Сканер штрих-коду Фото з відкритих джерел

Про доцільність використання сканерів штрих кодів навряд чи у когось виникають сумніви. Невеликих розмірів пристрою дозволяють обслужити споживача за лічені миті, а також автоматизувати багато процеси, пов'язані з обліком надходження коштів. Відкриваючи магазин, в якому буде відбуватися реалізація будь-якого виду товарів, досвідчений підприємець першим ділом набуває касовий апарат і сканер штрих кодів. У спеціалізованих точках продажу останнє обладнання представлено наступних видів:

  1. Лазерні;
  2. Фотосканеры;
  3. Багатоплощинні.

Важливо вибрати той сканер, якою буде володіти затребуваним для власної точки продажу функціоналом.

Типи сканера відповідно до зчитувального пристрою

  • Сканери штрих кодів в основі яких малопотужні лазери

В народі їх називають лазерними і зустрічаються вони в магазинах з середнім товарообігом. Дана група представлена в широкому розмаїтті, але об'єднує їх одна особливість - зчитування штрих коду при будь-якому положенні етикетки. Це, безсумнівно, плюс, адже касирові не доведеться виконувати ротацію кожної одиниці товару, щоб відсканувати цей самий штрих-код. Є у даних пристроїв і мінус. Вони вкрай погано зчитують інформацію з ламінованих і металізованих поверхонь. Лазерні сканери штрих кодів - це дуже крихкі пристрою. Падіння з невеликої висоти може легко вивести їх з роботи.

  • Сканери, що використовують технологію image

Все в світі вдосконалюється і покращується. Така тенденція не обійшла стороною і фотосканеры. Мають двовимірною матрицею, є зчитувачем, який підсвічується групою світлодіодів. Робота фотосканера повністю контролюється закладеною програмою. Саме вона піддає аналізу отримане зображення і видає інформацію щодо нього. Фотосканеры зарекомендували себе в торгових точках з великим товарообігом. Адже саме вони дозволяє сканувати штрих-код під будь-яким кутом, а також працюють в темних приміщеннях.

  • Багатоплощинні сканери для великих супермаркетів

Застосування багатоплощинних сканерів автоматично позбавляє від необхідності виконувати будь-які маніпуляції з товаром, щоб відсканувати штрих-код на його етикетці. Пристрій володіє кількома лазерними променями, які оперативно виявляють його. Як тільки сканування було виконано, включається звуковий сигнал, і дані про товар відображаються на екрані.

Критерії вибору скануючого пристрою

  1. За типом виконання сканера. Якщо висока швидкість сканування не потрібна, для роботи підійде легкий ручний сканер штрих-кодів. Ручні пристрої незамінні при роботі з документами, великогабаритними предметами і під час інвентаризаційних заходів. Стаціонарний конвеєрний або касовий сканер штрих-коду закріплюється на одному місці або вбудовується в бокс, а розпізнаваний товар оператор підносить під промінь зчитує.
  2. З програмної і апаратної сумісності сканера. Скануючий пристрій це частина єдиного програмно-апаратного комплексу. Тому при виборі сканера обов'язково враховують його сумісність з POS-системою сканери, що підключаються через USB-роз'єм, обходяться без зовнішніх джерел живлення і установки додаткових драйверів. Радіозв'язок для передачі даних значно розширює можливості приладу і радіус його дії.