Екс-депутат ВР

Олександр (Олесь) Сергійович Доній народився 13 серпня 1969 року в Києві. У 1991 році закінчив історичний факультет Київського університету імені Тараса Шевченка.

Олесь Доній - один з лідерів і організаторів студентського руху за незалежність України, один з лідерів "Революції на граніті", голова Українського студентського союзу, один зі членів центрального проводу "Народного руху".

У 1994 році Олесь Доній став депутатом Київської міської ради, заступником голови комісії з гуманітарних питань.

Був членом правління міжнародного фонду "Відродження", членом президії Конгресу української інтелігенції, головою ради директорів благодійного фонду "Смолоскип".

У 1999-2000 роках очолював партію "Молода Україна", пізніше був шеф-редактором однойменного літературно-художнього журналу.

У 2004 році став президентом Центру дослідження політичних цінностей, активно виступає в ЗМІ як експерт.

У 2007 році Олесь Доній обраний до Верховної Ради шостого скликання за списком блоку "Наша Україна - Народна самооборона". У червні 2010 року вступив до депутатської групи "За Україну!" В'ячеслава Кириленка.

У 2012 році знову обраний до Ради, самовисуванцем по одномандатному округу № 88 в Івано-Франківській області. Був головою підкомітету з питань державної політики у сфері розвитку та використання мов комітету ВР з питань культури і духовності.

Олесь Доній - автор книг "Студентська революція на граніті", "Покоління оксамитової революції (Як нам прожити до 2009 року?)", "Спроба бунту".