Юрій Рибчинський

Поет, драматург, народний артист України

Народився 22 травня 1945 року в Києві, в старовинному районі міста - Поділ.

У 1967 році закінчив Київський університет ім. Т. Шевченка.

З 1998 по 2000 рік - радник президента України з питань культури.

Серйозно поезією він захопився в 60-ті роки ХХ ст. Це був період найвищого піднесення і розквіту літературного жанру. Навчаючись у Київському університеті, Рибчинський друкує свої вірші в періодичних виданнях. Коли Юрію було вісімнадцять років, його твори з'явилися в популярному журналі "Юність" і газеті "Комсомольська правда". З тих пір ім'я Ю. Рибчинського стало відомо далеко за межами України.

З роками зростали популярність і авторитет Ю. Рибчинського, розширювалося коло композиторів, з якими він працював. Всього їх понад 150.

Співпрацював з Володимиром Івасюком, Ігорем Покладом, Миколою Мозговим, Ігорем Шамо, Геннадієм Татарченком.

Його пісні у різні часи виконували: Ніна Матвієнко, Ярослав Євдокимов, Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, Софія Ротару,Таїсія Повалій, Йосип Кобзон, Наталія Бучинська, Наталія Могилевська, Руслана Лижичко, Павло Зібров, Тамара Гвердцителі, Валерій Леонтьєв, Олександр Малінін, Лоліта Мілявська, та інші. Поета по праву називають одним з основоположників української естрадної пісні. Юрій Рибчинський пише для "зірок", але також наділений талантом відкривати нові імена.

У 2007 відбулася прем'єра рок-опери "Парфумер", лібрето до якої написав Юрій Рибчинський

Син Юрія Рибчинського - Євген - поет, продюсер, автор пісень.

Усі статті автора

Відео за запитом "Юрій Рибчинський"

Юрій Рибчинський у новинах

Усі статті автора

Новини партнерів

Загрузка...