З відкритих джерел

Зубний біль: ознаки, причини та екстрені дії

Зубний біль – це явище, яке складно ігнорувати. Взагалі, будь-який біль – це сигнал, що в організмі щось не так. Знеболювальне рятує на час, але не вирішує причини виникнення зубного болю. Що ж може бути його причиною?

Причини, що викликають зубний біль і біль у ротовій порожнині:

• карієс; • абсцес зуба або нерва; • кришіння емалі; • непрофесійне пломбування або імплантація; • стертість емалі; • запалення ясен або інша інфекція слизових. Якщо ні запалення, ні інші стоматологічні процедури не є причиною хворобливих відчуттів, згадайте, чи могли Ви механічно пошкодити зуби, а саме впасти на обличчя, отримати удар під час спортивних занять або різко вкусити щось дуже тверде.

Що робити, якщо у Вас з'явився сильний зубний біль, а до лікаря ще нескоро:

 знайдіть протизапальний засіб і накладіть його/випийте його, якщо прийом призначений на наступний день;  прополощіть рот теплою водою з дрібкою солі;  прикладіть до хворого місця тканину з загорнутим в неї шматочком льоду;  намагайтеся зрозуміти свій біль – які відчуття, де вони локалізовані, як довго тривають, куди віддають;  відмовтеся від їжі і куріння, якщо прийом призначений через кілька годин.

Що робити, якщо у Вас зламаний зуб:

 якщо край зуба надламаний під дуже гострим кутом, накрийте злам шматком марлі, щоб запобігти порізи слизових і мови;  прийміть знеболююче, якщо біль дуже сильний;  якщо зуб вибитий, накрийте його шматком марлі або чайним пакетиком і помістіть зуб назад у лунку, повільно прікусивая його. Якщо помістити його назад не вдається, покладіть зуб у невелику ємність з молоком або власною слиною;  якщо місце кровоточить, прикладіть до рани шматочок марлі або шматок льоду, завернутий в м'яку тканину. Запис до стоматолога у разі появи гострого болю – необхідний. Безліч клінік приймають пацієнтів з гострим болем позачергово; стоматологічна клініка СкайКлінік – не виняток. Якщо Ви хочете дізнатися більше про здоров'я Вашої ротової порожнини, можете записатися на безкоштовну консультацію від СкайКлінік тут - skyclinic.com.ua. Консультації проводяться щодня з 9.00 до 20.30.