Андрій Курков

Український російськомовний письменник, журналіст, кіносценарист

Андрій Курков народився у 1961 у селі Будоґощь (Будогощь) Ленінградської області. З раннього дитинства живе у Києві. Після школи працював завклубом, завідувачем библиотеки в санаторії в Пуще-Водиці, діловодом тощо.Потім вступив на курси японської мови в Інституті інформації (на "Либідській"). 1983 — закінчив Київський державний педагогічний інститут іноземних мов. Працював випусковим редактором багатотиражки Київського політеха, редактором видавництва "Дніпро". У віці 24-х років пішов служити на альтернативну службу: з 1985 до 1987 служив охоронцем в Одеській виправній колонії № 51. Перша публікація - гумореска у київській "Рабочей газете" у 1979 році. Перший сценарій до фільму "Поляна сказок" (працював як "літературний негр": у титрах сценаристом зазначено Кіра Буличова, який за нього отримав приз на Братиславському кінофестивалі).

Працював сценаристом на кіностудії Олександра Довженка, викладав у Белл Колледжі (Кембридж, Англія). З 1988 член англійського ПЕН-клубу. Член Спілки кінематографістів України (з 1993) та Національної спілки письменників (з 1994). З 1998 — член Європейської кіноакадемії. З 1998 — постійний член журі премії Європейської кіноакадемії "Фелікс". У 2011 входить до складу журі літературного конкурсу "Юне слово". Одружений з Елізабет Шарп (консультант у Британській раді в Україні), виховує трьох дітей.

Андрій Курков є автором 20 книжок, з них 5 книжок для дітей. За його сценаріями поставлено понад 20 художніх і документальних фільмів. Курков — єдиний письменник країн пострадянського простору, чиї книжки потрапили в топ-десятку європейських бестселерів. Його найпопулярніший роман "Пікнік на льоду" було продано в Україні накладом 150 тисяч примірників — більше, ніж будь-яку іншу книжку будь-якого іншого сучасного українського письменника. Книги Куркова перекладені 36 мовами. Найбільше книжок перекладено німецькою (для Австрії, Німеччини, Швейцарії), потім — французькою, потім — англійською. Водночас письменник стверджує, що його наклади в Україні невеликі порівняно з іноземними накладами.

Усі статті автора

Відео за запитом "Андрій Курков"

Андрій Курков у новинах

Усі статті автора

Новини партнерів

Загрузка...