Тетяна Чорновол

Народний депутат України

Народилася 4 червня 1979 року в Києві. Проживає в селі Гора Бориспільського району Київської області.

У 16 років почала працювати в виданні "Компаньйон", вела рубрику "Питання дня". Деякий час працювала в журналі "ПіК України", де вела рубрику "Тема тижня".
У віці 17 років Тетяна Чорновіл вже брала участь в акціях УНА-УНСО, згодом стала прес-секретарем організації (на громадських засадах). В одній з акцій "Україна без Кучми", на протест проти ув'язнення членів УНА-УНСО, разом з подругою прикувала себе до рейок на залізничній станції в Києві.

У 2000 році опублікувала кілька репортажів з Чечні.

У 2001 році закінчила факультет журналістики Київського міжнародного інституту лінгвістики і права.

Після кампанії "Україна без Кучми" УНА-УНСО пішла на переговори з владою, Чорновіл розцінила це як "зраду принципів" і покинула лави організації. Після Помаранчевої революції зайнялася розслідуванням корупційних тим.

Після відкриття сайту "Обозреватель" стала працювати там репортером, зайнявшись журналістськими розслідуваннями з 2005 по 2009 рік. У 2006 році першою написала розслідування, присвячене резиденції "Межигір'ю". З 2009 року почала публікуватися у виданнях "Лівий берег" і "Українська правда".

24 серпня 2012 року Чорновіл пробралася на територію "Межигір'я", де пробула близько трьох годин, поки її не затримала охорона. За цей час журналістка встигла зробити мобільним телефоном кілька фотографій, опублікованих згодом в мережі.

16 серпня 2013 року разом з Ігорем Луценком, Єгором Соболєвим, Олександром Марченком і Олексієм Германом Чорновіл прийшла в сесійний зал Київради на знак протесту проти проведення запланованого на 19 серпня сесії міськради, термін роботи якої закінчився 2 червня. Чорновіл пробула на карнизі Київради, поки її не зняли службовці МНС. З цього приводу Тетяну Чорновіл двічі оштрафували: на 130 грн за непокору міліції та на 113 грн за хуліганство.

На парламентських виборах 2012 року Тетяна Чорновіл була кандидатом у депутати Верховної Ради по мажоритарному виборчому округу № 120. Висунута партією Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина". Тетяна Чорновіл програла вибори, отримавши другий результат в окрузі після Ярослава Дубневича.

Брала активну участь у Євромайдані. 25 грудня 2013 року Чорновіл була жорстоко побита в районі Києва невідомими.

5 березня 2014 року прем'єр-міністр Арсеній Яценюк призначив Тетяну Чорновіл уповноваженим уряду України з питань антикорупційної політики.

З осені 2014 року Чорновіл працювала в МВС на посаді радника міністра.

10 вересня вступила до складу політради партії "Народний фронт", очолюваної прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком і спікером Верховної Ради Олександром Турчиновим. На парламентських виборах 2014 року посіла 2 місце в партійному списку цієї партії, і була обрана народним депутатом України. Член комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради VIII скликання.

Усі статті автора

Відео за запитом "Тетяна Чорновол"

Тетяна Чорновол у новинах

Усі статті автора

Новини партнерів

Загрузка...