Верховна Рада

прес-служба відомства

Верховна Рада України складається з 450 народних депутатів однопалатний парламент, вищий законодавчий орган влади. Верховна рада формує уряд країни — Кабінет міністрів — і здійснює контроль за його діяльністю.

До складу Верховної Ради входить 450 депутатів, які обираються на п'ятирічний термін на основі загального, прямого і рівного виборчого права шляхом таємного голосування.Для повноважності Верховної ради мають бути обрані не менш як двох третин від її конституційного складу (тобто 300 народних депутатів). Депутатом може бути обраний громадянин України не молодше 21 року, що має право голосу, протягом 5 останніх років проживав на території України, та не має судимості. Народні депутати здійснюють свої повноваження на постійній основі і не можуть мати будь-якого іншого представницького мандата, бути на державній службі або обіймати будь-які інші оплачувані посади або провадити підприємницьку діяльність (винятком є викладацька, наукова і творча робота).

Чергові вибори в парламент проводяться, згідно конституції, в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень парламенту. Позачергові вибори відбувалися 25 жовтня 2014 року.

Усі статті автора

Відео за запитом " Верховна Рада"

Верховна Рада у новинах

Усі статті автора

Новини партнерів

Загрузка...