Барак Хусейн Обама-молодший народився в Гонолулу, столиці штату Гаваї. Коли Барак був ще дитиною, його батько відправився для продовження навчання в Гарварді, але сім'ю через грошові труднощі з собою не взяв. Коли синові виповнилося два роки, Обама-старший поодинці повернувся в Кенію, де отримав посаду економіста в апараті уряду. З дружиною він розлучився. У 1982 році загинув в автомобільній аварії в Кенії. Батька Обама-молодший не знав.

Коли Бараку було шість років, Енн Данхем повторно вийшла заміж за студента-індонезійця. Разом з матір'ю, зведеною сестрою і вітчимом Лоло Соеторо хлопчик відправився в Індонезію, де провів чотири роки. Навчався в одній з державних шкіл Джакарти. Потім повернувся на Гаваї, жив з батьками матері. У 1979-му закінчив привілейовану приватну школу Пунахоу в Гонолулу.

Після школи Обама навчався у Західному коледжі в Лос-Анджелесі, потім перевівся в Колумбійський університет, який закінчив у 1983 році. Основними предметами для вивчення в університеті були політологія і міжнародні відносини.

У 1991 році Барак Обама отримав ступінь доктора юридичних наук в Гарвардській юридичній школі.

Отримавши в 1983-му ступінь бакалавра в університеті, Обама рік працював у Міжнародній бізнес-корпорації. Був фінансовим аналітиком і автором статей і звітів з фінансів та міжнародного бізнесу для великих корпорацій.

У 1985 році переїхав до Чикаго. До 1988-го працював директором з організації діяльності церков та громадських організацій. Розробляв проекти щодо змін у сфері освіти для малозабезпечених, програми тренінгів для безробітних та інші соціальні проекти. Потім вступив до Гарвардської юридичної школи.

У 1990 році Барак Обама стає першим афроамериканским президентом Гарвардського юридичного клубу за всю його 104-річну історію. У 1991-му, отримавши докторський ступінь, повертається в Чикаго, де рік тому організував і очолив місцеву виборчу компанію по кільком соціальним проектам.

У 1993-му він займає посаду молодшого співробітника, а через три роки - пост консультанта у великій юридичній фірмі "Мінер, Барнхилл і Галант". Там основу його інтересів склали справи по цивільних прав і громадських справах.

У 1993 році Обама також почав читати лекції з юриспруденції (курс "Конституційне право" на юридичному факультеті Чиказького університету, де пропрацював до 2004-го.

У 1996-му Барак Обама обирається в місцевий Сенат штату Іллінойс, де починає свою діяльність в сфері впливу на законотворчість (в таких областях, як реформа соціальної сфери, шкільна реформа, оподаткування).

У 2004-му промову Обами на з'їзді Демократичної партії зробила його популярним серед однопартійців. І в тому ж році він отримав впевнену перемогу на виборах в Сенат США, випередивши конкурента-республіканця з перевагою більш ніж в два рази.

З січня 2005 року - член Сенату США від штату Іллінойс. Він виявився п'ятим афроамериканским сенатором за всю історію Сполучених Штатів і на той момент - єдиним афроамериканцем в Сенаті.

4 листопада 2008 року переміг на президентських виборах і став першим темношкірим господарем Білого дому. Церемонія інавгурації відбулася 20 січня 2009-го.

У листопаді 2012 року Барак Обама вдруге отримав підтримку більшості американців на виборах президента США, обійшовши свого конкурента, республіканця Мітта Ромні.