Сергій Пашинський

Народний депутат України

Сергій Пашинський – народний депутат України, член партії Народний фронт.

Народився в Рівненській області. У 1991 році закінчив Київський педагогічний інститут ім. М. Горького.

До 1999 року працював у різних комерційних структурах. Так, за даними Центрвиборчкому, на момент парламентських виборів 1998 року був президентом ЗАТ Торговий дім банку "Україна".

1999-2000 роках - заступник голови правління Ощадбанку.

У 2002 році балотувався у Верховну Раду від блоку політичних партій "Проти всіх" (№12 у списку). Кандидатура була знята.

З лютого по серпень 2005 року - радник прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

З серпня 2005 по січень 2006 рр. - генеральний директор державного підприємства Укррезерв.

З травня 2006 по червень 2007 роках - народний депутат України V скликання від Блоку Юлії Тимошенко (№101 у виборчому списку). Голова підкомітету з питань стратегії розвитку галузі та інвестицій комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

2007-2012 роки - народний депутат України VI скликання від БЮТ (№73 в списку). Член комітету ВР з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки. Радник прем'єр-міністра України Тимошенко з питань ПЕК (на громадських засадах), член колегії Мінпаливенерго України.

З грудня 2012 року - народний депутат України VII скликання від партії Батьківщина (№27 у списку). Заступник голови фракції Батьківщина. Член комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Під час Євромайдану взимку 2013-2014 рр. брав участь в організаційному забезпеченні акцій протесту. В кінці січня на рухоме і нерухоме майно Пашинського і ряду інших опозиційних депутатів Верховної Ради, які брали участь у Євромайдані, було накладено арешт у зв'язку з позовом про відшкодування шкоди, поданим Федерацією профспілок України після захоплення активістами Самооборони Майдану Будинку профспілок і Жовтневого палацу в Києві.

5 березня 2014 року указом в. о. президента України Олександра Турчинова призначений тимчасово виконуючим обов'язки глави Адміністрації президента. Також у березні Турчинов призначає Пашинського до складу наглядової ради держконцерну Укроборонпром.

10 червня 2014 р. президент України Петро Порошенко звільнив Пашинського з посади в. о. голови Адміністрації президента, призначивши на його місце Бориса Ложкіна.

На дострокових виборах у жовтні 2014 року Пашинський обраний народним депутатом у Верховну Раду пройшов за списками Народного фронту (під №12). Очолює комітет ВР з питань національної безпеки і оборони.

Відео за запитом "Сергій Пашинський"

Сергій Пашинський у новинах

Новини партнерів

Загрузка...