Олександр Турчинов

Секретар РНБОУ

Олександр Турчинов - український політичний і державний діяч, секретар Ради національної безпеки і оборони України.
Народився 31 березня 1964 року в Дніпропетровську. У 1986 році закінчив Дніпропетровський металургійний інститут.
Після вузу недовгий час трудився вальцювальником і майстром на меткомбінаті "Криворіжсталь", а потім перейшов на комсомольську роботу. З 1987 по 1989 рр. був секретарем райкому і заввідділом пропаганди Дніпропетровського обкому ЛКСМУ. Виступив одним з координаторів Демократичної платформи в КПРС, що ратувала за оновлення, децентралізацію Компартії, за що і позбувся партквитка.
1990-1991 — головний редактор створеного ним з компаньйонами Українського відділення інформаційного агентства «ІМА-прес» АПН, яке видавало книги і газети.
1991 — творець і керівник Інституту міжнародних зв'язків, економіки, політики і права.
1992 — голова Комітету з роздержавлення і демонополізації виробництва Дніпропетровської облдержадміністрації.
1993 — радник прем'єр-міністра України Леоніда Кучми з економічних питань, з яким познайомився ще в пору, коли той керував дніпропетровським заводом-гігантом «Південмаш». Віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців. Після відставки (у вересні 1993 року) Леоніда Кучми з поста голови уряду зайняв посаду генерального директора Інституту економічних реформ, завідувача лабораторією дослідження тіньової економіки Інституту Росії НАН України.
1994 — створив Всеукраїнське об'єднання «Громада» (ВО «Громада»), яке пізніше в 1997 очолив Павло Лазаренко. ВО «Громада» підтримала Леоніда Кучму на президентських виборах.
1998 — обраний народним депутатом України за списком партії «Громада»; після входження Юлії Тимошенко в уряд — голова Комітету з питань бюджету Верховної Ради.
1999 — в результаті конфлікту з Лазаренком створюється Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» (ВО «Батьківщина»), яку з дня заснування очолює Юлія Тимошенко, Олександр Турчинов є її заступником.
2002 — повторно обраний народним депутатом України за списком блоку БЮТ.
2004 — під час президентських виборів — один із заступників керівника виборчого штабу Віктора Ющенка.
На початку 2005 року, після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах був призначений главою Служби безпеки України.
У вересні 2005 року у зв'язку з відставкою Юлії Тимошенко з посади прем'єр-міністра України Турчинов також пішов зі свого поста і очолив передвиборчий штаб блоку БЮТ. На парламентських виборах 2006 року знову обраний у Верховну Раду. У Верховній Раді V скликання був заступником голови фракції БЮТ.
23 травня 2007 року указом президента Віктора Ющенка призначений першим заступником секретаря РНБО.
30 вересня 2007 року був обраний народним депутатом Верховної Ради від фракції БЮТ.
19 грудня 2007 року призначений на посаду першого віце-прем'єра України.
У 2008 році брав участь у виборах міського голови Києва і зайняв друге місце.
У квітні 2012 року Генеральна прокуратура повідомила, що перевіряє інформацію про незаконне виділення квартир журналістам Олександром Турчиновим під час перебування його головою Служби безпеки України. «Батьківщина» назвала звинувачення Генпрокуратури політичним переслідуванням.
Після Євромайдану і відставки Володимира Рибака 22 лютого 2014 року обраний Головою Верховної Ради України. За його призначення проголосувало 288 депутатів. Виконував обов'язки президента після відсторонення від влади Віктора Януковича.
7 червня 2014 року передав повноваження обраному в ході виборів президента Петру Порошенку.
У серпні 2014 року разом з Арсенієм Яценюком, Арсеном Аваковим і рядом інших покинув політраду партії «Батьківщина» через розбіжності. Після цього була організована партія «Народний фронт», до цього був першим заступником голови Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» та керівником Центрального штабу партії. В ході парламентських виборів партія посіла перше місце за партійними списками. У Верховній Раді VII скликання став керівником фракції «Народного фронту».
16 грудня указом президента України Петра Порошенка був призначений на посаду секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

Усі статті автора

Відео за запитом "Олександр Турчинов"

Олександр Турчинов у новинах

Усі статті автора

Новини партнерів

Загрузка...