Бокс можуть виключити з програми Олімпійських ігор. Що, серйозно?

Один з найпопулярніших і "стародавніх" олімпійських видів спорту може зникнути з програми літніх Ігор. Принаймні загроза цього є, і вона є реальною

Фото з відкритих джерел

Уперше бокс з'явився в програмі сучасних Олімпійських ігор в Сент-Луїсі у 1904 році. Кулачні бої були обов'язковою частиною ще античних Олімпіад, тому сміливо можна говорити про те, що спільна історія боксу та Олімпіад налічує сотні років.

Починаючи з 1904 року була лише одна Олімпіада, яку бокс "пропустив", - це Ігри-1912 у шведському Стокгольмі.

І ось у 2018 році, через 114 років з першої появи на Іграх, змагання з боксу на Олімпіаді опинилися під загрозою. І якщо ситуація не покращиться, у Міжнародному олімпійському комітеті обіцяють виключити бокс, починаючи вже з літніх юнацьких Олімпійських ігор 2018 року та Олімпіади-2020, які відбудуться в Токіо.

Чому МОК так напосівся на бокс і наскільки серйозними є погрози щодо виключення? Що ж, спробуємо розібратися.

Усе дуже погано

скриншот

"Ми дуже стурбовані керівництвом AIBA. Ми отримали доповідь від комісій з етики та спортивного департаменту, яка підтверджує правильність грудневого рішення призупинити фінансування AIBA". Це слова голови МОК Томаса Баха, які він сказав днями.

Бах заявив, що в МОК "не задоволені відповіддю Міжнародної асоціації любительського боксу (AIBA) з питань управління, фінансів, суддівства і допінгу".

"МОК залишає за собою право переглянути включення боксу до програми Олімпійських ігор 2018 і 2020 років", — резюмував він.

На Олімпіаді в Токіо в 2020 році мають розіграти 13 комплектів нагород у боксі. За них, можливо, побореться майже 300 осіб.

А можливо, і не поборються. Усе залежить від наступного звіту, який МОК очікує від АІВА у квітні. Якщо цей звіт знову не влаштує комітет, цілком можливо, що наслідки будуть радикальними.

Принаймні з'явиться можливість перевірити, блефує МОК чи ні. У самій організації, як мінімум, роблять вигляд, що налаштовані дуже серйозно.

Тепер щодо суті претензій.

Управління

Гафур Рахімов Reuters

В AIBA відбулася зміна керівництва. Чінг-Куо Ву, який очолював організацію 11 років, був усунений з поста внаслідок звинувачень у розтраті й доведенні асоціації до банкрутства.

Загалом МОК на це зміщення відреагував позитивно. Але новий керівник (нехай поки тимчасовий) асоціації, м'яко кажучи, сподобався комітету ще менше.

А точніше, взагалі не сподобався. Йдеться про Гафура Рахімова – бізнесмена з Узбекистану, якого, як виявилося, звинувачують у наркоторгівлі.

За місяць до обрання Рахімова внесли до "чорних списків" Мінфіну США. Проти нього було запроваджено санкції, а самого бізнесмена зарахували до "злодіїв у законі".

Крім усього іншого в МОК вважають, що обрання Рахімова відбулося з грубими порушеннями. В AIBA кажуть, що ні, додаючи, що Рахімова призначили за всіма правилами.

 Корупція

Чінг Коу-Ву Фото з відкритих джерел

Про скандал, пов'язаний із колишнім президентом АІВА. Голова МОК Томас Бах під час свого виступу щодо майбутнього боксу і відносин з AIBA згадував, що претензії до федерації було висловлено ще в грудні 2016 року.

Йдеться про ситуацію, яка і призвела до зміщення Чінг-Куо-Ву. Тодішній президент AIBA, як вважали в МОК, міг бути причетний до зникнення 10 млн дол.

Ці гроші було видано організації World Series Boxing (командний турнір, який відбувався за любительско-професійними правилами) під гарантії AIBA азербайджанською компанією Benkons.

Ця сама компанія в результаті зажадала свої гроші назад, це було проблематично. У підсумку проти AIBA було подано позови до Лозанського суду.

Про врегулювання ситуації стало відомо лише в кінці січня 2018 року. Згідно зі світовою угодою, частину коштів буде компенсовано, починаючи з 2021 року. Решту буде перетворено на спонсорську підтримку.

Договірні матчі

Фото з відкритих джерел

МОК турбує проблема договірних матчів і неможливість (відсутність бажання) AIBA боротися з цим явищем.

Хоча офіційно конкретні поєдинки, на які звернули пильну увагу чиновники, не називали, ЗМІ змогли дізнатися, про що йдеться.

Так, за даними видання Inside the Games, перший випадок – це бій на Олімпіаді-2016 між казахом Василем Левітом і росіянином Євгеном Тищенком (представник РФ урешті дуже спірно переміг за очками).

Другий – бій на тих самих Іграх у Ріо між ірландцем Майклом Конланом і росіянином Володимиром Нікітіним (тут теж переміг представник РФ).


Michael Conlan vs Vladimir Nikitin Full Fight! Rio 2016 from Denzel Erick on Vimeo.

Ці випадки не є поодинокими, в аматорському боксі суддівство взагалі стає об'єктом обговорення достатньо часто.

Наприклад, у 2012 році в Лондоні японець Сатосі Сімідзу п'ять разів відправляв у нокдаун азербайджанця Магомеда Абдулхамідова, однак рефері жодного разу не відкривав рахунок. Боксер з Азербайджану врешті взагалі (без допомоги того самого судді, до речі) не міг стояти на ногах, але саме його оголосили переможцем.

Звичайно, у підсумку був протест, і все ж результат поєдинку переглянули, а суддю усунули, втім, подібні поєдинки стали не поодиноким випадком.

Що тепер?

Фото з відкритих джерел

"AIBA буде працювати в партнерстві з МОК, щоб бокс продовжував бути популярним видом спорту на Олімпійських іграх ще тривалий час. Ми будемо стежити за вимогами МОК відповідно до їхньої попередньої заяви. Ми визнаємо, що попереднє керівництво АІВА припустилося багатьох помилок, і не хочемо повторювати їх. Ми працюємо над "новим фондом" для кращого розвитку організації", - цитує ТАСС заяву члена виконкому AIBA Пета Фіакко.

Таким чином, весна покаже, буде бокс на Олімпіаді чи ні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів