Як правильно вибрати тепловий насос З відкритих джерел

Точний розрахунок відіграє велику роль в опалювальних системах, в яких застосовується нанос. При використанні приладів з високою потужністю відбудеться збільшення експлуатаційних, а також інвестиційних витрат.

Чинники, що є визначальними при виборі:

Фінансові можливості — при розрахунках витрат потрібно врахувати вартість самого обладнання, а також ціну ремонтних робіт. Витрати будуть визначатися розташуванням вашого будинку, наявністю навколо ґрунтових вод, наявністю поблизу водойми, а також будівлями і конструкціями, які розташовані поруч з будинком.

Витрати по експлуатації — на витрати в опалювальному сезоні буде впливати передусім робота самого теплового насоса. Розмір витрат визначають джерело тепла і також його температура.

Джерела тепла для теплових насосів: як зробити вибір

У першу чергу варто з'ясувати:

  • Який з видів систем опалення встановлений або ж необхідний.

Система опалення буде виконувати свою роботу більш ефективно при мінімальній різниці між температурою нагріву і температурою джерела. Радять встановлювати водяні теплі підлоги разом з насосом насамперед тим, хто планує надалі побудувати свій будинок.

  • Чи є на ділянці можливість здійснювати бурові роботи.

Стабільне джерело тепла може гарантувати геотермальний зонд. Потрібно врахувати місцеві різні фактори, перш ніж почати проводити бурові роботи. Варто заздалегідь уточнити, чи спеціалізована техніка здійснити подібний вид робіт.

  • Яка глибина повинна бути у геотермального зонда, який вид геології у того або іншої ділянки.

Після того, як були проведені виміри колектора, потрібно врахувати геологічні характеристики самої ділянки. Як правило, глибина становить не більше 150 м. 6 м — це мінімальна відстань, яке може бути між горизонтальними колекторами.

  • Володіє ділянка такими розмірами, щоб провести укладання колектора.

Якщо з тих чи інших причин не вдається здійснити бурові роботи, в такому разі можна зробити укладку самого колектора. Варто врахувати, що як площа, так і довжина самого колектора збільшаться. Візьміть до уваги і той факт, що на поверхні такої ділянки надалі не можна буде нічого зводити, інакше припиниться процес нагрівання землі сонячними променями.

Визначаємо ціновий діапазон

Насос типу повітря-вода на даний момент є самим бюджетним, так як для його установки не потрібно проводити якісь дорогі роботи. Але даний варіант надалі вимагатиме від вас великих витрат на експлуатацію. Ви повинні самі вибрати: заощадити на етапі установки або ж не витрачатися в подальшому при використанні насоса.

Величина витрат визначається видом використовуваного насоса:

  1. Насос з зондом: такий варіант буде коштувати приблизно 6 000 євро. В цю ж суму обійдуться роботи, які потрібно провести для встановлення. У рік обслуговування буде обходитися в 400 євро.
  2. Насос з колектором: саме обладнання буде коштувати приблизно 6 000 євро, на роботи потрібно витратити половину цієї суми, а в рік потрібно буде віддавати 450 євро на обслуговування.
  3. Повітряний насос: вартість близько 8000 євро, установка обійдеться в 500 євро, а обслуговування на рік становитиме 600 євро.
  4. Насос вода-вода: обладнання коштує приблизно 6000 євро, його установка — 4000 тисячі, а за обслуговування потрібно буде платити 350 євро в рік.

Вартість може змінюватись в залежності від складності, обсягу роботи та інших факторів.