Лондонський "Челсі" виграв Лігу Європи

Все вирішилося у другому таймі

В Баку на "Олімпійському стадіоні" відбувся фінал Ліги Європи, в якому зійшлися лондонські "Челсі" та "Арсенал".

Перший тайм команди провели не особливо активно, атаки були вкрай обережними. Тим не менш, Джака вдалося класно пробив у поперечку здалеку, що стало найбільш небезпечним моментом в першій половині гри. Зате вже на початку другого тайму "Челсі" вийшов вперед – після подачі з центру Жиру пробив у падінні головою. Незабаром "аристократам" вдалося забити другий гол, коли Педро з центру штрафного пробив низом. Потім рахунок до розгромного довів Азар, реалізувавши пенальті. Емері вирішив поміняти щось в грі і випустив Ивоби, який тут же один гол відіграв шикарним дальнім ударом. Але і на це "Челсі" відповіло швидким голом. Азар обігрався з Жиру і оформив дубль.

Новини за темою: "Челсі" - "Арсенал": Онлайн-трансляція фіналу Ліги Європи

Додамо, що для "Челсі" ця перемога стала другою в історії клубу. Раніше вони перемагали у Лізі Європи у 2013 році.

Баку, "Олімпійський"

Ліга Європи, фінал

"Челсі" - "Арсенал" 4:1

Гол: Жиру, 49, Педро, 60, Азар, 65 (пен), 72 - Ивоби, 70

"Челсі": Кєпа, Крістенсен, Аспілікуета, Луїс, Емерсон, Жоржиньо, Канте, Ковачич (Барклі, 76), Азар (Заппакоста, 89), Педро (Вілліан, 72), Жиру.

"Арсенал": Чех, Папастопулос, Косельні, Монреаль (Гендузи, 66), Озіл (Уиллок, 78), Торрейра (Ивоби, 67), Мейтленд-Niles Колошинац, Джака, Ляказетт, Обамяенг.

Стенограма матчу:

Все! "Челсі" - переможець Ліги Європи в сезоні 2018/2019!

89 хв. Азар йде з поля, виходить Заппакоста.

86 хв. УИЛЛОК!!! Ну як? Вийшов один на один молодий "канонір", але не влучив у дальній кут!

83 хв. Ляказетт отримав м'яч у центрі чужій штрафній після хитрого розіграшу, але не зміг пробити Кепу з близької відстані.

79 хв. Вілліан завершив контратаку ударом з штрафного, але Чех не дав бразильцеві відзначиться.

78 хв. Уиллок вийшов замість Озіла.

76 хв. Замість Ковачича виходить Барклі.

75 хв. Обамеянг влетів у штрафну Челсі справа і пробив з гострого кута - Луїс заблокував.

72 хв. ГОЛ!!! АЗАР!!!! Так що ж їх понесло! Азар розіграв шикарну стінку з Жиру і Едену залишилося просто забити м'яч у ворота!

71 хв. Вілліан змінив у грі Педро.

70 хв. ГОЛ!!! ИВОБИ!! Ось це приклався! Серія безглуздих передач у штрафний Челсі завершилася несильним виносом і шикарним ударом форварда!

69 хв. Крістенсен збив Ивоби на лівому фланзі - жовта картка.

67 хв. Ивоби і Гендузи виходять замість Монреаля і Торрейра.

65 хв. ГОЛ!!! АЗАР!!!! Точний удар в лівий кут!

64 хв. Педро віддав в штрафну Жиру і того на газон кладе Мейтленд-Niles - пенальті!

60 хв. ГОЛ!!!! ПЕДРО!!!! Азар увірвався у штрафний майданчик зліва і віддав в центр під удар Педро, а іспанець відправив м'яч низом у правий кут!

55 хв. Небезпечний випад Арсеналу завершився заблокованим ударом Торрерйры і спробою пробити через себе Обамяенга. Тільки П'єр-Емерік трохи не влучив у голову суперника.

55 хв. Педро посварився на суддю, за що отримав жовту картку. Перша картка у матчі.

49 хв. ГОЛ!!! ЖІРУ!!!! Подача з центру Емерсона і Олів'є головою в падінні відправляє м'яч у ворота!

47 хв. Швидка атака Челсі завершилася входом Жиру зліва у штрафний майданчик і погано пробив.

40 хв. Жиру прийняв м'яч на лінії штрафної і пробив низом, але Чех дістає!

34 хв. Емерсон вийшов на ворота після шикарного пасу п'ятою Азара, але з його ударом впорався Чех.

32 хв. Колошинац пробив з лінії штрафного, м'яч зачепив захисника, змінив траєкторію, але у ворота не влучив.

28 хв. Джака здалеку смачно приклався до м'яча, але той влучив у поперечину, полетів над воротами!

25 хв. Канте відмінно отримав м'яч праворуч і віддав в штрафну на Смальці, але той не зміг впоратися з м'ячем, втративши його за лінію поля.

17 хв. Ляказетт вирвався на побачення з Кепой, прокинув м'яч і був збитий голкіпером. Рефері матчу Роккі пішов дивитися відео. І в підсумку, не поставив пенальті.

9 хв. Мейтленд-Niles подав справа, Кєпа вибив і Обамяенг добивав зльоту по порожніх воротах, але не влучив у лівий кут.

5 хв. Поки команди придивляються один до одного. Нікому не вдається зробити щось серйозне.

Все готово! Починаємо!

Обидва колективи закривають сезон можливістю виграти трофей. Для "Арсеналу" це ще і можливість пробитися на наступний сезон в Лігу чемпіонів. А враховуючи той факт, що "каноніри" вже давним-давно не вигравали серйозні трофеї, мотивація у них повинна бути позамежна. "Челсі" і в ЛЧ пробився через чемпіонат і Лігу Європи брав у 2013 році.

На користь "Арсеналу" в передматчеві розклади говорить і кадрова ситуація. У синіх може не зіграти Н'голо Канті. Кехілл, Рюдігер і Хадсон-Одои також пропустить сьогоднішню гру. У "Арсенала" не приїхав з-за міркувань безпеки Генріх Мхітарян. Цікавою вийшла ситуація навколо Петра Чеха. Голкіпер в Баку зіграє свій останній матч і в кар'єрі, і за "Арсенал", а слідом перейде в "Челсі" в якості спортивного директора.

Варто відзначити, що тренер "канонірів" Унаї Емері, будучи наставником "Севільї", вигравав Лігу Європи три роки поспіль.

Головний тренер "Челсі" Мауріціо Саррі:

"Зазвичай ми з "Арсеналом" граємо у відкритий футбол. У суперника два класних нападаючих – Ляказетт і Обамеянг. "Арсенал" добре атакує, грає агресивно і знає, як чинити тиск. Протистояти їм нелегко. Ми хотіли грати у фіналі не заради потрапляння в Лігу чемпіонів. Хотіли опинитися там через чемпіонат і виграти якийсь трофей. Фінал важливий для нас. На мій погляд, "Челсі" заслужив трофей в цьому сезоні".

Головний тренер "Арсеналу" Унаї Емері:

"Головне завдання для нас — завоювати трофей, путівка в Лігу чемпіонів — на другому місці. Ми дійшли до цієї стадії і хочемо показати, на що здатні. “Челсі" виграв цей турнір в 2013 році без можливості завоювання путівки в Лігу чемпіонів, тоді головною метою був трофей, як і тепер. За учасників цього матчу буде хворіти багато людей в Англії, по всьому світу, а також тут, на цьому чудовому стадіоні".

Особисті зустрічі:

Клуби за довгу історію свого існування зіграли 194 ігри між собою. В єврокубках вони перетнулися лише одного разу - у чвертьфіналі Ліги чемпіонів у 2004 році. Тоді "Челсі" завдяки виїзній перемозі зміг пройти далі. Історична перевага на боці "Арсеналу", "каноніри" виграли 75 матчів, а програли в 62 зустрічах, внічию завершилися 57 матчів. В цьому сезоні команди обмінялися домашніми перемогами в чемпіонаті.

Прогноз 112.ua: 1:2