

Післямова

 AFP 

Всі ми дуже вболіваємо за наших спортсменів. Всі ми хочемо якомога більше медалей і високих місць – це добре як для спортсменів, так і для престижу країни.

Але, можливо, час би уже трохи відходити від пояснень ситуації в стилі "Україна – не зимова країна"? Це не задовільне пояснення, і воно абсолютно не пояснює ситуацію, яку ми всі можемо спостерігати нині.

Оскільки фактаж такий:

Наразі найвище місце України – 14-е, найнижче – 78-е. "Отакое от", як говорила колишня перша леді України.

 

відео по темі

Новини за темою

Новини за темою

Новини партнерів

Loading...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>