Єгор Соболєв

Народний депутат України

Єго́р Ві́кторович Со́болєв — народний депутат України 8-го скликання, заступник голови фракції Об'єднання "Самопоміч" у Верховній Раді України 8-го скликання. Голова Комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції.

Єгор Соболєв народився 26 лютого 1977 року у Краснодарі. В однорічному віці, після смерті чоловіка, мати Єгора переїхала до Донецька. Після Чорнобиля родина виїхала на Сахалін, до міста Чехов. Там Соболєв закінчив середню школу. У старших класах почав захоплюватися археологією. У 1993 році вступив на історичний факультет Южносахалінського державного педагогічного інституту. Через економічну кризу у 1995-му покинув навчання на третьому курсі та переїхав до бабусі в Україну, де почав працювати.

1995 року працював спочатку рекламним агентом, а потім кореспондентом газети "Фемида-пресс" у Донецьку. У 1995–1996 — ведучий програми "Економічний тиждень" на донецькому телеканалі "7х7". У 1996 році переїхав до Києва, був кореспондентом відділу фінансів київської газети "City". У 1997–1998 — економічний оглядач газети "Киевские ведомости".

У січні 1998 року був запрошений до ділового інформаційного агентства "Українські новини". Працював там економічним кореспондентом, згодом шеф-кореспондентом. 2002 року звільнився та почав працювати як незалежний журналіст.

Із грудня 2003 року був політичним журналістом-дописувачем газети "Дзеркало тижня" та журналу "Корреспондент". Влітку 2004 року був обраний головою Київської незалежної медіа-профспілки.

У 2004 отримав українське громадянство.

У червні 2013-го став одним із ініціаторів створення нової політичної сили "Воля",  яка стала одним з організаторів студентського Євромайдану. Єгор Соболєв був його денним комендантом.

Після розгону студентського Євромайдану став одним з членів Ради Майдану, яку сформували лідери тодішніх опозиційних партій разом з громадськими активістами для координації дій.

Восени 2014 року був обраний до Верховної Ради по списку "Самопомочі". У грудні 2014 року був обраний головою Комітету з питань запобігання і протидії корупції.

Усі статті автора

Відео за запитом "Єгор Соболєв"

Єгор Соболєв у новинах

Усі статті автора

Новини партнерів

Загрузка...