Михайло Забродський

Забродський Михайло Віталійович — український військовий, командуючий Високомобільними десантними військами Збройних Сил України, генерал-лейтенант. Герой України.

Народився у Дніпропетровську, у сім'ї військових. У 1989 році закінчив середню школу. З 1989 по 1994 роки військову освіту отримував у Санкт-Петербурзі — Військово-космічна академія імені О. Ф. Можайського, після чого на протягом п'яти років проходив військову службу за контрактом у Російській Федерації. Після повернення до України почав службу у 95-й окремій аеромобільній бригаді на посаді командира взводу.

В період з 2005 по 2006 роки слухач коледжу Командування армії та штабу США. Вільно володіє англійською мовою.

У 2009 році у званні підполковника був начальником штабу і першим заступником командувача 95-ї окремої аеромобільної бригади. Восени 2009 року призначений на посаду командувача українського контингенту, що входить до складу українско-польського миротворчого батальйону ("УкрПолбат") в Косово, основу якого складали військовослужбовці 95-ї окремої аеромобільної бригади 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ.

В січні 2013 року Забродський був призначений командувачем 95-ї окремої аеромобільної бригади (м.Житомир).

В ході Війни на сході України 95-та аеромобільна бригада під командуванням Забродського виконувала задачу з блокування міст Слов'янськ та Краматорськ, захопила та утримувала важливий опорний пункт — гору Карачун.

У квітні 2014 року під керівництвом полковника Забродського була відбита бойова техніка 25-ї окремої повітрянодесантної бригади, яка була захоплена сепаратистами у місті Слов'янськ. Також у квітні при проведенні операції під його керівництвом аеромобільна група в районі населеного пункту Крива Лука не допустила відходу бойовиків на територію Російської Федерації.

Влітку 2014 року 95-та бригада під командуванням Забродського здійснила рейд в тил супротивника. За два тижні, виконуючи бойові задачі, бригада Забродського пройшла 470 км від Слов'янська до Маріуполя, потім вздовж російсько-українського кордону, і через Луганськ повернулася до Слов'янська. На думку американського експерта Філіпа Карбера, це був найдовший рейд збройного формування у новітній історії.

В березні 2015 року призначений командувачем Високомобільних десантних військ України.

3-4 червня 2015 року командував українськими силами у ході боїв за Мар'їнку.

Під час війни Михайло Забродський продовжив навчання, у червні 2017 року закінчив Національний університет оборони України імені Івана Черняховського, отримав диплом магістра.

 

Усі статті автора

Відео за запитом "Михайло Забродський"

Михайло Забродський у новинах

Усі статті автора

Новини партнерів

Загрузка...